Utorok, 31. marec 2020
Meniny má Benjamín | zajtra Hugo

Víťaz GRANITO ligy najlepší vo všetkom

Elmont Flox dosiahol okrem postupového cieľa medzi elitu aj najlepšie výsledky v štatistických ukazovateľoch GRANITO ligy. Svojim súperom vsietil 274 gólov a obdržal iba 91, čo je pri 28 odohraných stretnutiach úctyhodný výkon. Znamená to, že nový účastník Pohára primátora dokázal priemerne skórovať 9,78 krát, pričom obdržal len 3,25 gólu na stretnutie.

Celkovo padlo v jarnej časti 1081 gólov, čo je o 147 menej než v jeseni, ale napriek tomu to znamená 77,21 presných zásahov na kolo a 11,03 na zápas. Celosezónny sumár hovorí, že z celkového počtu 2309 gólov pripadlo na jedno kolo 82,46 a na stretnutie 11,78. Diváci sa teda v GRANITO lige rozhodne nenudili. Pokles streleckej potencie mužstiev možno pripísať predovšetkým faktu, že celky zo spodku tabuľky, ktoré poväčšinou nemali potrebné skúsenosti, už v jarných odvetách neboli jednoduchou prekážkou pre favoritov. Ako príklad môže slúžiť predovšetkým družstvo AC Husky, ktoré potrápilo nie jedného súpera a získalo na jar aj prvé body do tabuľky. Na ďalších miestach v streleckej produktivite sa prekvapujúco umiestnili celky, ktoré nedosiahli na vytúžený postup. 207 gólov nasúkala FC Ambra, čo rečou čísel znamená 7,39 na stretnutie, pričom jej súperi dokázali odpovedať iba v priemere 3,39 krát. Strelecky to mali dobre rozohrané aj futbalisti ExCentrumu, ktorí skórovali 206 krát, teda 7,35 krát na stretnutie, ale v obrane sa im až tak nedarilo, pretože obdržali až 130 gólov, s relatívne vysokým priemerom 4,62 na zápas. Najhoršou defenzívou sa prezentovali Šváby, ktoré obdržali 262 gólov, teda na jedno stretnutie 9,35. Tesne za nimi skončili AC Husky, ktoré zaplatili predovšetkým v jeseni nováčikovskú daň. Tá sa podpísala levím podielom na tom, že priemerne obdržali až 9,1 gólu na stretnutie, v sumári 255 celkovo. Iba krok pred nimi v tejto nie príliš lichotivej bilancii ostali Korytnačky, ktoré počas jari dramaticky zmenili káder. Výsledok 237 obdržaných gólov, 8,36 na zápas, to jasne dokumentuje. Určitou zaujímavosťou je porovnanie výsledkov z predchádzajúcej sezóny, keď pri nižšom počte účastníkov tejto súťaže, padol takmer navlas rovnaký počet gólov na jedno stretnutie. Tohto roku 11,78, vlani 11,70. Avšak kým vlani jasne dominovali postupujúce celky ktoré boli nováčikmi, v tejto sezóne napriek dramatickosti súťaže, sa o elitu pobili "iba" skúsené družstvá s exprvoligovou príslušnosťou.

Mohlo by Vás zaujímať
3b PHbL: Hokejbalisti úspešne rozohrali jarnú časť
Po 3 mesačnej zimnej prestávke skrížili hokejbalisti svoje hokejky a asflt pod nohami v areáli ZŠ Čsl. Armády v Prešove, začal opäť „horieť“.
Najlepšie armwrestlerky smerujú do Prešova!
Prvý krát v Prešove sa budú konať majstrovstvá Slovenska v pretláčaní rukou. Už 21.marca si v OC Epéria medzi sebou zmerajú sily najlepšie ženy na Slovensku. Neveríte? Príďte sa pozrieť!
Zomrel bývalý prešovský hádzanár Jozef Durlák
Mesto Prešov dnes so zármutkom prijalo správu o úmrtí bývalého prešovského hádzanára Jozefa Durláka. Posledná rozlúčka so zosnulým bude vo štvrtok 5.3.2020 o 13.00 hod. v Dome smútku v Prešove.
3b PHbL: Posledný zdolal prvého a vírus žiaľ, porazil všetkých!
Tretím jarným (poz. 8.3.2020) a možno posledným kolom tejto sezóny pokračovala 3b Prešovská Hokejbalová liga zápasmi, v ktorých sme boli svedkami aj zatiaľ najväčšieho prekvapenia, keď „Dávid zdolal Goliáša“, z čoho môžu mať nakoniec najväčšiu radosť v Trebišove.
Prešovskí volejbalisti vo štvrťfinále play-off podľahli Komárnu
V stredu pokračovala v Prešove vyraďovacia séria volejbalovej Edymax extraligy mužov o postup do súbojov o medaily. Po neúspechu v Komárne mali hráči VK MIRAD PU Prešov vo štvrťfinále hranom na dva víťazné zápasy šancu na zdramatizovanie, ktorú nevyužili.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.