Sobota, 06. jún 2020
Meniny má Norbert | zajtra Róbert

Finančné prostriedky z EU

Do 15. augusta t. r. má odbor regionálneho rozvoja a iných odvetvových vzťahov Krajského úradu (KÚ) v Prešove podľa pokynov z Ministerstva výstavby a regionálneho rozvoja SR spracovať žiadosti o poskytnutie prostriedkov z predvstupových fondov Európskej únie.

Zástupca prednostu KÚ Milan Ambróz 31. júla zverejnil, že dodržať tento termín v spolupráci s okresnými úradmi nie je problém. KÚ má už k dispozícii okolo 20 projektov, ktoré spĺňajú kritériá v tomto prípade. Zameranie projektu má byť na riešenie problémov v infraštruktúre, pričom finančným limitom má byť poskytnutie sumy minimálne 2 milióny EURO, avšak realizácia sa môže financovať aj v rokoch 2001 a 2002. M. Ambróz predpokladá, že záujem o túto podporu prejavia predovšetkým väčšie subjekty, fungujúce združenia samosprávnych orgánov obcí a miest, realizátori priemyselných zón.

Iným zdrojom na podporu subjektov v Prešovskom kraji je program štátnej pomoci podľa príslušného zákona a ktorý sa týka okrem okresov Prešov a Poprad všetkých ostatných jedenástich v kraji. Vláda SR pre Prešovský kraj vyčlenila 42 miliónov Sk (v roku 1999 len 7 miliónov Sk) a o ich získanie sa môžu usilovať predovšetkým subjekty malého a stredného podnikania a to tak na rozbeh podnikania, jeho rozvoj alebo presmerovanie podnikateľskej činnosti. M. Ambróz odhaduje, že v novembri t. r. celý proces by sa mal pre úspešných žiadateľov uzavrieť tým, že by dostali na účet reálne schválené príspevky. Podmienkou pre žiadateľa je kryť projekt vlastnými zdrojmi do 50 percent.

Predovšetkým orgánom miest a obcí je určená pomoc v podobe príspevku z Ministerstva výstavby a regionálneho rozvoja SR, o ktorý treba požiadať do 31. augusta podaním žiadosti na príslušnom okresnom úrade. Týka sa projektov na začatie a dokončenie infraštruktúry k bytovej výstavbe a projektov na výstavbu nájomných bytov. Pre Prešovský kraj je v prvej skupine 108,7 milióna Sk, v druhej 40,8 milióna Sk. Ide už o druhú etapu podávania takýchto žiadostí. V prvom kole boli subjekty z Prešovského kraja mimoriadne úspešné, získali bezmála
75 miliónov Sk. O žiadostiach v 2. kole rozhodne spomínané ministerstvo podľa M. Ambróza do polovice novembra t. r.

Mohlo by Vás zaujímať
Relax-fit opäť víta svojich zákazníkov
Koronavírus zasiahol naše životy vo všetkých smeroch, od slobody pohybu, až po spôsob, akým pracujeme. Ľudia sa uzavreli do svojich domovov. Nie je žiadnym prekvapením, že máme strach o seba a svojich blízkych z rizika nakazenia sa, o budúcnosť a o svoju prácu.
TAXANA najčastejšie odpovedá na otázky o koronaopatreniach
Viac ako 41 000 nových unikátnych klientov využilo len za štyri mesiace tohto roka možnosť poradiť sa s TAXANOU. Chatbot finančnej správy pomáha klientom najmä v otázkach spojených s koronakrízou a opatreniami, ktoré v tejto súvislosti finančná správa v zmysle legislatívny zabezpečuje. Obsah TAXANY finančná správa pravidelne aktualizuje.
Bardejovské kúpele sú od 12.mája otvorené, zatiaľ len pre poistencov
V Bardejovských kúpeľoch, a.s. začala v utorok 12.mája 2020 obmedzená prevádzka, zatiaľ iba pre klientov zdravotných poisťovní.
V Zariadení pre seniorov Náruč sa opäť testovalo, koronavírus u nikoho nepotvrdili
Do prešovských zariadení pre seniorov sa koronavírus nedostal. Potvrdili to aj opakované testy, ktoré v týchto dňoch vykonali v ZpS Náruč.
Rady odborníkov pre vyťažených rodičov: Vďaka týmto trom krokom karanténu so školákmi hravo zvládnete!
Pre väčšinu detí ide o splnený sen, no rodičom sa z toho robia len vrásky na čele. Zatvorené školy a škôlky v dôsledku pandémie sú pre nás ťažkou skúškou. Nie len že musíme zvládať svoje zamestnanie a domácnosť, stali sme sa aj učiteľmi na plný úväzok. Ako to celé zvládnuť a nezblázniť sa? Odborníci radia, ako deti motivovať k učeniu ešte pred riadnym otvorením škôl a zároveň si pri tom zachovať chladnú hlavu.
Starostlivá banka. Spája komerčný svet firiem s rodinami bez domova.
Slovensko má aktuálne klesajúcu tendenciu novonakazených koronavírusom COVID-19, avšak naopak neustále rastie počet tých, ktorých prebiehajúca pandémia zasiahla ekonomickým prepadom. Rodiny a ľudia bez domova sú zraniteľnejší o to viac, že ich príjem je častokrát nepravidelný, neistý, no najmä nedostatočný na pokrytie základných ľudských potrieb.
Budúcnosť EÚ a jej zotavenie po kríze bude závisieť od jej regiónov, miest a obcí
Kríza vyvolaná ochorením COVID-19 neznamená koniec projektu európskej integrácie, je naopak príležitosťou dať Európe novú podobu.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.