Štvrtok, 22. február 2024
Meniny má Etela | zajtra Roman, Romana

Pojednávanie s mužom obvineným zo sexuálneho zneužívania odročili

Hlavné pojednávanie s obžalovaným Martinom W. , ktorý pred senátom Okresného súdu v Prešove čelí obvineniu zo sexuálneho zneužívania maloletých dievčat, dnes odročili na 17. marca.

Dôvodom odročenia procesu bola skutočnosť, že v pondelok (11.1.) došlo k zmene obhajcu a nový právny zástupca obžalovaného nemal dostatok času na preštudovanie spisu. Na dnešné pojednávanie sa dostavili aj traja svedkovia. Obžalovaný prítomný nebol, písomne oznámil súdu, že súhlasí, aby sa pojednávalo v jeho neprítomnosti.

Okrem sexuálneho zneužívania je Martin W. obžalovaný aj z trestného činu ohrozovania mravnej výchovy mládeže, výroby detskej pornografie a podávania alkoholických nápojov mládeži. V súčasnosti je stíhaný na slobode po tom, ako ho začiatkom októbra minulého roka prepustili z väzby.

"Súd musel obžalovaného prepustiť z väzby, nakoľko prokuratúra nestihla podať obžalobu v zákonnej lehote, " povedal dnes pre TASR hovorca súdu Michal Drimák.

K sexuálnemu zneužívaniu dvoch dievčat vo veku 13 a 14 rokov, ktoré navštevovali tanečný krúžok, malo dôjsť v období od leta 2008 až do februára 2009 v priestoroch jednej z prešovských základných škôl, kde obžalovaný ako tanečný tréner organizoval nácvik programu.

Prešovský policajný vyšetrovateľ obvinil Martina W. zo sexuálneho zneužívania vo februári minulého roka. Riaditeľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove František Leško po obvinení uviedol, že trestné oznámenie na políciu podala matka jedného z maloletých dievčat, ktorá si všimla zvláštnu komunikáciu v e-mailovej pošte svojej dcéry, kde sa údajne objavili sexuálne narážky. Následne na to polícia dostala aj druhé oznámenie.

Podozrivého polícia zadržala a umiestnila do vyšetrovacej väzby. Pri výsluchu Martin W. odovzdal vyšetrovateľovi pamäťovú kartu z mobilného telefónu, na ktorej sa vraj nachádzali inkriminované zábery s maloletými dievčatami.

Na marcové hlavné pojednávanie predseda senátu opätovne predvolal svedkov a zároveň by na ňom mali vypovedať aj súdni znalci, medzi nimi aj Danica Caisová odborníčka na psychiatriu a sexuológiu.

V prípade dokázania viny za skutky obsiahnuté v obžalobe, hrozí Martinovi W. až 12-ročné väzenie.

(TASR)

Súvisiace články
17.3.2010 Sudca vylúčil verejnosť z procesu s tanečným trénerom Martinom W.
Mohlo by Vás zaujímať
Dopravná akcia v Prešovskom kraji
Krádež v rodinnom dome
Polícia v Prešove rieši prípad trestného činu krádeže spáchaného v súbehu s trestným činom porušovanie domovej slobody, ku ktorému došlo v sobotu (17.02.2024) na Ul. Bezručovej.
Zomrel 40 ročný muž z Giraltoviec
Došlo k stretu vlaku a 40 ročného muža.
Objasnené krádeže pivníc
Vo veci zločinu krádeže spáchaného v súbehu s trestným činom porušovania domovej slobody začal okresný vyšetrovateľ v Prešove trestné stíhanie.
Starý otec mu zbalil veci, vnuk sa mu vyhrážal zabitím
Na políciu v Prešove starší muž oznámil, že sa mu vnuk vyhráža zabitím.
Likvidácia tabaku aj registračných pokladníc
Prešov - 20.02.2024: Colný úrad (CÚ) Prešov zlikvidoval v spaľovni odpadov viac ako 5,6 ton tabaku, ktorý prepadol v prospech štátu. Zničil aj tri registračné pokladnice, ktoré zabezpečil pri kontrolách zameraných na dodržiavanie zákona o používaní elektronickej registračnej pokladnice (ERP).
Opitý mladý vodič
Dychová skúška presiahla hodnotu 2,6 promile.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK