Utorok, 27. september 2022
Meniny má Cyprián | zajtra Václav

Problémy s parkovaním

Zatiaľ čo polícia beztrestne jazdí a parkuje kde chce, hnevá pokutami bežných šoférov a chodcov.

V spoločnosti platia zákony, no na pravidlá cestnej premávky sa dbá až príliš a problémami s pokutami sa Prešov môže porovnávať s najväčšími európskymi mestami. Ľudia často pod tlakom času ani nemajú inú možnosť, než porušiť niektoré pravidlá. Potom sú celý čas v strese, či auto nie je odtiahnuté, alebo nemá papuču (čo sa nakoniec potvrdí). Prevádzka auta je nepochybne drahšia, ako ďalšie oblasti života a človek ešte dostane pokutu, pretože zamestnaním niekoho je striehnuť a zarobiť.

Zle parkujúce vozidlá pritom nemusia vždy chodcom vadiť v pohodlnom pohybe. Problém nastáva, keď sa objaví všadeprítomná motorizovaná hliadka polície a mestskej polície.

Policajné auto vždy zastaví čo najbližšie na tom najnevhodnejšom mieste, aby sa policajti náhodou neprešli peši. Hoci aj uprostred chodníka, čo na tom, že sa okolo nich nedá prejsť. Následne na auto (ktoré stále nemusí nikomu vadiť), nasadzujú blokovacie zariadenia (ztv. papuče), medzitým sa stihnú pohádať s majiteľom auta, poprípade rozčúlia ďalších ľudí, alebo auto jednoducho ukradnú. Pardón odtiahnu. Keď vedľa zastaví aj odťahové vozidlo, doslova zablokuje dopravu. To všetko celkom zbytočne, stačilo by zvoľniť nekompromisný prístup policajtov alebo im zakázať vôbec jazdiť služobnými autami a život mnohých Prešovčanov by bol krajší.

Mohlo by Vás zaujímať
V priestore zastávok MHD pri železničnej stanici bude vykonané hĺbkové čistenie
Mesto Prešov zrealizuje v období od 22.9. do 24.9.2022 hĺbkové čistenie spevnených plôch oboch zastávok MHD "Železničná stanica", ktoré sú súčasťou predstaničného priestoru. V uvedenom období budú dočasne presunuté obe zastávky MHD a na krátky čas nebudú v prevádzke automaty na cestovné lístky.
Začína sa rekonštrukcia cesty nad podchodom na Sekčovskej ulici
Komunikácia na Sekčovskej ulici, v časti nad podchodom, prejde kompletnou rekonštrukciou. Hlavná cesta na tejto ulici bude od 12.9.2022 čiastočne uzavretá a prejazdný bude len jeden jazdný pruh. Zároveň dôjde k dočasnej výluke trolejbusovej dopravy na celej ulici a k úprave trasy linky MHD č. 4. DPMP pre cestujúcich zabezpečí novú kyvadlovú linku č. 4A.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK