Piatok, 10. júl 2020
Meniny má Amália | zajtra Milota

Pušovce sú piatoligové!

Po dvanástich rokoch zavládla v Pušovciach nefalšovaná futbalová radosť. TJ Rozvoj Pušovce postúpil do piatej ligy, keď pred druhými Uzovcami získali rozhodujúci štvorbodový náskok už jedno kolo pred koncom najvyššej okresnej súťaže. Túto udalosť sme pre Vás zmapovali prostredníctvom rozhovoru s trénerom Ľubošom Štefánom...

"Čo bolo podľa Vás rozhodujúce v súbojoch o piatu ligu?"

- Podľa môjho názoru rozhodla väčšia vyrovnanosť nášho kádru, pretože v náročných súbojoch neraz rozhodla lavička, ktorú sme mali veľmi kvalitne obsadenú. Tento postup nie je dielom náhody, pretože v Pušovciach sa ambiciózny káder dával dohromady niekoľko sezón, pričom sme zažili aj niektoré sklamania, avšak v tejto sezóne mužstvo výkonnostne aj herne dozrelo a preto je náš postup úplne zaslúžený. Nemalý podiel na našom úspechu má aj práca výboru TJ, ale predovšetkým obetavosť Štefana Adamčíka, ktorý futbalu v Pušovciach venoval veľmi veľa síl. Pochopiteľne, že neostal v tomto snažení osamotený, veľa práce odviedli aj ďalší funkcionári a priaznivci, ktorým chcem touto cestou poďakovať. Patria k nim menovite páni Jozef Maťaš, Pavol Eliáš a Dušan Migaš.

"Ktoré osobnosti z mužstva sa najviac pričinili o tento úspech?"

- Opierali sme sa predovšetkým o stredovú os, ktorá tvorila základnú osnovu našej hernej koncepcie. "Mozgom" mužstva bol jednoznačne Ľubo Bednár, skúsený exligový harcovník, ku ktorému sa pripojil najlepší strelec súťaže s nie menej bohatými skúsenosťami, Viliam Vidumský. V bráne nás neraz podržal skvelý Igor Vaško. O futbalovú budúcnosť sa určite nemusí obávať ani Ľubo Anderko.

" Ktorí súperi Vás v súťaži najviac potrápili?"

- Boli to jednoznačne Uzovce, prakticky až do predposledného kola bol náš vzájomný súboj o piatu ligu otvorený. Herne sa mi toto mužstvo páčilo, pretože produkovalo technický futbal, ktorý je blízky aj nášmu poňatiu hry. Okrem Uzoviec sa vo veľmi dobrom svetle ukazovali aj Kendice a Petrovany, avšak tieto dva celky doplatili predovšetkým na hernú nevyrovnanosť v jesennej časti súťaže. Celkovo môžem skonštatovať, že 1. okresná trieda má veľmi dobrú úroveň. Toto konštatovanie opieram aj o fakt, že v príprave sme sa stretli s mnohými celkami z vyšších súťaží, pričom niektoré z nich nedosahovali úroveň družstiev z našej ligy.

" Aké sú Vaše plány v piatej lige?"

- Napriek tomu čo som povedal, uvedomujem si, že prípravné stretnutia nie sú "majstráky". Preto ako hádam každý nováčik, chceme v prvom rade zmapovať úroveň piatej ligy, pričom našou prvoradou ambíciou je hrať túto súťaž aj v nasledujúcich sezónach. Ale tak ako každý celok chceme svojich súperov aj potrápiť. Po výkonoch ktoré moji zverenci predviedli v tejto sezóne som presvedčený, že sa nám to aj podarí.

Mohlo by Vás zaujímať
Mesto Prešov chce zachrániť mládežnícky futbal
Vedenie mesta Prešov a časť mestských poslancov na spoločnom stretnutí deklarovali zámer pomôcť mládežníckemu futbalu. Po rokovaní sa zhodli, že účinným riešením môže byť odkúpenie väčšinového podielu v obchodnej spoločnosti 1. FC TATRAN, a.s.
3b PHbL: Vydarený reštart po dlhých 89 dňoch!
Presne dlhých 89 dní trval hokejbalový pôst v našom meste, ktorý zapríčinil celý svet trápiaci vírus COVID- 19. No verím, že teraz sme späť silnejší, zomknutejší a športuchtivejší, keď práve 3b Prešovská Hokejbalová liga je prvá a ak nie možno aj jediná súťaž, ktorá za dodržania všetkých mimoriadnych opatrení ÚVZ,  hlavného hygienika SR a so súhlasom riaditeľky na ZŠ Čsl. Armády pani Mgr. Ľubici Kohániovej, počas minulého víkendu úspešne „reštartovala“ svoju činnosť.
Úvod Play OFF s obrovským prekvapením!
Počas uplynulého víkendu pokračovala mestská 3b Prešovská Hokejbalová liga prvými zápasmi vyraďovacej časti, keď vo štvrťfinále Play OFF na seba narazilo osem najlepších tímov.
3b PHbL: Do semifinále len papierový favoriti
3b Prešovská Hokejbalová liga pokračovala ďalšími zápasmi vyraďovacej časti Play OFF, kde až na prvé zakopnutie HBC ASSASSINS, zatiaľ všetko pokračuje podľa predpokladov.
Nový ročník SHE začnú hádzanári Tatrana Prešov východniarskym derby proti nováčikovi z Košíc
Prvým súperom Tatrana Prešov v novom extraligovom ročníku bude košický tím HK Košice.
Na Važeckej sa športuje na novom multifunkčnom ihrisku
Na Važeckej ulici v Prešove môžu využívať malí aj veľkí športovci nové multifunkčné ihrisko. Zahrajú si tu rôzne druhy športov.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.