Sobota, 28. máj 2022
Meniny má Viliam | zajtra Vilma

Polícia obvinila muža, ktorý sa pokúsil vylúpiť pobočku banky

Policajný vyšetrovateľ začal trestné stíhanie a súčasne obvinil zo zločinu lúpeže 33-ročného muža, ktorý sa v pondelok (1.3.) popoludní pokúsil vylúpiť jednu z bankových pobočiek na Kellerovej ulici v Bardejove.

Hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Magdaléna Fečová dnes informovala TASR, že v minulosti dvakrát súdne trestaného muža policajti zadržali priamo na mieste činu. Hladka do priestorov pobočky dorazila pár minút po tom, ako pracovníčka banky vyslala núdzový signál na pult centralizovanej ochrany polície.

Pri ďalšom vyšetrovaní sa zistilo, že obvinený približne o 15.15 h prišiel k pokladnici a do okienka priehradky vložil lístok s rukou napísaným textom: „NAVAL PRACHY LEBO TI VYSTRELIM MOZOG MYSLIM TO VAŽNE!!!“ Podľa hovorkyne tak použil hrozbu bezprostredného násilia v úmysle zmocniť sa cudzej veci. Zasahujúci policajti našli u obvineného aj nôž.

Vyšetrovateľ muža zadržal a umiestnil ho do cely policajného zaistenia.

Mohlo by Vás zaujímať
Objasnená lúpež v Prešove
V piatok (29.04.2022) v nočných hodinách došlo v Prešove na Ul. V. Clementisa k lúpežnému prepadnutiu muža z obce Drienica.
Nestihli nič odniesť, boli prichytení pri čine
Štyria muži vo veku 22 až 25 rokov pochádzajúci z obce Lipany boli obvinení z trestného činu krádeže spáchaného formou spolupáchateľstva.
Opitý nabúral a odišiel
Z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky obvinili včera prešovskí policajti 54 ročného muža z Prešova.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK