Piatok, 10. júl 2020
Meniny má Amália | zajtra Milota

Druholigisti otvoria sezónu 2001/2002

Nasledujúci víkend už s nedočkavosťou očakávajú hráči druhej ligy v malom futbale, ktorých čaká hneď na úvod náročné dvojkolo. Počet účastníkov ostal rovnaký ako minulého roku, v súťaži teda nastúpi pätnásť družstiev.

Pripomeňme si, že táto je obohatená o štyroch nováčikov, ale nechýbajú ani starí matadori. Dobrou správou je to, že po určitom čase na základe ústneho prísľubu prezidenta FC Tatranu Prešov pána Sabola, sa uličná liga vráti na ihrisko Mudroňova. Hracie časy sa tak ustália na ôsmu a desiatu hodinu, s výnimkou jediného zápasu hraného na poludnie. Zhutnením súťaže sa pre divákov vytvorí lepší priestor pri výbere stretnutí. V tejto sezóne sú v hre až tri postupové miesta, preto bude iste zaujímavé sledovať, aké ambície majú jednotlivé celky. Medzi kandidátov na postup nesporne patria družstvá Palmeirasu, ExCentrumu a FC Ambry, nemalo by sa stratiť ani ČIKO či Pulp. Záver minulej sezóny vyšiel na výbornú Sídlisku II i BF Designu, ktorí by v druholigovom pelotóne tiež nemali hrať druhé husle. Už tradičnou neznámou sú nováčikovia. Netreba ich však podceňovať, veď nebolo to tak dávno, čo práve nováčikovia Safi a Dubník vypálili svojim konkurentom rybník a priam senzačne postúpili do prvej ligy. Podobne ako Pohár primátora a ligový pohár - GRANITO Cup, sa bude aj druhá liga hrať systémom 4+1, čo by mohlo viac vyhovovať vekovo mladším celkom, ktorých výhodu sa budú ostatné celky snažiť eliminovať predovšetkým skúsenosťami. Hneď v prvom kole žreb zviedol do hromady najvážnejších kandidátov na postup, aspoň čo do lanského umiestnenia, Palmeiras a FC Ambra. Od tohto súboja sa veľa očakáva, aj keď je úvodným, lebo v konečnom účtovaní môže mať zásadný význam. Oba celky sa veľmi dobre poznajú, nemožno hovoriť o jasnom favoritovi tohto duelu, ale rozhodne si títo súperi nič nedarujú. Podobne je na aj tom stretnutie medzi ČIKOM a ExCentrumom. Zaujímavé vidieť ako sa prestávka podpísala na forme Sídliska II. Tento postrach favoritov bude mať určite o čosi vyššie ciele ako v lanskej sezóne, ktoré sa budú opierať o skúsenosti získané z náročných bojov v tejto súťaži. V úvodných dvoch kolách ich čakajú nováčik FC Black heards a práve Palmeiras. Na tradične dobrý úvod bude chcieť aj tentoraz nadviazať ExCentrum, okrem už spomínaného ČIKA naňho čaká aj neľahký BF Design. Ale ani v ostatných stretnutiach určite neprídu diváci skrátka, a tak ako po minulé roky im futbalisti ponúknu veľa dobrej zábavy a futbalovej radosti.

Program 1. kola:

Sobota, 8.h: FC Šidlovec - Šváby (G), BF Design - Starí páni (P), Sídlisko II- FC Black heards (M), 10.h: ČIKO - ExCentrum (G), SC FOFO - PILZNER Team (P), FC Ambra - Palmeiras (M), 12.h: NOEM - Pulp (P). Voľné kolo M-N Z.I.P.

Program 2. kola:

Nedeľa: 8.h: FC Black heards - NOEM (G), PILZNER Team - FC Ambra (P), Šváby - ČIKO (M), 10.h: Palmeiras - Sídlisko II (G), Starí páni - SC FOFO (P), M-N Z.I.P. - FC Šidlovec (M), 12.h: ExCentrum - BF Design (P). Voľné kolo Pulp.

Mohlo by Vás zaujímať
Mesto Prešov chce zachrániť mládežnícky futbal
Vedenie mesta Prešov a časť mestských poslancov na spoločnom stretnutí deklarovali zámer pomôcť mládežníckemu futbalu. Po rokovaní sa zhodli, že účinným riešením môže byť odkúpenie väčšinového podielu v obchodnej spoločnosti 1. FC TATRAN, a.s.
3b PHbL: Vydarený reštart po dlhých 89 dňoch!
Presne dlhých 89 dní trval hokejbalový pôst v našom meste, ktorý zapríčinil celý svet trápiaci vírus COVID- 19. No verím, že teraz sme späť silnejší, zomknutejší a športuchtivejší, keď práve 3b Prešovská Hokejbalová liga je prvá a ak nie možno aj jediná súťaž, ktorá za dodržania všetkých mimoriadnych opatrení ÚVZ,  hlavného hygienika SR a so súhlasom riaditeľky na ZŠ Čsl. Armády pani Mgr. Ľubici Kohániovej, počas minulého víkendu úspešne „reštartovala“ svoju činnosť.
Úvod Play OFF s obrovským prekvapením!
Počas uplynulého víkendu pokračovala mestská 3b Prešovská Hokejbalová liga prvými zápasmi vyraďovacej časti, keď vo štvrťfinále Play OFF na seba narazilo osem najlepších tímov.
3b PHbL: Do semifinále len papierový favoriti
3b Prešovská Hokejbalová liga pokračovala ďalšími zápasmi vyraďovacej časti Play OFF, kde až na prvé zakopnutie HBC ASSASSINS, zatiaľ všetko pokračuje podľa predpokladov.
Nový ročník SHE začnú hádzanári Tatrana Prešov východniarskym derby proti nováčikovi z Košíc
Prvým súperom Tatrana Prešov v novom extraligovom ročníku bude košický tím HK Košice.
Na Važeckej sa športuje na novom multifunkčnom ihrisku
Na Važeckej ulici v Prešove môžu využívať malí aj veľkí športovci nové multifunkčné ihrisko. Zahrajú si tu rôzne druhy športov.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.