Utorok, 31. marec 2020
Meniny má Benjamín | zajtra Hugo

Druholigisti otvoria sezónu 2001/2002

Nasledujúci víkend už s nedočkavosťou očakávajú hráči druhej ligy v malom futbale, ktorých čaká hneď na úvod náročné dvojkolo. Počet účastníkov ostal rovnaký ako minulého roku, v súťaži teda nastúpi pätnásť družstiev.

Pripomeňme si, že táto je obohatená o štyroch nováčikov, ale nechýbajú ani starí matadori. Dobrou správou je to, že po určitom čase na základe ústneho prísľubu prezidenta FC Tatranu Prešov pána Sabola, sa uličná liga vráti na ihrisko Mudroňova. Hracie časy sa tak ustália na ôsmu a desiatu hodinu, s výnimkou jediného zápasu hraného na poludnie. Zhutnením súťaže sa pre divákov vytvorí lepší priestor pri výbere stretnutí. V tejto sezóne sú v hre až tri postupové miesta, preto bude iste zaujímavé sledovať, aké ambície majú jednotlivé celky. Medzi kandidátov na postup nesporne patria družstvá Palmeirasu, ExCentrumu a FC Ambry, nemalo by sa stratiť ani ČIKO či Pulp. Záver minulej sezóny vyšiel na výbornú Sídlisku II i BF Designu, ktorí by v druholigovom pelotóne tiež nemali hrať druhé husle. Už tradičnou neznámou sú nováčikovia. Netreba ich však podceňovať, veď nebolo to tak dávno, čo práve nováčikovia Safi a Dubník vypálili svojim konkurentom rybník a priam senzačne postúpili do prvej ligy. Podobne ako Pohár primátora a ligový pohár - GRANITO Cup, sa bude aj druhá liga hrať systémom 4+1, čo by mohlo viac vyhovovať vekovo mladším celkom, ktorých výhodu sa budú ostatné celky snažiť eliminovať predovšetkým skúsenosťami. Hneď v prvom kole žreb zviedol do hromady najvážnejších kandidátov na postup, aspoň čo do lanského umiestnenia, Palmeiras a FC Ambra. Od tohto súboja sa veľa očakáva, aj keď je úvodným, lebo v konečnom účtovaní môže mať zásadný význam. Oba celky sa veľmi dobre poznajú, nemožno hovoriť o jasnom favoritovi tohto duelu, ale rozhodne si títo súperi nič nedarujú. Podobne je na aj tom stretnutie medzi ČIKOM a ExCentrumom. Zaujímavé vidieť ako sa prestávka podpísala na forme Sídliska II. Tento postrach favoritov bude mať určite o čosi vyššie ciele ako v lanskej sezóne, ktoré sa budú opierať o skúsenosti získané z náročných bojov v tejto súťaži. V úvodných dvoch kolách ich čakajú nováčik FC Black heards a práve Palmeiras. Na tradične dobrý úvod bude chcieť aj tentoraz nadviazať ExCentrum, okrem už spomínaného ČIKA naňho čaká aj neľahký BF Design. Ale ani v ostatných stretnutiach určite neprídu diváci skrátka, a tak ako po minulé roky im futbalisti ponúknu veľa dobrej zábavy a futbalovej radosti.

Program 1. kola:

Sobota, 8.h: FC Šidlovec - Šváby (G), BF Design - Starí páni (P), Sídlisko II- FC Black heards (M), 10.h: ČIKO - ExCentrum (G), SC FOFO - PILZNER Team (P), FC Ambra - Palmeiras (M), 12.h: NOEM - Pulp (P). Voľné kolo M-N Z.I.P.

Program 2. kola:

Nedeľa: 8.h: FC Black heards - NOEM (G), PILZNER Team - FC Ambra (P), Šváby - ČIKO (M), 10.h: Palmeiras - Sídlisko II (G), Starí páni - SC FOFO (P), M-N Z.I.P. - FC Šidlovec (M), 12.h: ExCentrum - BF Design (P). Voľné kolo Pulp.

Mohlo by Vás zaujímať
3b PHbL: Hokejbalisti úspešne rozohrali jarnú časť
Po 3 mesačnej zimnej prestávke skrížili hokejbalisti svoje hokejky a asflt pod nohami v areáli ZŠ Čsl. Armády v Prešove, začal opäť „horieť“.
Najlepšie armwrestlerky smerujú do Prešova!
Prvý krát v Prešove sa budú konať majstrovstvá Slovenska v pretláčaní rukou. Už 21.marca si v OC Epéria medzi sebou zmerajú sily najlepšie ženy na Slovensku. Neveríte? Príďte sa pozrieť!
Zomrel bývalý prešovský hádzanár Jozef Durlák
Mesto Prešov dnes so zármutkom prijalo správu o úmrtí bývalého prešovského hádzanára Jozefa Durláka. Posledná rozlúčka so zosnulým bude vo štvrtok 5.3.2020 o 13.00 hod. v Dome smútku v Prešove.
3b PHbL: Posledný zdolal prvého a vírus žiaľ, porazil všetkých!
Tretím jarným (poz. 8.3.2020) a možno posledným kolom tejto sezóny pokračovala 3b Prešovská Hokejbalová liga zápasmi, v ktorých sme boli svedkami aj zatiaľ najväčšieho prekvapenia, keď „Dávid zdolal Goliáša“, z čoho môžu mať nakoniec najväčšiu radosť v Trebišove.
Prešovskí volejbalisti vo štvrťfinále play-off podľahli Komárnu
V stredu pokračovala v Prešove vyraďovacia séria volejbalovej Edymax extraligy mužov o postup do súbojov o medaily. Po neúspechu v Komárne mali hráči VK MIRAD PU Prešov vo štvrťfinále hranom na dva víťazné zápasy šancu na zdramatizovanie, ktorú nevyužili.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.