Pondelok, 04. marec 2024
Meniny má Kazimír | zajtra Fridrich

Hasiči zatiaľ sviatkujú pokojne

Hasiči z Prešovského samosprávneho kraja majú za sebou zatiaľ pokojné vianočné sviatky.

Podľa Jaroslava Hudáča z Hasičského a záchranného zboru v Prešove nemuseli hasiči absolvovať žiaden výjazd počas Štedrého dňa (24.12.) a ani v noci nadnes.

Prvý sviatok vianočný zatiaľ tiež prebieha pokojne, výnimkou sú popradskí hasiči, ktorí pomáhajú pri uvoľňovaní ľadu na rieke Poprad. Problémy spôsobili ľadové kryhy, ktoré sa uvoľňujú pri topení a upchávajú koryto. Momentálne tam zasahuje deväť hasičov, ktorí postupne rozbíjajú ľadové kryhy a uvoľňujú tok rieky. Hudáč povedal, že je to potrebné robiť pomaly, nie naraz, aby sa neuvoľnilo veľké množstvo ľadu, čo by mohlo spôsobiť problémy. Najkritickejšie je to medzi Velickým námestím v Poprade-Veľkej a popradským hokejovým štadiónom, kde je koryto rieky najviac zúžené.

Hudáč verí, že takýto pokojný priebeh Vianoc bude trvať aj naďalej.

(TASR)

Mohlo by Vás zaujímať
Krádež v rodinnom dome
Polícia v Prešove rieši prípad trestného činu krádeže spáchaného v súbehu s trestným činom porušovanie domovej slobody, ku ktorému došlo v sobotu (17.02.2024) na Ul. Bezručovej.
Zomrel 40 ročný muž z Giraltoviec
Došlo k stretu vlaku a 40 ročného muža.
Dopravná akcia v Prešovskom kraji
Likvidácia tabaku aj registračných pokladníc
Prešov - 20.02.2024: Colný úrad (CÚ) Prešov zlikvidoval v spaľovni odpadov viac ako 5,6 ton tabaku, ktorý prepadol v prospech štátu. Zničil aj tri registračné pokladnice, ktoré zabezpečil pri kontrolách zameraných na dodržiavanie zákona o používaní elektronickej registračnej pokladnice (ERP).
Krádež šperkov
Objasnené krádeže pivníc
Vo veci zločinu krádeže spáchaného v súbehu s trestným činom porušovania domovej slobody začal okresný vyšetrovateľ v Prešove trestné stíhanie.
Starý otec mu zbalil veci, vnuk sa mu vyhrážal zabitím
Na políciu v Prešove starší muž oznámil, že sa mu vnuk vyhráža zabitím.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK