Piatok, 10. júl 2020
Meniny má Amália | zajtra Milota

Z postupu sa tešia Elmont Flox a Patex

Záverečným dvojkolom sa skončili boje v GRANITO lige malého futbalu, ktorá patrila spoločne s Pohárom primátora medzi najdramatickejšie vo svojej histórii. Ani pred posledným hracím víkendom nebolo úplne isté kto zo štvorice kandidátov postúpi do najvyššej súťaže - Pohára primátora.

Najbližšie k tejto méte mal Elmont Flox a svoje ambície chcel potvrdiť už v stretnutí so Sídliskom II. Tento postrach favoritov bol v závere sezóny vo výbornej forme a dal to jasne najavo aj tentoraz. Rozhodnutie padlo v samotnom závere, keď za stavu 4:4 „sídliskári“ penaltu nepremenili a Elmont Flox vzápätí áno. Toto postupové víťazstvo líder potvrdil aj v nasledujúcom meraní síl s Pulpom, v ktorom sa po obojstranne otvorenom futbale zrodila remíza 2:2. Elmont Flox vybojoval nielen zaslúžený postup, ale aj zápis do análov GRANITO ligy, veď neprehral posledných pätnásť stretnutí po sebe, čo predstavuje prakticky celú jarnú časť súťaže! O druhú postupovú priečku sa však hralo až do úplného záveru. V hre boli traja adepti, ktorí museli podržať svoje stretnutia a zároveň čakať na zaváhanie konkurentov. Najťažšie vyžrebovanie pripadlo Patexu, ktorý však svoju historickú príležitosť už z rúk nepustil. Najprv v nesmierne dramatickom i tvrdo hranom stretnutí zdolal Pulp 4:2, keď o výsledku nebolo dlho rozhodnuté. Nie menej ťažký krok ho čakal aj v súboji s húževnatým BF Designom, avšak po víťazstve 5:2 prepukla aj v tábore Patexu postupová radosť. Naopak, jesenný líder Palmeiras nezvládol jarné odvety a napriek víťazstvám 3:2 nad BF Designom a 10:2 nad ESC, sa do najvyššej súťaže v najbližšej sezóne nevráti. FC Ambra, tretí z postupových kandidátov, si počínala skvele a nasúkala svojim súperom v dvoch stretnutiach dovedna tridsať gólov! Ale ani víťazstvo 19:2 nad Korytnačkami a 11:1 nad Švábami jej pri plnom bodovom zisku súperov na prvú ligu nestačilo. Prekvapujúco si počínal ExCentrum, ktorý sa tiež ešte pred nedávnom netajil najvyššími cieľmi. Najprv si síce hravo poradil s Švábami 10:2, potom však padla kosa na kameň a favorit podľahol Sídlisku II 2:4. Plný bodový zisk dosiahli M-N Z.I.P., keď sa im podarilo zdolať Noem 8:7 a Korytnačky 10:5. ČIKO sa rozlúčilo s touto sezónou remízou 4:4 s ESC a víťazstvom 12:1 nad AC Husky. Aj napriek tomu, že tohtoročná GRANITO liga i Pohár primátora dopísali svoju ďalšiu kapitolu, futbalový život má iba kratučké prestávky. Už 22.7.2001 je totiž termínom na definitívne uzavretie prihlášok pre sezónu 2001/2002 do oboch súťaží.

Tabuľka GRANITO ligy po záverečnom kole:

<table width="100%" border="1" cellspacing="5" cellpadding="5" bordercolor="#C0C0C0"><tr><td align="right">1.</td><td>Elmont Flox</td><td align="right">28</td><td align="right">22</td><td align="right">2</td><td align="right">4</td><td>274:91</td><td align="right">46</td></tr><tr><td align="right">2.</td><td>Patex</td><td align="right">28</td><td align="right">21</td><td align="right">1</td><td align="right">6</td><td>191:99</td><td align="right">43</td></tr><tr><td align="right">3.</td><td>Palmeiras</td><td align="right">28</td><td align="right">20</td><td align="right">3</td><td align="right">5</td><td>172:102</td><td align="right">43 </td></tr><tr><td align="right">4.</td><td>FC Ambra</td><td align="right">28</td><td align="right">19</td><td align="right">3</td><td align="right">6</td><td>207:95</td><td align="right">41</td></tr><tr><td align="right">5.</td><td>ExCentrum</td><td align="right">28</td><td align="right">18</td><td align="right">2</td><td align="right">8</td><td>206:130</td><td align="right">38 </td></tr><tr><td align="right">6.</td><td>M-N Z.I.P.</td><td align="right">28</td><td align="right">17</td><td align="right">1</td><td align="right">10</td><td>168:130</td><td align="right">35</td></tr><tr><td align="right">7.</td><td>BF Design</td><td align="right">28</td><td align="right">14</td><td align="right">4</td><td align="right">10</td><td>133:127</td><td align="right">32</td></tr><tr><td align="right">8.</td><td>Sídlisko II</td><td align="right">28</td><td align="right">13</td><td align="right">3</td><td align="right">12</td><td>119:145</td><td align="right">29</td></tr><tr><td align="right">9.</td><td>ČIKO</td><td align="right">28</td><td align="right">13</td><td align="right">2</td><td align="right">13</td><td>187:153</td><td align="right">28</td></tr><tr><td align="right">10.</td><td>Pulp</td><td align="right">28</td><td align="right">12</td><td align="right">3</td><td align="right">13</td><td>144:139</td><td align="right">27</td></tr><tr><td align="right">11.</td><td>Noem</td><td align="right">28</td><td align="right">10</td><td align="right">1</td><td align="right">17</td><td>114:124</td><td align="right">21</td></tr><tr><td align="right">12.</td><td>Korytnačky</td><td align="right">28</td><td align="right">7</td><td align="right">0</td><td align="right">21</td><td>119:237</td><td align="right">14</td></tr><tr><td align="right">13.</td><td>ESC</td><td align="right">28</td><td align="right">6</td><td align="right">1</td><td align="right">21</td><td>126:206</td><td align="right">13</td></tr><tr><td align="right">14.</td><td>Šváby</td><td align="right">28</td><td align="right">4</td><td align="right">0</td><td align="right">24</td><td>62:262</td><td align="right">8</td></tr><tr><td align="right">15.</td><td>AC Husky</td><td align="right">28</td><td align="right">2</td><td align="right">0</td><td align="right">26 </td><td>81:255</td><td align="right">4</td></tr></table>

Mohlo by Vás zaujímať
Mesto Prešov chce zachrániť mládežnícky futbal
Vedenie mesta Prešov a časť mestských poslancov na spoločnom stretnutí deklarovali zámer pomôcť mládežníckemu futbalu. Po rokovaní sa zhodli, že účinným riešením môže byť odkúpenie väčšinového podielu v obchodnej spoločnosti 1. FC TATRAN, a.s.
3b PHbL: Vydarený reštart po dlhých 89 dňoch!
Presne dlhých 89 dní trval hokejbalový pôst v našom meste, ktorý zapríčinil celý svet trápiaci vírus COVID- 19. No verím, že teraz sme späť silnejší, zomknutejší a športuchtivejší, keď práve 3b Prešovská Hokejbalová liga je prvá a ak nie možno aj jediná súťaž, ktorá za dodržania všetkých mimoriadnych opatrení ÚVZ,  hlavného hygienika SR a so súhlasom riaditeľky na ZŠ Čsl. Armády pani Mgr. Ľubici Kohániovej, počas minulého víkendu úspešne „reštartovala“ svoju činnosť.
Úvod Play OFF s obrovským prekvapením!
Počas uplynulého víkendu pokračovala mestská 3b Prešovská Hokejbalová liga prvými zápasmi vyraďovacej časti, keď vo štvrťfinále Play OFF na seba narazilo osem najlepších tímov.
3b PHbL: Do semifinále len papierový favoriti
3b Prešovská Hokejbalová liga pokračovala ďalšími zápasmi vyraďovacej časti Play OFF, kde až na prvé zakopnutie HBC ASSASSINS, zatiaľ všetko pokračuje podľa predpokladov.
Nový ročník SHE začnú hádzanári Tatrana Prešov východniarskym derby proti nováčikovi z Košíc
Prvým súperom Tatrana Prešov v novom extraligovom ročníku bude košický tím HK Košice.
Na Važeckej sa športuje na novom multifunkčnom ihrisku
Na Važeckej ulici v Prešove môžu využívať malí aj veľkí športovci nové multifunkčné ihrisko. Zahrajú si tu rôzne druhy športov.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.