Sobota, 24. február 2024
Meniny má Matej | zajtra Frederik, Frederika

V Prešovskom kraji si posvietila na vodičov a alkohol

Požitie alkoholu u štyroch vodičov zistili policajti počas piatkovej (18.12.) dopravnej akcie na území Prešovského kraja.

Ako informoval dnes zástupca krajskej policajnej hovorkyne Daniel Džobaník, od 20. do 24. hodiny zistili 90 dopravných priestupkov, z ktorých 44 vyriešili blokovou pokutou, 43 napomenutím a tri priestupky oznámili na správne konanie.

V noci z piatka na sobotu (z 18. na 19.12.) vykonali policajti preventívno-bezpečnostnú akciu zameranú na konzumáciu a podávanie alkoholu mladistvým v baroch, reštauráciách, discokluboch a v parkoch v Snine a v Belej nad Cirochou. Zmonitorovali aj dodržiavanie autorských práv, pátrali po hľadaných a nezvestných osobách, možných prejavov extrémizmu a drogovej trestnej činnosti. Počas akcie skontrolovali štyri vytypované objekty, verejné priestranstvo v Snine a 83 osôb. Zistili 14 priestupkov na úseku ochrany pred alkoholizmom a inými toxikomániami.

Počas noci zo soboty na nedeľu skontrolovali v Prešove päť vytypovaných objektov, pričom sa zamerali na prevenciu, odhaľovanie a dokumentovanie prípadov závažnej trestnej činnosti a organizovanej kriminality a elimináciu prejavov organizovaného zločinu a extrémizmu. Pátrali aj po páchateľoch úmyselných trestných činov, hľadaných osobách, zbraniach a strelive, veciach pochádzajúcich z trestnej činnosti a po drogách. Počas akcie skontrolovali 176 osôb, pričom zistili tri priestupky na úseku verejného poriadku a jeden v cestnej premávke.

(TASR)

Mohlo by Vás zaujímať
Dopravná akcia v Prešovskom kraji
Krádež v rodinnom dome
Polícia v Prešove rieši prípad trestného činu krádeže spáchaného v súbehu s trestným činom porušovanie domovej slobody, ku ktorému došlo v sobotu (17.02.2024) na Ul. Bezručovej.
Zomrel 40 ročný muž z Giraltoviec
Došlo k stretu vlaku a 40 ročného muža.
Likvidácia tabaku aj registračných pokladníc
Prešov - 20.02.2024: Colný úrad (CÚ) Prešov zlikvidoval v spaľovni odpadov viac ako 5,6 ton tabaku, ktorý prepadol v prospech štátu. Zničil aj tri registračné pokladnice, ktoré zabezpečil pri kontrolách zameraných na dodržiavanie zákona o používaní elektronickej registračnej pokladnice (ERP).
Objasnené krádeže pivníc
Vo veci zločinu krádeže spáchaného v súbehu s trestným činom porušovania domovej slobody začal okresný vyšetrovateľ v Prešove trestné stíhanie.
Starý otec mu zbalil veci, vnuk sa mu vyhrážal zabitím
Na políciu v Prešove starší muž oznámil, že sa mu vnuk vyhráža zabitím.
Opitý mladý vodič
Dychová skúška presiahla hodnotu 2,6 promile.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK