Sobota, 22. február 2020
Meniny má Etela | zajtra Roman, Romana

Problémy s parkovaním

Zatiaľ čo polícia beztrestne jazdí a parkuje kde chce, hnevá pokutami bežných šoférov a chodcov.

V spoločnosti platia zákony, no na pravidlá cestnej premávky sa dbá až príliš a problémami s pokutami sa Prešov môže porovnávať s najväčšími európskymi mestami. Ľudia často pod tlakom času ani nemajú inú možnosť, než porušiť niektoré pravidlá. Potom sú celý čas v strese, či auto nie je odtiahnuté, alebo nemá papuču (čo sa nakoniec potvrdí). Prevádzka auta je nepochybne drahšia, ako ďalšie oblasti života a človek ešte dostane pokutu, pretože zamestnaním niekoho je striehnuť a zarobiť.

Zle parkujúce vozidlá pritom nemusia vždy chodcom vadiť v pohodlnom pohybe. Problém nastáva, keď sa objaví všadeprítomná motorizovaná hliadka polície a mestskej polície.

Policajné auto vždy zastaví čo najbližšie na tom najnevhodnejšom mieste, aby sa policajti náhodou neprešli peši. Hoci aj uprostred chodníka, čo na tom, že sa okolo nich nedá prejsť. Následne na auto (ktoré stále nemusí nikomu vadiť), nasadzujú blokovacie zariadenia (ztv. papuče), medzitým sa stihnú pohádať s majiteľom auta, poprípade rozčúlia ďalších ľudí, alebo auto jednoducho ukradnú. Pardón odtiahnu. Keď vedľa zastaví aj odťahové vozidlo, doslova zablokuje dopravu. To všetko celkom zbytočne, stačilo by zvoľniť nekompromisný prístup policajtov alebo im zakázať vôbec jazdiť služobnými autami a život mnohých Prešovčanov by bol krajší.

Mohlo by Vás zaujímať
V širšom centre mesta pribudne nový kruhový objazd, dočasne uzavrieme tri ulice
Časti prešovských ulíc Štefánikova, Hviezdoslavova a Biskupa Gojdiča budú niekoľko mesiacov uzavreté. Dôvodom je kompletná rekonštrukcia cestných komunikácií a chodníkov v okolí budúceho Obchodného centra Forum. Uzávierka ulíc potrvá od 10. februára 2020 do 30. júna 2020.
Výzva pre všetkých účastníkov cestnej premávky v Prešovskom kraji
Na celom území Prešovského kraja husto sneží. Niektoré úseky, najmä v tatranskej a podtatranskej oblasti sú ťažko prejazdné. Na cestách sa šmýka.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.