Piatok, 15. november 2019
Meniny má Leopold | zajtra Agnesa

Kontrolóri odhalili nedostatky za 40 tisíc Sk

Nedostatky, ktoré vo finančnom vyjadrení majú hodnotu okolo 40 tisíc Sk, odhalila kontrola Najvyššieho kontrolného úradu (NKÚ) SR pri preverovaní hospodárenia Krajského úradu (KÚ) v Prešove za rok 1999.

So závermi z protokolu oboznámil v pondelok 31. júla novinárov prednosta KÚ Jozef Polačko. Zdôraznil, že akékoľvek negatívne zistenie o činnosti štátnej správy nie je dobrá správa, ale na druhej strane vyčíslené nedostatky uvedenou sumou pri celkovom minuloročnom rozpočte v kapitole KÚ Prešov necelých 7,5 miliardy Sk nie sú dramatické. Preto protokol podpísal "s uspokojením". Išlo prevažne o chyby v účtovníctve na viacerých odboroch KÚ a podriadených organizácií, ako aj o zistenia formálneho rázu na katastrálnom odbore KÚ pri zadávaní zhotovenia miestnych pozemkových plánov na výberové konanie.

Prednosta informoval, že v auguste t. r. prijme KÚ návrh opatrení k odstráneniu zistených nedostatkov a predloží ich NKÚ. Ten bude plnenie opatrení kontrolovať. Polačko vylúčil vyvádzanie personálnych dôsledkov. Ocenil kontrolnú činnosť vlastného KÚ, čím sa zachytilo mnoho javov, ktoré by v konečnom účtovaní viedli k takému záveru, ktorý vyplynul z tejto kontroly NKÚ, t. j. k viazaniu finančných prostriedkov v sume 40 tisíc Sk.

KÚ Prešov prekročil stanovený objem príjmov za rok 1999 o 10 percent, a to predajom nehnuteľností v majetku štátu a rozpočtované výdavky dodržal na 99,3 percenta. Z účtovníckych chýb kontrolóri NKÚ poukázali na neoprávnené použitie 1477 Sk, ktoré vznikli ako preplatky za rok 1998 na úhradu platieb v roku 1999. Kontrolóri prišli na to, že sú v aktivované, ale nevyužívané 4 mobily v sieti Eurotel, že sa mesačne nezúčtovávajú dlhodobé zálohy na prevádzku služobných áut, že v 2 prípadoch išlo o tankovanie benzínu bez záznamu v knihe jázd, že sa kúpili mobily za 1 tisíc Sk a 4 tisíc Sk, ako aj kalkulačky a písacie stroje z investičných prostriedkov, ktoré sa smú použiť len pri kúpe majetku s účtovnou hodnotou nad 10 tisíc Sk. Asi v piatich prípadoch KÚ nemal zúčtované nájmy svojich priestorov a nežiadal penále z omeškania platieb. U výberovej detskej rekreácie zistili dva prípady prekročenia finančného limitu na hradenie pobytu v rekreačnom zariadení, a to po 910 Sk. KÚ nedotiahol refundáciu miezd tých svojich zamestnancov, ktorí kandidovali vo voľbách 1998 od politických strán. Strana občianskeho porozumenia zaplatila až vo februári 2000, Slovenská národná strana v marci 2000. Hnutie za demokratické Slovensko ani po dvoch pokusoch o zmier nezaplatilo, a tak išla žaloba na súd.

Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Kidslandia Prešov
Kidslandia dnes na Baštovej ulici privolala všetky deti na neuveriteľný zážitok! Deti mohli vidieť mená ako Ujo Ľubo alebo Usmievanka!
Nákupné centrum v Prešove má vlastný čmelín aj búdky pre vtáky a netopiere
Moderné nákupné centrum v metropole Šariša rozvíja ekologické aktivity na podporu udržateľnosti životného prostredia. Vďaka nim už získalo aj prestížny certifikát, aký má len 6 nákupných centier na svete.
FLEXI jedálny lístok prichádza na prešovské ZŠ
Školské jedálne v meste Prešov medzi prvými na Slovensku zavádzajú FLEXI jedálny lístok. Novinku začnú testovať v základnej škole Prostějovská od 4.11.2019.
Vzdelávanie sa dospelosťou nekončí
Pýtali sme sa slovenskej populácie, akú úlohu hrá v  živote vzdelávanie, kto je zaň zodpovedný, aký dôvod máme vzdelávať sa celý život a prečo to nerobíme.
Prešov ocenil najlepšie kuchárky
Kuchárky prešovských škôl a školských zariadení opäť predviedli svoju kreativitu a zručnosti pri príprave chutných a oku lahodiacich jedál. V rámci Svetového dňa výživy mesto Prešov ocenilo nielen ich tvorivosť, ale aj náročnú prácu.
80 osobností sa vracia do svojich škôl, aby aktivizovali študentov
80 osobností z biznisu a spoločenského života sa zajtra, 8. novembra, vráti na svoje stredné školy vyrozprávať životný príbeh a motivovať študentov k rozvoju potenciálu, ktorý sa v nich skrýva.
Je najvyšší čas
Finančná správa pokračuje v intenzívnom informovaní podnikateľov, ktorí ešte stále neevidujú tržby v systéme eKasa.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.