Sobota, 22. január 2022
Meniny má Zora | zajtra Miloš

FHE: Divadielko Corso

Významným hýbateľom hudobného, ale aj celkovo kultúrneho života v Prešove bolo v 70. rokoch Divadielko Corso. Pôsobilo pri Dome kultúry ROH.

Divadielko Corso

Hudobno-dramatické programy pripravovalo v DK ROH Divadielko Corso na čele s Petrom Gromošom a Alexandrom Petíkom. Pôsobili v ňom aj Peter Rázus, Šaňo Roba, Kaja Liptáková - Bandová. Podľa prešovských hudobníkov to bola práve táto tvorivá skupina, ktorá prišla v 70. rokoch výraznejšie s vlastnou tvorbou. Tá sa stala dominantnou aj pre ich nasledovníkov. Okrem vlastných počinov organizovalo Divadielko Corso v tom čase aj každoročnú súťaž Hľadáme nové talenty.

Divadielko Corso bolo aj akousi vítanou konkurenciou pre Hi-fi klub (vznikol v roku 1969), ktorý v siedmej dekáde spoluudával tón hudobného života v meste. Toto „divadlo hudby“ tvorili nadšenci, ktorí púšťali v PKO na stereofónnej aparatúre pracne zháňané hudobné novinky.

Foto: archív autora

Divadielko Corso
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK