Utorok, 12. november 2019
Meniny má Svätopluk | zajtra Stanislav

Finančné prostriedky z EU

Do 15. augusta t. r. má odbor regionálneho rozvoja a iných odvetvových vzťahov Krajského úradu (KÚ) v Prešove podľa pokynov z Ministerstva výstavby a regionálneho rozvoja SR spracovať žiadosti o poskytnutie prostriedkov z predvstupových fondov Európskej únie.

Zástupca prednostu KÚ Milan Ambróz 31. júla zverejnil, že dodržať tento termín v spolupráci s okresnými úradmi nie je problém. KÚ má už k dispozícii okolo 20 projektov, ktoré spĺňajú kritériá v tomto prípade. Zameranie projektu má byť na riešenie problémov v infraštruktúre, pričom finančným limitom má byť poskytnutie sumy minimálne 2 milióny EURO, avšak realizácia sa môže financovať aj v rokoch 2001 a 2002. M. Ambróz predpokladá, že záujem o túto podporu prejavia predovšetkým väčšie subjekty, fungujúce združenia samosprávnych orgánov obcí a miest, realizátori priemyselných zón.

Iným zdrojom na podporu subjektov v Prešovskom kraji je program štátnej pomoci podľa príslušného zákona a ktorý sa týka okrem okresov Prešov a Poprad všetkých ostatných jedenástich v kraji. Vláda SR pre Prešovský kraj vyčlenila 42 miliónov Sk (v roku 1999 len 7 miliónov Sk) a o ich získanie sa môžu usilovať predovšetkým subjekty malého a stredného podnikania a to tak na rozbeh podnikania, jeho rozvoj alebo presmerovanie podnikateľskej činnosti. M. Ambróz odhaduje, že v novembri t. r. celý proces by sa mal pre úspešných žiadateľov uzavrieť tým, že by dostali na účet reálne schválené príspevky. Podmienkou pre žiadateľa je kryť projekt vlastnými zdrojmi do 50 percent.

Predovšetkým orgánom miest a obcí je určená pomoc v podobe príspevku z Ministerstva výstavby a regionálneho rozvoja SR, o ktorý treba požiadať do 31. augusta podaním žiadosti na príslušnom okresnom úrade. Týka sa projektov na začatie a dokončenie infraštruktúry k bytovej výstavbe a projektov na výstavbu nájomných bytov. Pre Prešovský kraj je v prvej skupine 108,7 milióna Sk, v druhej 40,8 milióna Sk. Ide už o druhú etapu podávania takýchto žiadostí. V prvom kole boli subjekty z Prešovského kraja mimoriadne úspešné, získali bezmála
75 miliónov Sk. O žiadostiach v 2. kole rozhodne spomínané ministerstvo podľa M. Ambróza do polovice novembra t. r.

Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Kidslandia Prešov
Kidslandia dnes na Baštovej ulici privolala všetky deti na neuveriteľný zážitok! Deti mohli vidieť mená ako Ujo Ľubo alebo Usmievanka!
Nákupné centrum v Prešove má vlastný čmelín aj búdky pre vtáky a netopiere
Moderné nákupné centrum v metropole Šariša rozvíja ekologické aktivity na podporu udržateľnosti životného prostredia. Vďaka nim už získalo aj prestížny certifikát, aký má len 6 nákupných centier na svete.
FLEXI jedálny lístok prichádza na prešovské ZŠ
Školské jedálne v meste Prešov medzi prvými na Slovensku zavádzajú FLEXI jedálny lístok. Novinku začnú testovať v základnej škole Prostějovská od 4.11.2019.
Vzdelávanie sa dospelosťou nekončí
Pýtali sme sa slovenskej populácie, akú úlohu hrá v  živote vzdelávanie, kto je zaň zodpovedný, aký dôvod máme vzdelávať sa celý život a prečo to nerobíme.
Prešov ocenil najlepšie kuchárky
Kuchárky prešovských škôl a školských zariadení opäť predviedli svoju kreativitu a zručnosti pri príprave chutných a oku lahodiacich jedál. V rámci Svetového dňa výživy mesto Prešov ocenilo nielen ich tvorivosť, ale aj náročnú prácu.
Je najvyšší čas
Finančná správa pokračuje v intenzívnom informovaní podnikateľov, ktorí ešte stále neevidujú tržby v systéme eKasa.
80 osobností sa vracia do svojich škôl, aby aktivizovali študentov
80 osobností z biznisu a spoločenského života sa zajtra, 8. novembra, vráti na svoje stredné školy vyrozprávať životný príbeh a motivovať študentov k rozvoju potenciálu, ktorý sa v nich skrýva.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.