Piatok, 27. január 2023
Meniny má Bohuš | zajtra Alfonz

Mikuláš Č. čelí pred súdom obžalobe z vraždy Miroslava Vlčeka

Na Okresnom súde v Prešove sa dnes začalo hlavné pojednávanie s bývalým najobávanejším mužom slovenského podsvetia Mikulášom Č. , ktorý je obžalovaný zo zosnovania a riadenia vraždy Miroslava Vlčeka z Telgártu.

Vlček bol majiteľom baru v spomínanej obci a ako svedok vypovedal v procese objasňovania trestného činu, za ktorý stíhali začiatkom 90. rokov, dnes už nebohého brata Mikuláša Č. , Vladimíra. Podľa obžaloby k usmrteniu Vlčeka malo dôjsť v roku 1993 "v presne nezistenom čase a na nezistenom mieste".

Svedkami pri vyšetrovaní tohto prípadu sú bývalý spoločník obžalovaného Miloš K. a Milan R. , ktorý vypovedal proti obžalovanému aj v inom procese. Poškodeného mali podľa záverov vyšetrovania najskôr vylákať z domu, odviesť autom na Pusté pole, kde sa zdržiavali aj ďalšie osoby vrátane Mikuláša Č. Na skutku sa mali podieľať dnes už nebohí Alojz Házy, Gustáv Slivenský a Jozef Burger. Po zastrelení Vlčeka mali páchatelia telo obete zakopať niekde na neznámom mieste v lokalite Liptovskej Tepličky. Napriek niekoľkoročnému pátraniu sa však dodnes nenašlo.

V úvode pojednávania obhajoba požiadala súd, aby uznesením rozhodol o zastavení trestného stíhania. Senát však rozhodol, že nejde o návrh, o ktorom by sa malo rozhodovať uznesením. Obhajca následne podal námietku voči zaujatosti predsedu i ostatných členov senátu. Súd o nej rozhodoval a nakoniec prijal uznesenie, že nikto z členov senátu nebude vylúčený z trestného konania, pretože na to nie sú dôvody. Obžalovaný voči rozhodnutiu podal sťažnosť, rozhodne o nej krajský súd.

Dohodu o vine a treste dnes prokuratúra i obžalovaný odmietli a preto pojednávanie pokračovalo výsluchom Mikuláša Č. Ten niekoľkokrát uviedol, že je nevinný, poškodeného vraj nepoznal a osobne sa s ním nikdy nestretol. Poznal len jeho manželku, ktorá pochádzala z Telgártu, kde sa narodil. Upozorňoval, že niektoré osoby spájané s týmto trestným činom v roku 1993, kedy malo k vražde dôjsť, ešte nepoznal. Konštatoval, že svedkov, ktorí proti nemu vypovedajú nepovažuje za dôveryhodných.

Prokuratúra obžalobu na Mikuláša Č. podala pred rokom na Okresný súd v Prešove. Ten však z dôvodu miestnej príslušnosti vec postúpil Okresnému súdu v Banskej Bystrici. Ani ten však žalobu z dôvodu nepríslušnosti neprijal. O konaní procesu na prešovskom okresnom súde nakoniec rozhodol Najvyšší súd SR.

Mikuláša Č. Okresný súd v Prešove začiatkom novembra minulého roka uznal vinným z niekoľkých vrážd a odsúdil ho na doživotný väzenie. Obžalovaný sa voči rozsudku odvolal a momentálne sa spis nachádza na príslušnom Krajskom súde.

(TASR)

Súvisiace články
27.1.2010 V procese s Mikulášom Č. dnes vypovedal jeho bývalý spoločník z firmy 26.1.2010 V procese s Mikulášom Č. vypovedala manželka Miroslava Vlčeka 10.11.2009 Mikuláša Č. odsúdili na doživotný trest odňatia slobody 21.10.2009 Mikuláš Č. priznal spoluúčasť na jednej zo siedmich vrážd 20.10.2009 Záverečné reči obhajoby Mikuláša Č. budú pokračovať v stredu 20.10.2009 Prokuratúra navrhla pre Mikuláša Č. v záverečnej reči doživotné väzenie 19.10.2009 Proces s Mikulášom Č. bude v utorok pokračovať záverečnými rečami 19.10.2009 Výpoveďou znalcov pokračuje dnes proces s Mikulášom Č. 21.9.2009 Proces s Mikulášom Č. odročili dnes pre práceneschopnosť znalca 16.9.2009 Na Okresnom súde pokračuje pojednávanie s údajnými členmi podsvetia 2.9.2009 Proces s Mikulášom Č. dnes odročili na 21.-23. septembra 28.7.2009 Proces s Mikulášom Č. súd odročil na september 27.7.2009 Proces s Mikulášom Č. dnes pokračoval výpoveďou znalcov 26.7.2009 Na Okresnom súde v pondelok pokračuje hlavné pojednávanie s Mikulášom Č.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK