Utorok, 31. marec 2020
Meniny má Benjamín | zajtra Hugo

Majster mal najlepšiu obranu

Pred nedávnom skončený Pohár primátora v malom futbale patrí už do historických análov najpopulárnejšieho amatérskeho športu v Prešove. Preto je na mieste, aby sme sa zastavili pri štatistických ukazovateľoch uplynulého ročníka. Na jar padlo dovedna 308 gólov, čo je v porovnaní s rovnakým obdobím v minulej sezóne pokles o 174 presných zásahov!

Tento neradostný fakt možno pripísať jednak tomu, že dva celky, U Greka a FK Atak Mideo súťaž nedohrali a jednak tomu, že tohtoročná súťaž bola mimoriadne vyrovnaná. V priemere tieto čísla znamenajú 34,2 gólu na kolo a 6,84 na stretnutie (pre porovnanie, v lanskej sezóne to číselne vyzeralo nasledovne: 53,5 na kolo a 10,71 na zápas). O čosi lepšie vyzerá sumár za celú sezónu, kde dovedna celky zaznamenali 741 úspešných zásahov, čo prestavuje 41,16 gólov na kolo a 8,23 na stretnutie (opäť pre porovnanie, za rovnaké obdobie v minulej sezóne to bolo 49,22 gólu na kolo a 9,84 na stretnutie). V ofenzíve sa už tradične najlepšie darilo celku MARTINA, ktorý v tomto ukazovateli obsadil suverénne prvú priečku. Súperove kontá zaťažil 120 krát, čo značí priemer 6,66 gólu na stretnutie. Hneď za ním sa umiestnila šťuka súťaže, Chaos Gemor Team s počtom 113 úspešných zásahov. Strelecký priemer mu tak vychádza 6,27 gólov na zápas. Až tretiu priečku v tomto ukazovateli obsadil majster MFC Tatra Temex so 104 gólmi a priemerom 5,77. Najmenej sa strelecky darilo celku Safi, ktorá vsietila dovedna 63 krát a kontá súperov zaťažila priemerne 3,5 krát za jedno kolo. Defenzívna činnosť šla najlepšie majstrovi MFK Tatra Temexu. Svojim súperom dovolil skórovať iba 51 krát, čo vychádza 2,83 obdržaných gólov na jeden zápas. Za Temexom je v tomto ukazovateli dosť veľká diera, veď na druhom mieste skončil Dubník, ktorý inkasoval 73 krát. Značí to skok až na 4,05 gólu vo vlastnej sieti na jeden zápas. Tretiu najlepšiu obranu má Chaos Gemor Team, ktorého konto zaťažili súperi 76 krát, čo značí 4,22 priemerne obdržaných gólov na stretnutie. Najhoršie si tentoraz počínal Fotocolor Šváby, ktorého obrana bola vskutku deravá, pretože súperom dovolila presne zakončiť v 119 prípadoch, pričom na jeden duel to vychádza priemerne 6,61obdržaných gólov. Celkovo možno konštatovať, že v Pohári primátora sa viac darilo strelcom ako obrancom, čo je vyjadrené celkovým skóre 741:640 za súťažný ročník 2000/2001.

Mohlo by Vás zaujímať
3b PHbL: Hokejbalisti úspešne rozohrali jarnú časť
Po 3 mesačnej zimnej prestávke skrížili hokejbalisti svoje hokejky a asflt pod nohami v areáli ZŠ Čsl. Armády v Prešove, začal opäť „horieť“.
Najlepšie armwrestlerky smerujú do Prešova!
Prvý krát v Prešove sa budú konať majstrovstvá Slovenska v pretláčaní rukou. Už 21.marca si v OC Epéria medzi sebou zmerajú sily najlepšie ženy na Slovensku. Neveríte? Príďte sa pozrieť!
Zomrel bývalý prešovský hádzanár Jozef Durlák
Mesto Prešov dnes so zármutkom prijalo správu o úmrtí bývalého prešovského hádzanára Jozefa Durláka. Posledná rozlúčka so zosnulým bude vo štvrtok 5.3.2020 o 13.00 hod. v Dome smútku v Prešove.
3b PHbL: Posledný zdolal prvého a vírus žiaľ, porazil všetkých!
Tretím jarným (poz. 8.3.2020) a možno posledným kolom tejto sezóny pokračovala 3b Prešovská Hokejbalová liga zápasmi, v ktorých sme boli svedkami aj zatiaľ najväčšieho prekvapenia, keď „Dávid zdolal Goliáša“, z čoho môžu mať nakoniec najväčšiu radosť v Trebišove.
Prešovskí volejbalisti vo štvrťfinále play-off podľahli Komárnu
V stredu pokračovala v Prešove vyraďovacia séria volejbalovej Edymax extraligy mužov o postup do súbojov o medaily. Po neúspechu v Komárne mali hráči VK MIRAD PU Prešov vo štvrťfinále hranom na dva víťazné zápasy šancu na zdramatizovanie, ktorú nevyužili.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.