Utorok, 12. november 2019
Meniny má Svätopluk | zajtra Stanislav

V centre Prešova budú cez víkend súťažiť dobrovoľní zdravotníci

Osemnásty ročník Memoriálu MUDr. Vladimíra Harineka sa uskutoční 26.júna pred DJZ.

Slovenský Červený kríž Vás pozýva na slávnostné otvorenie XVIII.ročníka Memoriálu MUDr. Vladimíra Harineka – celoslovenskej súťaže Dobrovoľných zdravotníkov SČK, ktoré sa uskutoční pod záštitou primátora mesta Prešov JUDr. Pavla Hagyariho dňa 26.6.2010 od 9.00 do 16.00 hod. na Námestí legionárov pred Divadlom Jonáša Záborského v Prešove. Sily si tu zmerajú družstvá z celého Slovenska. Žiadne družstvo nemôže mať vo svojom tíme profesionálneho záchranára, zdravotnú sestru, lekára, ani študenta 5. a 6. ročníka medicíny.

Súťaž vznikla na počesť vzácnej osobnosti – MUDr. Vladimíra Harineka, lekára, ktorý predčasne s symbolicky - v troskách lietadla leteckej záchrannej služby. Celý svoj mladý život venoval záchrane životov druhých. Presadzoval poskytovanie účinnej laickej prvej pomoci pri nešťastiach, úrazoch a náhlych vážnych ochoreniach. Pomáhal rozširovať rady laikov schopných poskytnúť prvú pomoc aj tým, že spolupracoval so Slovenským Červeným krížom.
Okrem Územného spolku SČK Prešov-Sabinov sa na akcii podieľajú aj mnohí ďalší organizátori: Mesto Prešov, PKO Čierny orol, Fakulta zdravotníctva PU, T. O. R. Rescue, DHZ Lemešany, HZZ Prešov, Vojenská správa Preršov, Okr.riad.policajného zboru Prešov, Mestská polícia Prešov, Odd.urg.medicíny FNsP Prešov, Gymnázium sv. Moniky, Fakulta zdravotníctva a soc.práce sv. Alžbety BA, Vodná záchranná služba SČK a mnohí ďalší.

Súvisiace články
26.6.2010 Víťazom Memoriálu V. Harineka sa stali dobrovoľní zdravotníci z Bratislavy 26.6.2010 Celoslovenská súťaž v poskytovaní prvej pomoci
Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Kidslandia Prešov
Kidslandia dnes na Baštovej ulici privolala všetky deti na neuveriteľný zážitok! Deti mohli vidieť mená ako Ujo Ľubo alebo Usmievanka!
FOTO: Chiki liki tu-a na OSTATŇI RAZ TOUR 2019
Chiki liki tu-a zakončili svoju celoživotnú tour na Stromoradí. Martin zhodil svoj "ancug" a neskôr bude zavesený aj v Stromoradí.
30 rokov slobody
Mesto Prešov v spolupráci s PKO Čierny orol a Filma production pripravujú špeciálny spomienkový večer pri príležitosti 30. výročia Nežnej revolúcie.
Mesto Prešov spustilo novú web stránku o parkovaní
Obyvatelia aj návštevníci Prešova nájdu odteraz všetky informácie o pripravovanom systéme regulovaného parkovania na jednom mieste. Nová web stránka ponúka užívateľom prehľadnú štruktúru, zrozumiteľný obsah a dôležité fakty o schválených pravidlách parkovania.
Nákupné centrum Družba v novom šate
Nákupné centrum Družba na Námestí Kráľovnej pokoja v Prešove je po kompletnej rekonštrukcii krajšie a modernejšie. Obnovou prešla aj tanečná sála Folklórneho súboru Šarišan.
Festival Pocity Film 2019 ocenil Zrnkom soli snímku Pura Vida aj režiséra Marka Škopa
10. ročník filmového festivalu POCITY priniesol do Prešova od 7. do 13. októbra výber kvalitnej svetovej aj domácej kinematografie, stretnutia s filmovými osobnosťami aj sprievodné podujatia. Festival sa konal v multiplexe Cinemax, v kine Scala a v klube Stromoradie.
Mesto Prešov má 8 nových prístreškov pre bicykle
Prešovčania si už o niekoľko dní budú môcť bezpečne odložiť svoj bicykel. Mesto Prešov 30.10.2019 prevzalo od zhotoviteľa nové ckyloprístrešky, ktoré sú pokračovaním projektu Central MeetBike. Prístrešky budú slúžiť pre širokú verejnosť na krátkodobé parkovanie bicyklov.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.