Sobota, 06. jún 2020
Meniny má Norbert | zajtra Róbert

V centre Prešova budú cez víkend súťažiť dobrovoľní zdravotníci

Osemnásty ročník Memoriálu MUDr. Vladimíra Harineka sa uskutoční 26.júna pred DJZ.

Slovenský Červený kríž Vás pozýva na slávnostné otvorenie XVIII.ročníka Memoriálu MUDr. Vladimíra Harineka – celoslovenskej súťaže Dobrovoľných zdravotníkov SČK, ktoré sa uskutoční pod záštitou primátora mesta Prešov JUDr. Pavla Hagyariho dňa 26.6.2010 od 9.00 do 16.00 hod. na Námestí legionárov pred Divadlom Jonáša Záborského v Prešove. Sily si tu zmerajú družstvá z celého Slovenska. Žiadne družstvo nemôže mať vo svojom tíme profesionálneho záchranára, zdravotnú sestru, lekára, ani študenta 5. a 6. ročníka medicíny.

Súťaž vznikla na počesť vzácnej osobnosti – MUDr. Vladimíra Harineka, lekára, ktorý predčasne s symbolicky - v troskách lietadla leteckej záchrannej služby. Celý svoj mladý život venoval záchrane životov druhých. Presadzoval poskytovanie účinnej laickej prvej pomoci pri nešťastiach, úrazoch a náhlych vážnych ochoreniach. Pomáhal rozširovať rady laikov schopných poskytnúť prvú pomoc aj tým, že spolupracoval so Slovenským Červeným krížom.
Okrem Územného spolku SČK Prešov-Sabinov sa na akcii podieľajú aj mnohí ďalší organizátori: Mesto Prešov, PKO Čierny orol, Fakulta zdravotníctva PU, T. O. R. Rescue, DHZ Lemešany, HZZ Prešov, Vojenská správa Preršov, Okr.riad.policajného zboru Prešov, Mestská polícia Prešov, Odd.urg.medicíny FNsP Prešov, Gymnázium sv. Moniky, Fakulta zdravotníctva a soc.práce sv. Alžbety BA, Vodná záchranná služba SČK a mnohí ďalší.

Súvisiace články
26.6.2010 Víťazom Memoriálu V. Harineka sa stali dobrovoľní zdravotníci z Bratislavy 26.6.2010 Celoslovenská súťaž v poskytovaní prvej pomoci
Mohlo by Vás zaujímať
AKTUALIZÁCIA: Mesto Prešov predlžuje otváracie hodiny v hlavnej pokladnici, predĺžené zostávajú aj stránkové hodiny v Klientskom centre, na Matričnom úrade a v podateľni
Hlavná pokladnica, Klientske centrum, Matričný úrad a podateľňa na Mestskom úrade v Prešove predĺžili stránkové hodiny pre verejnosť. K zmenám mesto pristupuje v súvislosti s postupným uvoľnovaním opatrení vyplývajúcich z mimoriadnej situácie na Slovensku.
Aktualizácia: Pri sobášoch v obradnej sieni môže byť po novom 20 ľudí
Mesto Prešov zrušilo termíny občianskych slávností do odvolania. Pri sobášoch v obradnej sieni však po novom môže byť do 20 ľudí.
Nový cyklochodník prepojí centrum mesta s cyklotrasou pri Toryse
V meste Prešov pribudol nový cyklochodník Mlynský náhon. Stavba je vo finálnej fáze a v týchto dňoch na nej prebiehajú dokončovacie práce.
Mesto Prešov opätovne sprevádzkuje verejné WC v Južnom parku
Na základe postupného uvoľňovania opatrení v súvislosti s ochorením COVID-19 mesto Prešov opätovne uvádza do prevádzky verejné WC v Južnom parku na Hlavnej ulici.
Mesto Prešov obnovuje vnútroblok na Ul. 17. novembra
Mesto Prešov postupne pokračuje s revitalizáciou vnútroblokov. Tentoraz dostane krajšiu podobu vnútroblok na Ulici 17. novembra. Pribudne detské ihrisko aj príjemná oddychová zóna.
Potulky po východe: Kam sa vydať v lete?
Koronavírus zmenil cestovateľské plány nejednému z nás. Letné dovolenky sa presunuli alebo zrušili a cestovanie do zahraničia je pre mnohých stále nedostupné. Aj keď sa tento rok k moru nedostanete, nezúfajte. Skvelú dovolenku si môžete užiť aj doma. Tu je pár našich tipov na zaujímavé miesta u nás na východe.
Na stretnutí primátorov s ministrom dopravy sa hovorilo aj o investíciách v Prešove
V utorok 19.5.2020 sa na Ministerstve dopravy a výstavby SR stretli so šéfom rezortu zástupcovia všetkých krajských miest z K8. Hlavnými témami boli investície v rámci cestnej a železničnej infraštruktúry a taktiež výstavba nájomných bytov.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.