Piatok, 15. november 2019
Meniny má Leopold | zajtra Agnesa

BREAK na Dobrom Festivale

Od vstupu na scénu v roku 2001, sa stal Break jednou z najhorúcejších a najžiadanejších postáv na medzinárodnom drum and bass-ovom poli.

Navyše sa po vydaní debutového albumu Symmetry z roku 2008 zapísal do povedomia ako jeden z najtalentovanejších DnB producentov súčasnosti. Jeho neuveriteľná schopnosť tvoriť priam nákazlivé tanečné skladby je dôvodom, prečo má takmer každý DnB DJ na svete aspoň jednu Breakovu platňu.

Charlie Bierman nadobudol lásku k breakbeatu netypicky cez jazz a funk. Od mladosti sa učil hrať na klavír a v 14-tich sa dostal ku gramofónom. Ako talentovaný hudobník so širokým záberom sa snaží prelomiť bariéry vo všetkom, čo robí. Rázne bicie, ťažké basy a silné melódie tvoria neodmysliteľné známky Breakovej produkcie.

Break sa stal členom rodiny DNAudio po stretnutí so Squire-om ešte v roku 2001. Odvtedy zohrával dôležitú rolu pri rozvoji tohto labelu a úzko spolupracoval so Silent Witness-om na tvorbe nového devastujúceho zvuku.

Prvým Breakovým oficiálne vydaným trackom bol „Cocktail“, ktorý si rýchlo upísal DJ A-Sides pre svoju kompiláciu Eastside Jams Vol.2 (Eastside Music Ltd, 2002). Nasledovali prvý sólo dvanásťpalec „Sticky Situation/Juice it“ a niekoľko ďalších singlov.

Partnerstvo so Silent Wilnessom viedlo k releasom pre „No U Turn“ a od tohto momentu sa už Break doslova nemusel „obracať späť“. Ako jeden z najplodnejších producentov vôbec trávil dlhé hodiny v štúdiu, výsledkom čoho bolo nespočetné množstvo singlov na labeloch ako Subtitles, Commercial Suicide, Metalheadz, Critical, DNAudio, Shogun Audio, Quarantine, Eastside, Revolution, Levitated, Shadow-law a samozrejme jeho vlastnom Symmetry.

Okrem štúdiovej spolupráce s Fiercom, Survivalom, Silent Witnessom alebo speváčkou Kyo, absolvuje Break každý mesiac kvantum hraní po celej Európe, pričom sú jeho sety smrtiacou zmesou exkluzívnych nevydaných trackov a časom overených undergroundových klasík.

Web:
http://www.dnaudio.co.uk/
http://www.rolldabeats.com/artist/break
www.myspace.com/dnaudio

Sety:
http://www.reprisemusicgroup.com/agency/audio/Break-PassionRadioBristol-2009.10.15.mp3
http://www.reprisemusicgroup.com/agency/audio/BREAK_BBCRadio1_MaryAnneHobbs.mp3

Súvisiace články
6.7.2010 GALERIA: Dobrý Festival 2010 5.7.2010 Prešovský Dobrý festival dostal výbornú 2.7.2010 Tvorivé dielne na Dobrom Festivale 1.7.2010 Kompletný program - Dobrý Festival 2010 30.6.2010 MC Rymetyme a jeho “drumík” na Dobrom Festivale 29.6.2010 TEEBEE & CALYX na Dobrom Festivale. 28.6.2010 V Get Explode je možné všetko! 28.6.2010 Miro Tásler o Dobrom Festivale: „Zavolal som si kapely, ktoré mám rád“ 15.6.2010 Gary Moore na Dobrom Festivale 2010 11.6.2010 Dobrý Festival: Aktuálne novinky slovenskej hudobnej scény naživo 29.5.2010 Obľúbené kapely Chiki Liki Tu-A a Heľenine Oči pozývajú na domáci Dobrý Festival
Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Kidslandia Prešov
Kidslandia dnes na Baštovej ulici privolala všetky deti na neuveriteľný zážitok! Deti mohli vidieť mená ako Ujo Ľubo alebo Usmievanka!
FOTO: Chiki liki tu-a na OSTATŇI RAZ TOUR 2019
Chiki liki tu-a zakončili svoju celoživotnú tour na Stromoradí. Martin zhodil svoj "ancug" a neskôr bude zavesený aj v Stromoradí.
Vydrapená Bužírka Punk System už dnes v Prešovskom Stromoradí. Aj s vlastným čašníkom
Vydrapená Bužírka Punk System je momentálne najaktívnejšia kapela zo všetkých, v ktorých pôsobí slovenský hudobník Michal Kaščák.
Veronika Rabada vystúpi v závere turné ešte v prešovskom Stromoradí a Košiciach
Veronika Rabada vydala minulý rok debutový album Lúka, ktorým si získala srdcia fanúšikov po celom Slovensku a momentálne je s ním na premiérovom klubovom turné. Už túto stredu 23.11. odohrá koncert pred prešovským publikom v Stromoradí. Odznejú nielen jej autorské novinky a hity ako Ach Janíčko, Husičky, Lúka, Zabudni, ale aj speváčkine obľúbené slovenské ľudové piesne. O deň neskôr ukončí svoje miniturné v Košiciach.
FOTO: Jazzové Dni Prešov
S jeseňou prichádza aj další ročník Jazzových dní Prešov
Podajte ďalej knihu a príďte na jesenné handmade trhy!
Už 24. októbra sa na Floriánovej ulici v Prešove uskutoční obľúbené podujatie pre všetkých milovníkov kníh a ručne vyrábaných výrobkov. Podujatia Podaj ďalej knihu a Jesenné handmade trhy doplnia aj zaujímavé workshopy pre malých i veľkých.
Úspešná športovkyňa v sebe objavila talent pre maľbu
15.novembra bude v Mestskom múzeu a galérii vo Veľkom Šariši vystavovať svoje diela Veľkošarišanka Veronika Očipová (30). Svoj talent pre maľovanie objavila len tohto roku a o pár dní bude mať svoju samostatnú výstavu. Fitnesska a umelkyňa bude vystavovať svoje abstraktné diela i maľby Veľkého Šariša.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.