Sobota, 28. máj 2022
Meniny má Viliam | zajtra Vilma

PADEQUA + SUPRAFÓN

Koncert

25. jún 2010, 21:00 / wave, hlavna 121, presov

História PADEQUA (rozumej po francúzsky „pas de quoi“ - nie je zač) sa začala písať na jeseň roku 2008. Na čele stojí Zdenka Kvasková a za ňou poslušní chlapci Jaro Ďurček, Tomáš "Frapko" Fesič a Matej „Mafej“ Fesič. Keďže sa nakoniec stalo to, že prvá zostava nebola úplne definitívna, určite spomíname a pozdrav posielame našim kamarátom Daliborovi „Dalisovi“ Jeníkovi a Petrovi „Pipovi“ Šimovi, ktorí s nami takisto dlhší a kratší čas bubnovali. Po takmer roku odmlky sa opäť hlásime k slovu. Z repertoáru sme vyradili všetky po anglicky spievané piesne takže porozumieť nám bude o to ľahšie.

http://www.myspace.com/padequa

Kapela SUPRAFÓN ( najčastejšia chyba: zámena "f" s "ph" dodnes nevieme prečo ? :o ) vznikla na konci leta 2007. Zostavu tvoria štyria členovia, ktorí už v minulosti prešli rôznymi garážovými kapelami ktorých tvorba sa pohybovala od punku až po metal, avšak už po prvých skúškach je jasné že sa tvorba bude uberať hlavne bluesovo-rockovým smerom. Keďže každý z nás je ovplyvnený niečím iným, tak výsledný zvuk je veľmi zaujímavý. Niektoré nahrávky sú inšpirované hardrokovými vecami zo 70ych rokov, niektoré skôr klasickým rock&rollom. Veľká časť roku 2008 bola poznačená skúšaním v skúšobni s občasnými koncertmi, ktoré končili vo veľkej väčšine výborným dojmom. Na jeseň sa Suprafón dostáva do štúdia a postupne sa snaží skompletizovať svoje prvé demo, v ktorom sú (zatiaľ) 4 anglické a jedna slovenská vec. V januári 2009 sa Suprafónu podaril parádny kúsok keď sa z celoslovenskej súťaži Hudobná Liga zo zostavy viac ako 40tich kapiel umiestnili na chválitebnom 2. mieste. Nasledujú koncerty na väčších pódiách a pred väčším publikom čo vyvrcholilo letom kde už Suprafón hral na Orangesummerfestoch po celom Slovensku. Momentálne sa kapela sústreďuje na autorskú tvorbu piesní so slovenskými textami.

http://bandzone.cz/suprafon

Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Open Mic v Christianií
Open mic je príležitosť raz mesačne sa stretnúť pri zaujímavej akustickej, ale aj inej hudbe, básňach a poviedkach. Možnosť predstaviť vlastnú tvorbu. Žiadna súťaž, žiadne poroty iba vystupujúci a pozorné publikum.
FOTO: Hex na Stromoradí
Skupina Hex dala v prešovskom hudobnom klube Stromoradie bodku za klubovým turné Back to the Clubs Tour, ktoré pripravila ešte v roku 2019. Jeho zdržanie spôsobila pandémia a s ňou súvisiace obmedzenia nielen pre organizovanie kultúrnych podujatí. V piatok si kapela, jej fanúšikovia a fanúšikovia klubu užili koncert tak, ako na to boli zvyknutí pred pandémiou a v plnej paráde.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK