Pondelok, 01. jún 2020
Meniny má Žaneta | zajtra Xénia, Oxana

Kontrolóri odhalili nedostatky za 40 tisíc Sk

Nedostatky, ktoré vo finančnom vyjadrení majú hodnotu okolo 40 tisíc Sk, odhalila kontrola Najvyššieho kontrolného úradu (NKÚ) SR pri preverovaní hospodárenia Krajského úradu (KÚ) v Prešove za rok 1999.

So závermi z protokolu oboznámil v pondelok 31. júla novinárov prednosta KÚ Jozef Polačko. Zdôraznil, že akékoľvek negatívne zistenie o činnosti štátnej správy nie je dobrá správa, ale na druhej strane vyčíslené nedostatky uvedenou sumou pri celkovom minuloročnom rozpočte v kapitole KÚ Prešov necelých 7,5 miliardy Sk nie sú dramatické. Preto protokol podpísal "s uspokojením". Išlo prevažne o chyby v účtovníctve na viacerých odboroch KÚ a podriadených organizácií, ako aj o zistenia formálneho rázu na katastrálnom odbore KÚ pri zadávaní zhotovenia miestnych pozemkových plánov na výberové konanie.

Prednosta informoval, že v auguste t. r. prijme KÚ návrh opatrení k odstráneniu zistených nedostatkov a predloží ich NKÚ. Ten bude plnenie opatrení kontrolovať. Polačko vylúčil vyvádzanie personálnych dôsledkov. Ocenil kontrolnú činnosť vlastného KÚ, čím sa zachytilo mnoho javov, ktoré by v konečnom účtovaní viedli k takému záveru, ktorý vyplynul z tejto kontroly NKÚ, t. j. k viazaniu finančných prostriedkov v sume 40 tisíc Sk.

KÚ Prešov prekročil stanovený objem príjmov za rok 1999 o 10 percent, a to predajom nehnuteľností v majetku štátu a rozpočtované výdavky dodržal na 99,3 percenta. Z účtovníckych chýb kontrolóri NKÚ poukázali na neoprávnené použitie 1477 Sk, ktoré vznikli ako preplatky za rok 1998 na úhradu platieb v roku 1999. Kontrolóri prišli na to, že sú v aktivované, ale nevyužívané 4 mobily v sieti Eurotel, že sa mesačne nezúčtovávajú dlhodobé zálohy na prevádzku služobných áut, že v 2 prípadoch išlo o tankovanie benzínu bez záznamu v knihe jázd, že sa kúpili mobily za 1 tisíc Sk a 4 tisíc Sk, ako aj kalkulačky a písacie stroje z investičných prostriedkov, ktoré sa smú použiť len pri kúpe majetku s účtovnou hodnotou nad 10 tisíc Sk. Asi v piatich prípadoch KÚ nemal zúčtované nájmy svojich priestorov a nežiadal penále z omeškania platieb. U výberovej detskej rekreácie zistili dva prípady prekročenia finančného limitu na hradenie pobytu v rekreačnom zariadení, a to po 910 Sk. KÚ nedotiahol refundáciu miezd tých svojich zamestnancov, ktorí kandidovali vo voľbách 1998 od politických strán. Strana občianskeho porozumenia zaplatila až vo februári 2000, Slovenská národná strana v marci 2000. Hnutie za demokratické Slovensko ani po dvoch pokusoch o zmier nezaplatilo, a tak išla žaloba na súd.

Mohlo by Vás zaujímať
COVID-19: Najnovšie informácie v súvislosti so šírením koronavírusu na území SR
Relax-fit opäť víta svojich zákazníkov
Koronavírus zasiahol naše životy vo všetkých smeroch, od slobody pohybu, až po spôsob, akým pracujeme. Ľudia sa uzavreli do svojich domovov. Nie je žiadnym prekvapením, že máme strach o seba a svojich blízkych z rizika nakazenia sa, o budúcnosť a o svoju prácu.
TAXANA najčastejšie odpovedá na otázky o koronaopatreniach
Viac ako 41 000 nových unikátnych klientov využilo len za štyri mesiace tohto roka možnosť poradiť sa s TAXANOU. Chatbot finančnej správy pomáha klientom najmä v otázkach spojených s koronakrízou a opatreniami, ktoré v tejto súvislosti finančná správa v zmysle legislatívny zabezpečuje. Obsah TAXANY finančná správa pravidelne aktualizuje.
FOTO: Potulky Prešovom
Každý z nás by si najradšej užíval májové slnečné lúče, no všetci sedíme doma. Tak vám ich prinesieme aspoň spoza objektívov dvoch mladých chlapcov.
Bardejovské kúpele sú od 12.mája otvorené, zatiaľ len pre poistencov
V Bardejovských kúpeľoch, a.s. začala v utorok 12.mája 2020 obmedzená prevádzka, zatiaľ iba pre klientov zdravotných poisťovní.
Odpad narástol o štvrtinu Financovanie triedeného zberu na Slovensku je reálne ohrozené
Technické služby mesta Prešov (TSmP) po znovuotvorení zberných dvorov obnovili od 4. mája aj príjem drobného stavebného odpadu. „Pomaly sa vraciame do normálu. Ústredný krízový štáb už aj pre nás uvoľnil mnohé pravidlá, ktoré nám znemožňovali každodennú prácu. Čím viac času trávia obyvatelia doma, o to viac práce majú naši smetiari, “ vysvetľuje predseda predstavenstva a výkonný riaditeľ Ing. Milan Toth.
V Zariadení pre seniorov Náruč sa opäť testovalo, koronavírus u nikoho nepotvrdili
Do prešovských zariadení pre seniorov sa koronavírus nedostal. Potvrdili to aj opakované testy, ktoré v týchto dňoch vykonali v ZpS Náruč.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.