Piatok, 29. máj 2020
Meniny má Vilma | zajtra Ferdinand

BREAK na Dobrom Festivale

Od vstupu na scénu v roku 2001, sa stal Break jednou z najhorúcejších a najžiadanejších postáv na medzinárodnom drum and bass-ovom poli.

Navyše sa po vydaní debutového albumu Symmetry z roku 2008 zapísal do povedomia ako jeden z najtalentovanejších DnB producentov súčasnosti. Jeho neuveriteľná schopnosť tvoriť priam nákazlivé tanečné skladby je dôvodom, prečo má takmer každý DnB DJ na svete aspoň jednu Breakovu platňu.

Charlie Bierman nadobudol lásku k breakbeatu netypicky cez jazz a funk. Od mladosti sa učil hrať na klavír a v 14-tich sa dostal ku gramofónom. Ako talentovaný hudobník so širokým záberom sa snaží prelomiť bariéry vo všetkom, čo robí. Rázne bicie, ťažké basy a silné melódie tvoria neodmysliteľné známky Breakovej produkcie.

Break sa stal členom rodiny DNAudio po stretnutí so Squire-om ešte v roku 2001. Odvtedy zohrával dôležitú rolu pri rozvoji tohto labelu a úzko spolupracoval so Silent Witness-om na tvorbe nového devastujúceho zvuku.

Prvým Breakovým oficiálne vydaným trackom bol „Cocktail“, ktorý si rýchlo upísal DJ A-Sides pre svoju kompiláciu Eastside Jams Vol.2 (Eastside Music Ltd, 2002). Nasledovali prvý sólo dvanásťpalec „Sticky Situation/Juice it“ a niekoľko ďalších singlov.

Partnerstvo so Silent Wilnessom viedlo k releasom pre „No U Turn“ a od tohto momentu sa už Break doslova nemusel „obracať späť“. Ako jeden z najplodnejších producentov vôbec trávil dlhé hodiny v štúdiu, výsledkom čoho bolo nespočetné množstvo singlov na labeloch ako Subtitles, Commercial Suicide, Metalheadz, Critical, DNAudio, Shogun Audio, Quarantine, Eastside, Revolution, Levitated, Shadow-law a samozrejme jeho vlastnom Symmetry.

Okrem štúdiovej spolupráce s Fiercom, Survivalom, Silent Witnessom alebo speváčkou Kyo, absolvuje Break každý mesiac kvantum hraní po celej Európe, pričom sú jeho sety smrtiacou zmesou exkluzívnych nevydaných trackov a časom overených undergroundových klasík.

Web:
http://www.dnaudio.co.uk/
http://www.rolldabeats.com/artist/break
www.myspace.com/dnaudio

Sety:
http://www.reprisemusicgroup.com/agency/audio/Break-PassionRadioBristol-2009.10.15.mp3
http://www.reprisemusicgroup.com/agency/audio/BREAK_BBCRadio1_MaryAnneHobbs.mp3

Súvisiace články
6.7.2010 GALERIA: Dobrý Festival 2010 5.7.2010 Prešovský Dobrý festival dostal výbornú 2.7.2010 Tvorivé dielne na Dobrom Festivale 1.7.2010 Kompletný program - Dobrý Festival 2010 30.6.2010 MC Rymetyme a jeho “drumík” na Dobrom Festivale 29.6.2010 TEEBEE & CALYX na Dobrom Festivale. 28.6.2010 V Get Explode je možné všetko! 28.6.2010 Miro Tásler o Dobrom Festivale: „Zavolal som si kapely, ktoré mám rád“ 15.6.2010 Gary Moore na Dobrom Festivale 2010 11.6.2010 Dobrý Festival: Aktuálne novinky slovenskej hudobnej scény naživo 29.5.2010 Obľúbené kapely Chiki Liki Tu-A a Heľenine Oči pozývajú na domáci Dobrý Festival
Mohlo by Vás zaujímať
Prešovčania sa môžu tešiť na nevšedný kultúrny zážitok
Mesto Prešov bude jedným zo slovenských miest, ktoré sa stanú dejiskom jedinečného koncertu, ktorý prinesie kultúru naživo priamo na sídlisko. Keďže pri hromadných podujatiach naďalej platia obmedzenia, vystúpenia umelcov si budete môcť vychutnať bezpečne z pohodlia obývačiek.
Marián Čekovský prichádza domov Po polnoci, a nie je v tom sám
Marián Čekovský prichádza s novým videoklipom a singlom z albumu Best On, ktorý vyšiel ku koncu roka 2019.
Wave centrum nezávislej kultúry Vás pozýva na svoju ochutnávku
Počas pandémie, keď sme boli doma, vznikal často priestor na vznik niečoho nového. Mnoho umelcov, hudobníkov, hercov pustilo uzdu svojej fantázií a vymýšľali, akým spôsobom sa k ľuďom priblížiť.
Otvorenie Krajskej knižnice P. O. Hviezdoslava v Prešove
Krajská knižnica P. O. Hviezdoslava v Prešove po viac ako dvoch mesiacoch otvorila v stredu 13. mája dvere niekoľkých prevádzok. Svojich čitateľov knihovníci privítali na pobočkách na Sídlisku 3 a Sídlisku 2, na Sekčove a v detskej knižnici Slniečko.
FOTO: Potulky Prešovom
Každý z nás by si najradšej užíval májové slnečné lúče, no všetci sedíme doma. Tak vám ich prinesieme aspoň spoza objektívov dvoch mladých chlapcov.
Lukáš Adamec prostredníctvom novinky NAJVIAC vyzdvihuje nádej.
Najviac zo všetkého, chcel by som asi ... aby sa blýskalo, na lepšie časy. Refrén novej skladby slovenského speváka Lukáša Adamca hovorí v aktuálnej situácii, ktorú prežívame, z duše azda všetkým. Prostredníctvom nového videoklipu ku skladbe NAJVIAC spomína na najšťastnejšie obdobia strávené na pódiách, zároveň však verí, že už čoskoro sa život vráti do normálu.
Akustika vynahradí fanúšikom zrušený koncert online streamom už túto nedeľu
Prešovská skupina Akustika prišla podobne ako všetci jej hudobní kolegovia o živé hrania až do odvolania. Napriek obmedzeniam idú hudobníci aspoň čiastočne podľa plánu a pracujú na nových pesničkách.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.