Pondelok, 16. september 2019
Meniny má Ľudmila | zajtra Olympia

Na punkovom výbere zastúpená aj Strecha

Na nedávnej výberovke Punk Rock Made In Slovakia Vol. II, ktorú vydal Universal Music, sa objavila aj kedysi známa prešovská punková kapela Strecha a jej skladba Všetko je zelené. Táto skladba vznikla ešte v roku 1992 a Strecha ju natočila v januári 1994 na rovnomenné demo.

V rovnakej verzii sa objavila po takmer desiatich rokoch aj na spomínanom výberovom CD Universalu, pričom ide o vôbec prvý oficiálny nosič Strechy. Okrem tejto kapely sa na kompilácii nachádzajú aj formácie ako Zóna A, Ex Tip, Paradox, Tlak, Dimenzia X, Eva Braun, Tri groše, So Sad Butterfly, Márna snaha, P.B.O., Container, Sitňan, či Šibenica.

V booklete cédečka Punk Rock Made In Slovakia Vol. II je uvedené, že Strecha hlási svoj návrat na hudobnú scénu. Je to však asi zložitejšie...

V roku 1999 sa tejto formácii podaril úspešný comebackový koncert v rámci prešovskej Rockovej ligy. Odvtedy však vystúpila už len raz. Gitarista a spevák skupiny Marián Kolozsy, ktorý v súčasnosti nahráva v štúdiu niekoľko skladieb s kapelou Gagas, prezradil len toľko, že návrat Strechy je „otvorenou záležitosťou“.

Súčasnú Strechu totiž tvorí len on sám, keďže druhý líder a zakladajúci člen, bubeník Pavel Kernaševič je momentálne v Austrálii a bývalí spoluhráči sa vydali svojou cestou.

Prostredníctvom e-mailu sme preto oslovili priamo Pavla Kernaševiča. Prvá otázka nemohla smerovať na nič iné, než na ešte stále čerstvé cédečko Punk Rock Made In Slovakia Vol. II. „Áno, viem o tom, že tá kompilačka vyšla. Dostalo sa to cez starých fanúšikov až ku mne do Austrálie. Je to super, potešilo ma to a verím, že na slovenskej scéne Strecha bude mať ešte čo povedať,“ optimisticky nám napísal Pavel.

Aj keď je, ako sme spomenuli, na CD avizovaný návrat Strechy, bubeník a zakladajúci člen je v zahraničí. Ako to s ním teda bude pri prípadnom comebacku kapely?

„V dohľadnom čase, kým nebudeme viac slávny a bohatý ako prešovský interpret Ivan Tásler a jeho I. M. T. Smile sa na Slovensko nechystám vrátiť,“ znela odpoveď.

Takže čo s tým? S návratom bubeníka na Slovensko to teda vyzerá byť biedne a ani Marián Kolozsy zatiaľ veľkú aktivitu nevyvíja. Pavla Kernaševiča, bez ktorého by nemohla byť Strecha Strechou, sme sa preto ešte opýtali, či kapela musí počkať na jeho návrat, alebo má jeho súhlas na to, aby si našla náhradníka na bubeníckom poste. „Samozrejme uvítam, keď kapela nájde nejakého vhodného náhradníka a urobí nejaké prachy, zároveň si ale chcem vyhradiť a držať svoje doživotné miesto v tejto nepochybne vynikajúcej kapele.“

Strecha začala hrať v roku 1991, keď boli jej členovia ešte na základnej škole, a skončila v roku 1996. Svojským imidžom sa kapela rýchlo dostala do povedomia ľudí, našla si svojich fanúšikov, ale i odporcov. Počas svojej existencie natočila jednu demokazetu, ktorej sa predalo vyše šesťsto kusov, prevažne v Českej republike a na Slovensku, ale aj v iných krajinách. Jej skladby sa tiež objavili na viacerých demokompiláciách vo svete. Strecha absolvovala mnoho koncertov po Slovensku, úspešne vystúpila i na Morave.

Mohlo by Vás zaujímať
Univerzita tretieho veku PU otvára sedem nových študijných programov
Aj tento akademický rok ponúka Prešovská univerzita v Prešove (PU) vzdelávanie na Univerzite tretieho veku (UTV). Pre uchádzačov chystá okrem už osvedčených študijných odborov aj nové, ktoré budú zamerané na štúdium liečivých a aromatických rastlín či bezpečnosť v premávke.
Nový školský rok odštartoval aj v Prešove
Nový školský rok sme dnes úspešne odštartovali aj v Prešove. Primátorka mesta Andrea Turčanová a jej 2 zástupcovia sa prihovorili deťom v 7 školských zariadeniach.
Klub nadaných detí otvára svoje brány
Jedinečný projekt mimoškolského vzdelávania nadaných a talentovaných detí zaznamenáva každoročne obrovský záujem zo strany žiakov základných škôl, rodičov, odbornej i laickej verejnosti.
Inzercia
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj pozemok, OV, výmera 1186 m2, Sabinov

lokalita: blízke centrum , v zastavanom území, prístup po asfaltovej ceste, mimo hlavnej cesty, šírka: cca 32 m v hornej časti a 25 m v dolnej časti, dĺžka: cca 44 m z jednej strany, 40 m z druhej strany. IS v dosahu. pozemok je svahovitý, slnečný, udržiavaný

0907030661 | | cena: 27.000,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom 128 m2, s pozemkom 2456 m2, Malý Šariš, okr. Prešov

Na predaj podpivničený rodinný dom s pozemkom 2456 m2, s garážou s nadstavbou a hospodárskymi budovami, Malý Šariš. Zastavaná plocha 128 m2, úžitková plocha 108 m2, podpivničenie 100 m2, pôjd 90 m2. Dom je riešený ako 3-izbový.

0907030623 | | cena: 156.000,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj dvojpodlažný rodinný dom na 8 á pozemku, Prešov

Predaj 2-podlažný rodinný dom v Prešove, po rekonštrukcii spodného podlažia a exteriéru domu. Je riešený ako 2 samostatné bytové jednotky. Úžitková plocha: prízemie 120 m2 + poschodie 110 m2 + podpivničenie 120 m2. Vyhľadávaná lokalita.

0907030623 | | cena: 199.000,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom na Šidlovci, pozemok 817 m2, Prešov

Na predaj rodinný dom v pôvodnej zástavbe rodinných domov s pozemkom o výmere 817 m2 v časti Šidlovec v Prešove. 5 izbový rodinný dom, úžitková plocha cca 160 m2. V celom dome sú plastové okná, inak pôvodný stav. Všetky IS. Výborná lokalita.

0907030622 | | cena: 159.000,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.