Piatok, 21. január 2022
Meniny má Vincent | zajtra Zora

FHE: PUKA

Históriu prešovského folku písali viacerí interpreti. Časom sa však na nich zabudlo. Medzi zabudnutých patrí aj formácia s názvom PUKA.

Podľa knihy Folk na Slovensku (Janoušek, Daubnerová, Drobný a kol. , Hudobné centrum Bratislava 2006) sa PUKA predstavila na Prehliadkenmestského folku v ŠD J. Hronca (1981) i na Folkovom festivale v Betliari (1980). Autori publikácie uvádzajú skupinu PUKA ako prešovskú kapelu. V prípade druhej menovane akcie organizoval festival v Betliari „rožňavský priaznivec a nadšenec Rudo Pažítka spolu so skupinou PUKA“ (s. 45).

Viac informácií o kapele menom PUKA nemáme, ak viete, ozvite sa na e-mail.

Ďalšou zabudnutou folkovou interpretkou je Margita Šukajlová, ktorá pôsobila v 70. rokoch. Vyplýva to z knihy Folk na Slovensku (s. 39), kde sa uvádza, že o tejto pesničkárke písal v denníku Práca Ján Štrasser.

Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK