Utorok, 21. január 2020
Meniny má Vincent | zajtra Zora

BREAK na Dobrom Festivale

Od vstupu na scénu v roku 2001, sa stal Break jednou z najhorúcejších a najžiadanejších postáv na medzinárodnom drum and bass-ovom poli.

Navyše sa po vydaní debutového albumu Symmetry z roku 2008 zapísal do povedomia ako jeden z najtalentovanejších DnB producentov súčasnosti. Jeho neuveriteľná schopnosť tvoriť priam nákazlivé tanečné skladby je dôvodom, prečo má takmer každý DnB DJ na svete aspoň jednu Breakovu platňu.

Charlie Bierman nadobudol lásku k breakbeatu netypicky cez jazz a funk. Od mladosti sa učil hrať na klavír a v 14-tich sa dostal ku gramofónom. Ako talentovaný hudobník so širokým záberom sa snaží prelomiť bariéry vo všetkom, čo robí. Rázne bicie, ťažké basy a silné melódie tvoria neodmysliteľné známky Breakovej produkcie.

Break sa stal členom rodiny DNAudio po stretnutí so Squire-om ešte v roku 2001. Odvtedy zohrával dôležitú rolu pri rozvoji tohto labelu a úzko spolupracoval so Silent Witness-om na tvorbe nového devastujúceho zvuku.

Prvým Breakovým oficiálne vydaným trackom bol „Cocktail“, ktorý si rýchlo upísal DJ A-Sides pre svoju kompiláciu Eastside Jams Vol.2 (Eastside Music Ltd, 2002). Nasledovali prvý sólo dvanásťpalec „Sticky Situation/Juice it“ a niekoľko ďalších singlov.

Partnerstvo so Silent Wilnessom viedlo k releasom pre „No U Turn“ a od tohto momentu sa už Break doslova nemusel „obracať späť“. Ako jeden z najplodnejších producentov vôbec trávil dlhé hodiny v štúdiu, výsledkom čoho bolo nespočetné množstvo singlov na labeloch ako Subtitles, Commercial Suicide, Metalheadz, Critical, DNAudio, Shogun Audio, Quarantine, Eastside, Revolution, Levitated, Shadow-law a samozrejme jeho vlastnom Symmetry.

Okrem štúdiovej spolupráce s Fiercom, Survivalom, Silent Witnessom alebo speváčkou Kyo, absolvuje Break každý mesiac kvantum hraní po celej Európe, pričom sú jeho sety smrtiacou zmesou exkluzívnych nevydaných trackov a časom overených undergroundových klasík.

Web:
http://www.dnaudio.co.uk/
http://www.rolldabeats.com/artist/break
www.myspace.com/dnaudio

Sety:
http://www.reprisemusicgroup.com/agency/audio/Break-PassionRadioBristol-2009.10.15.mp3
http://www.reprisemusicgroup.com/agency/audio/BREAK_BBCRadio1_MaryAnneHobbs.mp3

Súvisiace články
6.7.2010 GALERIA: Dobrý Festival 2010 5.7.2010 Prešovský Dobrý festival dostal výbornú 2.7.2010 Tvorivé dielne na Dobrom Festivale 1.7.2010 Kompletný program - Dobrý Festival 2010 30.6.2010 MC Rymetyme a jeho “drumík” na Dobrom Festivale 29.6.2010 TEEBEE & CALYX na Dobrom Festivale. 28.6.2010 V Get Explode je možné všetko! 28.6.2010 Miro Tásler o Dobrom Festivale: „Zavolal som si kapely, ktoré mám rád“ 15.6.2010 Gary Moore na Dobrom Festivale 2010 11.6.2010 Dobrý Festival: Aktuálne novinky slovenskej hudobnej scény naživo 29.5.2010 Obľúbené kapely Chiki Liki Tu-A a Heľenine Oči pozývajú na domáci Dobrý Festival
Mohlo by Vás zaujímať
Spevácky zbor Gregos dá v Stromoradí symbolickú bodku za Vianocami
Prešovské Stromoradie ponúklo za prvý rok svojho fungovania bohatú programovú dramaturgiu, v ktorej pokračuje aj v roku 2020. Po koncertoch IMT Smile a party Malalata All Night zakončia Prešovčania tento týždeň v sklade hudby koncertom kresťanského speváckeho zboru Gregos z Gregoroviec. V sobotu 11.1. Odznejú vianočné piesne, šarišské a klasické koledy v rockových úpravách, gospelové piesne aj vybrané hity z populárnej hudby v úpravách napríklad pre štvorhlasy aj s kapelou. Niektoré piesne Gregosu ste mohli počuť na koncertoch pre Martinu a Jána v Gregorovciach či festivale Pohoda.
OZ Májový úsmev na ozónovej ceste
OZ Májový úsmev sa v roku 2019 zameralo na posilnenie zdravia a medziľudských vzťahov. Pre svoje členky usporiadalo výlety a príjemné podujatia vďaka dotácii mesta Prešov.
Benefičný koncert pre obyvateľov z Mukačevskej ulice
19. januára sa chystá benefičný koncert na pomoc pre obyvateľov výbuchom poškodeného bytového domu na Mukačevskej ulici 7 v Prešove. Výťažok z koncertu pomôže ľuďom dotknutým tragédiou, ktorá sa v Prešova stala 6. decembra 2019.
Bienále maľby, kresby, grafiky a počítačovej grafiky v Caraffke
V prešovskej mestskej galérii Caraffka opäť dostávajú priestor všetci, ktorí nie sú absolventmi vysokých škôl umeleckého smeru, no dokážu povýšiť kresbu alebo maľbu na jedinečné umelecké dielo.
Vieme poznať ľudské klamstvo? Zistite v prednáške skúseného kriminálneho psychológa
Oproti sedí podozrivý. Hovorí pravdu alebo klame? Je svedok alebo zločinec? Ako sa mu dostať pod kožu? Chcete vedieť, ako investigatívci čítajú mysle a ako sa dostávajú k pravde?
Ivo Bič, niekdajší spevák kapely Peter Bič Project, predstavil videoklip Unavený
Košičan Ivo Bič, po rokoch pôsobenia v jednej z najúspešnejších slovenských kapiel, oživuje svoju sólovú spevácku kariéru. Reštart zahájil videoklipom Unavený.
Krajská knižnica P. O. Hviezdoslava v Prešove oslavuje v tomto roku 95. výročie svojho založenia.
Výročie sa rozhodla osláviť celoročnou aktivitou 95 knižničných radostí.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.