Streda, 13. november 2019
Meniny má Stanislav | zajtra Irma

Nariadenia Regionálneho úradu verejného zdravotníctva so sídlom v Prešove v súvisosti s povodňovou situáciou

Zaplavené individuálne vodné zdroje obyvateľov po opadnutí povrchovej vody vyčerpať a následne ich mechanicky vyčistiť, vrátane okolia (najmenej do vzdialenosti 10m). Po mechanickom vyčistení studne je potrebné vykonať opakovane chemickú dezinfekciu studní chlórňanom sodným (obch. názov SAVO) podľa návodu výrobcu.
Upozornenie - do času vykonania uvedených opatrení je možné takúto vodu používať len ako úžitkovú, aj to len po prevarení.

V prípade zaplavených potravín považovať všetky požívatiny s výnimkou potravinárskych výrobkov balených v skle, plechovkách a plastových obaloch s neporušenými obalmi a uzávermi za nevhodné na ľudský konzum.

Organické odpady ukladať a zhromažďovať na určených plochách do vhodných kontajnerov a odvážať na vopred určené miesto.

Pri riešení odvozu uhynutých zvierat, potravín živočíšneho pôvodu do kafilérií spolupracovať s Regionálnou veterinárnou správou Prešov. Zakopávanie uhynutých zvierat a potravín živočíšneho pôvodu znehodnotených povodňou vo väčších množstvách do zeme v záplavových oblastiach nie je prípustné.

Pri manipulácii s odpadmi a telami živočíchov je potrebné používať ochranné pracovné pomôcky (ochranné pracovné odevy, plastové alebo gumené rukavice, obalové materiály, vrátane dezinfekčných prostriedkov)
Po vyčistení a vydezinfikovaní studní písomne uplatniť požiadavku na vyšetrenie vzorky vody na RÚVZ so sídlom v Prešove.

Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Kidslandia Prešov
Kidslandia dnes na Baštovej ulici privolala všetky deti na neuveriteľný zážitok! Deti mohli vidieť mená ako Ujo Ľubo alebo Usmievanka!
FOTO: Chiki liki tu-a na OSTATŇI RAZ TOUR 2019
Chiki liki tu-a zakončili svoju celoživotnú tour na Stromoradí. Martin zhodil svoj "ancug" a neskôr bude zavesený aj v Stromoradí.
30 rokov slobody
Mesto Prešov v spolupráci s PKO Čierny orol a Filma production pripravujú špeciálny spomienkový večer pri príležitosti 30. výročia Nežnej revolúcie.
Mesto Prešov spustilo novú web stránku o parkovaní
Obyvatelia aj návštevníci Prešova nájdu odteraz všetky informácie o pripravovanom systéme regulovaného parkovania na jednom mieste. Nová web stránka ponúka užívateľom prehľadnú štruktúru, zrozumiteľný obsah a dôležité fakty o schválených pravidlách parkovania.
Nákupné centrum Družba v novom šate
Nákupné centrum Družba na Námestí Kráľovnej pokoja v Prešove je po kompletnej rekonštrukcii krajšie a modernejšie. Obnovou prešla aj tanečná sála Folklórneho súboru Šarišan.
Festival Pocity Film 2019 ocenil Zrnkom soli snímku Pura Vida aj režiséra Marka Škopa
10. ročník filmového festivalu POCITY priniesol do Prešova od 7. do 13. októbra výber kvalitnej svetovej aj domácej kinematografie, stretnutia s filmovými osobnosťami aj sprievodné podujatia. Festival sa konal v multiplexe Cinemax, v kine Scala a v klube Stromoradie.
Mesto Prešov má 8 nových prístreškov pre bicykle
Prešovčania si už o niekoľko dní budú môcť bezpečne odložiť svoj bicykel. Mesto Prešov 30.10.2019 prevzalo od zhotoviteľa nové ckyloprístrešky, ktoré sú pokračovaním projektu Central MeetBike. Prístrešky budú slúžiť pre širokú verejnosť na krátkodobé parkovanie bicyklov.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.