Piatok, 10. júl 2020
Meniny má Amália | zajtra Milota

Víťaz GRANITO ligy najlepší vo všetkom

Elmont Flox dosiahol okrem postupového cieľa medzi elitu aj najlepšie výsledky v štatistických ukazovateľoch GRANITO ligy. Svojim súperom vsietil 274 gólov a obdržal iba 91, čo je pri 28 odohraných stretnutiach úctyhodný výkon. Znamená to, že nový účastník Pohára primátora dokázal priemerne skórovať 9,78 krát, pričom obdržal len 3,25 gólu na stretnutie.

Celkovo padlo v jarnej časti 1081 gólov, čo je o 147 menej než v jeseni, ale napriek tomu to znamená 77,21 presných zásahov na kolo a 11,03 na zápas. Celosezónny sumár hovorí, že z celkového počtu 2309 gólov pripadlo na jedno kolo 82,46 a na stretnutie 11,78. Diváci sa teda v GRANITO lige rozhodne nenudili. Pokles streleckej potencie mužstiev možno pripísať predovšetkým faktu, že celky zo spodku tabuľky, ktoré poväčšinou nemali potrebné skúsenosti, už v jarných odvetách neboli jednoduchou prekážkou pre favoritov. Ako príklad môže slúžiť predovšetkým družstvo AC Husky, ktoré potrápilo nie jedného súpera a získalo na jar aj prvé body do tabuľky. Na ďalších miestach v streleckej produktivite sa prekvapujúco umiestnili celky, ktoré nedosiahli na vytúžený postup. 207 gólov nasúkala FC Ambra, čo rečou čísel znamená 7,39 na stretnutie, pričom jej súperi dokázali odpovedať iba v priemere 3,39 krát. Strelecky to mali dobre rozohrané aj futbalisti ExCentrumu, ktorí skórovali 206 krát, teda 7,35 krát na stretnutie, ale v obrane sa im až tak nedarilo, pretože obdržali až 130 gólov, s relatívne vysokým priemerom 4,62 na zápas. Najhoršou defenzívou sa prezentovali Šváby, ktoré obdržali 262 gólov, teda na jedno stretnutie 9,35. Tesne za nimi skončili AC Husky, ktoré zaplatili predovšetkým v jeseni nováčikovskú daň. Tá sa podpísala levím podielom na tom, že priemerne obdržali až 9,1 gólu na stretnutie, v sumári 255 celkovo. Iba krok pred nimi v tejto nie príliš lichotivej bilancii ostali Korytnačky, ktoré počas jari dramaticky zmenili káder. Výsledok 237 obdržaných gólov, 8,36 na zápas, to jasne dokumentuje. Určitou zaujímavosťou je porovnanie výsledkov z predchádzajúcej sezóny, keď pri nižšom počte účastníkov tejto súťaže, padol takmer navlas rovnaký počet gólov na jedno stretnutie. Tohto roku 11,78, vlani 11,70. Avšak kým vlani jasne dominovali postupujúce celky ktoré boli nováčikmi, v tejto sezóne napriek dramatickosti súťaže, sa o elitu pobili "iba" skúsené družstvá s exprvoligovou príslušnosťou.

Mohlo by Vás zaujímať
Mesto Prešov chce zachrániť mládežnícky futbal
Vedenie mesta Prešov a časť mestských poslancov na spoločnom stretnutí deklarovali zámer pomôcť mládežníckemu futbalu. Po rokovaní sa zhodli, že účinným riešením môže byť odkúpenie väčšinového podielu v obchodnej spoločnosti 1. FC TATRAN, a.s.
3b PHbL: Vydarený reštart po dlhých 89 dňoch!
Presne dlhých 89 dní trval hokejbalový pôst v našom meste, ktorý zapríčinil celý svet trápiaci vírus COVID- 19. No verím, že teraz sme späť silnejší, zomknutejší a športuchtivejší, keď práve 3b Prešovská Hokejbalová liga je prvá a ak nie možno aj jediná súťaž, ktorá za dodržania všetkých mimoriadnych opatrení ÚVZ,  hlavného hygienika SR a so súhlasom riaditeľky na ZŠ Čsl. Armády pani Mgr. Ľubici Kohániovej, počas minulého víkendu úspešne „reštartovala“ svoju činnosť.
Úvod Play OFF s obrovským prekvapením!
Počas uplynulého víkendu pokračovala mestská 3b Prešovská Hokejbalová liga prvými zápasmi vyraďovacej časti, keď vo štvrťfinále Play OFF na seba narazilo osem najlepších tímov.
3b PHbL: Do semifinále len papierový favoriti
3b Prešovská Hokejbalová liga pokračovala ďalšími zápasmi vyraďovacej časti Play OFF, kde až na prvé zakopnutie HBC ASSASSINS, zatiaľ všetko pokračuje podľa predpokladov.
Nový ročník SHE začnú hádzanári Tatrana Prešov východniarskym derby proti nováčikovi z Košíc
Prvým súperom Tatrana Prešov v novom extraligovom ročníku bude košický tím HK Košice.
Na Važeckej sa športuje na novom multifunkčnom ihrisku
Na Važeckej ulici v Prešove môžu využívať malí aj veľkí športovci nové multifunkčné ihrisko. Zahrajú si tu rôzne druhy športov.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.