Piatok, 10. júl 2020
Meniny má Amália | zajtra Milota

Majster mal najlepšiu obranu

Pred nedávnom skončený Pohár primátora v malom futbale patrí už do historických análov najpopulárnejšieho amatérskeho športu v Prešove. Preto je na mieste, aby sme sa zastavili pri štatistických ukazovateľoch uplynulého ročníka. Na jar padlo dovedna 308 gólov, čo je v porovnaní s rovnakým obdobím v minulej sezóne pokles o 174 presných zásahov!

Tento neradostný fakt možno pripísať jednak tomu, že dva celky, U Greka a FK Atak Mideo súťaž nedohrali a jednak tomu, že tohtoročná súťaž bola mimoriadne vyrovnaná. V priemere tieto čísla znamenajú 34,2 gólu na kolo a 6,84 na stretnutie (pre porovnanie, v lanskej sezóne to číselne vyzeralo nasledovne: 53,5 na kolo a 10,71 na zápas). O čosi lepšie vyzerá sumár za celú sezónu, kde dovedna celky zaznamenali 741 úspešných zásahov, čo prestavuje 41,16 gólov na kolo a 8,23 na stretnutie (opäť pre porovnanie, za rovnaké obdobie v minulej sezóne to bolo 49,22 gólu na kolo a 9,84 na stretnutie). V ofenzíve sa už tradične najlepšie darilo celku MARTINA, ktorý v tomto ukazovateli obsadil suverénne prvú priečku. Súperove kontá zaťažil 120 krát, čo značí priemer 6,66 gólu na stretnutie. Hneď za ním sa umiestnila šťuka súťaže, Chaos Gemor Team s počtom 113 úspešných zásahov. Strelecký priemer mu tak vychádza 6,27 gólov na zápas. Až tretiu priečku v tomto ukazovateli obsadil majster MFC Tatra Temex so 104 gólmi a priemerom 5,77. Najmenej sa strelecky darilo celku Safi, ktorá vsietila dovedna 63 krát a kontá súperov zaťažila priemerne 3,5 krát za jedno kolo. Defenzívna činnosť šla najlepšie majstrovi MFK Tatra Temexu. Svojim súperom dovolil skórovať iba 51 krát, čo vychádza 2,83 obdržaných gólov na jeden zápas. Za Temexom je v tomto ukazovateli dosť veľká diera, veď na druhom mieste skončil Dubník, ktorý inkasoval 73 krát. Značí to skok až na 4,05 gólu vo vlastnej sieti na jeden zápas. Tretiu najlepšiu obranu má Chaos Gemor Team, ktorého konto zaťažili súperi 76 krát, čo značí 4,22 priemerne obdržaných gólov na stretnutie. Najhoršie si tentoraz počínal Fotocolor Šváby, ktorého obrana bola vskutku deravá, pretože súperom dovolila presne zakončiť v 119 prípadoch, pričom na jeden duel to vychádza priemerne 6,61obdržaných gólov. Celkovo možno konštatovať, že v Pohári primátora sa viac darilo strelcom ako obrancom, čo je vyjadrené celkovým skóre 741:640 za súťažný ročník 2000/2001.

Mohlo by Vás zaujímať
Mesto Prešov chce zachrániť mládežnícky futbal
Vedenie mesta Prešov a časť mestských poslancov na spoločnom stretnutí deklarovali zámer pomôcť mládežníckemu futbalu. Po rokovaní sa zhodli, že účinným riešením môže byť odkúpenie väčšinového podielu v obchodnej spoločnosti 1. FC TATRAN, a.s.
3b PHbL: Vydarený reštart po dlhých 89 dňoch!
Presne dlhých 89 dní trval hokejbalový pôst v našom meste, ktorý zapríčinil celý svet trápiaci vírus COVID- 19. No verím, že teraz sme späť silnejší, zomknutejší a športuchtivejší, keď práve 3b Prešovská Hokejbalová liga je prvá a ak nie možno aj jediná súťaž, ktorá za dodržania všetkých mimoriadnych opatrení ÚVZ,  hlavného hygienika SR a so súhlasom riaditeľky na ZŠ Čsl. Armády pani Mgr. Ľubici Kohániovej, počas minulého víkendu úspešne „reštartovala“ svoju činnosť.
Úvod Play OFF s obrovským prekvapením!
Počas uplynulého víkendu pokračovala mestská 3b Prešovská Hokejbalová liga prvými zápasmi vyraďovacej časti, keď vo štvrťfinále Play OFF na seba narazilo osem najlepších tímov.
3b PHbL: Do semifinále len papierový favoriti
3b Prešovská Hokejbalová liga pokračovala ďalšími zápasmi vyraďovacej časti Play OFF, kde až na prvé zakopnutie HBC ASSASSINS, zatiaľ všetko pokračuje podľa predpokladov.
Nový ročník SHE začnú hádzanári Tatrana Prešov východniarskym derby proti nováčikovi z Košíc
Prvým súperom Tatrana Prešov v novom extraligovom ročníku bude košický tím HK Košice.
Na Važeckej sa športuje na novom multifunkčnom ihrisku
Na Važeckej ulici v Prešove môžu využívať malí aj veľkí športovci nové multifunkčné ihrisko. Zahrajú si tu rôzne druhy športov.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.