Štvrtok, 27. január 2022
Meniny má Bohuš | zajtra Alfonz

Auto zrazilo chodca, vodič z miesta nehody ušiel, avšak havaroval

V Prešove sa dnes popoludní stala smrteľná dopravná nehoda, pri ktorej auto zrazilo chodca a vodič z miesta nehody ušiel.

Hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Magdaléna Fečová informovala, že k nehode došlo na Levočskej ulici.

Vozidlo značky Opel Astra viedol 19-ročný vodič z Chminianskych Jakubovian smerom od Vranova nad Topľou na Poprad. Po tom, čo zrazil chodca, z miesta nehody ušiel. Auto naháňala privolaná policajná hliadka, pretože vodič odmietol zastaviť aj napriek výstražným znameniam. V obci Chmiňany však nezvládol ľavotočivú zákrutu a narazil do betónového múru.

Fečová uviedla, že mladík sa nedokázal podrobiť dychovej skúške na požitie alkoholu, takže mu bude odobraná krv. Jeho spolujazdcovi namerali štyri promile.

Starší muž vo veku okolo 70 rokov, ktorého mladý vodič zrazil, podľahol zraneniam na mieste nehody. Nemal pri sebe žiadne doklady, polícia sa preto snaží získať informácie o jeho totožnosti. Záchranári sa ho pokúšali oživovať, avšak následky zrážky s autom neboli zlučiteľné so životom.

Okolnosti a príčiny dopravnej nehody vyšetruje prešovský policajný vyšetrovateľ, vodičovi hrozí trest odňatia slobody vo výške dva až päť rokov, dodala hovorkyňa.

Článok: TASR
Foto: Greatmilan

Mohlo by Vás zaujímať
Prekvapivý nález ľudskej lebky v pivnici v Prešove
V sobotu (08.01.2022) po 18-tej hodine bol na operačné stredisko ohlásený nález ľudskej lebky.
Ukradli kabelku doktorke priamo z ambulancie
Včera (30.12.2021) popoludní bolo doktorkou oznámené na tiesňovú linku 158, že jej z ambulancie bola ukradnutá kabelka.
Krádež v aute na ulici Švábska
Včera (12.01.2022) popoludní 61 ročný muž osobne oznámil na Obvodnom oddelení Policajného zboru Prešov – Juh, že došlo ku krádeži.
Mestská polícia Prešov vyzýva na bezpečné zaobchádzanie so zábavnou pyrotechnikou
Nesprávne zaobchádzanie s pyrotechnikou sa môže v niektorých prípadoch zmeniť aj na boj o život. Mestská polícia Prešov preto apeluje na občanov, aby boli pri manipulácii s ohňostrojmi a petardami obzvlášť opatrní.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK