Sobota, 26. september 2020
Meniny má Edita | zajtra Cyprián

Problémy s parkovaním

Zatiaľ čo polícia beztrestne jazdí a parkuje kde chce, hnevá pokutami bežných šoférov a chodcov.

V spoločnosti platia zákony, no na pravidlá cestnej premávky sa dbá až príliš a problémami s pokutami sa Prešov môže porovnávať s najväčšími európskymi mestami. Ľudia často pod tlakom času ani nemajú inú možnosť, než porušiť niektoré pravidlá. Potom sú celý čas v strese, či auto nie je odtiahnuté, alebo nemá papuču (čo sa nakoniec potvrdí). Prevádzka auta je nepochybne drahšia, ako ďalšie oblasti života a človek ešte dostane pokutu, pretože zamestnaním niekoho je striehnuť a zarobiť.

Zle parkujúce vozidlá pritom nemusia vždy chodcom vadiť v pohodlnom pohybe. Problém nastáva, keď sa objaví všadeprítomná motorizovaná hliadka polície a mestskej polície.

Policajné auto vždy zastaví čo najbližšie na tom najnevhodnejšom mieste, aby sa policajti náhodou neprešli peši. Hoci aj uprostred chodníka, čo na tom, že sa okolo nich nedá prejsť. Následne na auto (ktoré stále nemusí nikomu vadiť), nasadzujú blokovacie zariadenia (ztv. papuče), medzitým sa stihnú pohádať s majiteľom auta, poprípade rozčúlia ďalších ľudí, alebo auto jednoducho ukradnú. Pardón odtiahnu. Keď vedľa zastaví aj odťahové vozidlo, doslova zablokuje dopravu. To všetko celkom zbytočne, stačilo by zvoľniť nekompromisný prístup policajtov alebo im zakázať vôbec jazdiť služobnými autami a život mnohých Prešovčanov by bol krajší.

Mohlo by Vás zaujímať
Na vynovené ulice Štefánikova a Hviezdoslavova sa vráti doprava
Štefánikova a Hviezdoslavova pri OC Forum budú opäť plne prejazdné. Novinkou bude jednosmerka na ulici Janka Borodáča v smere od Pavlovičovho námestia na Štefánikovu ulicu.
Európsky týždeň mobility ponúka Retro jazdy medzi Prešovom a Košicami
Spoločnosť IDS Východ, s.r.o. (organizátor integrovanej dopravy na východnom Slovensku) pripravuje pri príležitosti Európskeho týždňa mobility podujatie pre verejnosť – Retro jazdy historickým autobusom medzi mestami Prešov a Košice.
Do Prešova dorazil prvý z desiatich nových trolejbusov
Dopravný podnik mesta Prešov pokračuje v modernizácii vozového parku trolejbusov, ktoré budú už čoskoro jazdiť na linkách prešovskej MHD.
V prešovskej MHD od septembra nastanú zmeny, prázdninový režim sa končí
Od utorka 1. septembra 2020 bude mestská hromadná doprava v Prešove premávať v štandardnom režime. Počas pracovného týždňa bude platiť cestovný poriadok pre školské pracovné dni a premávka niektorých liniek bude dočasne upravená.
Mesto Prešov má už 100 priechodov pre chodcov s moderným LED prisvetlením
Pri priechode pre chodcov na Levočskej ulici v Prešove pribudli moderné LED svietidlá, vďaka ktorým sa zvýšila bezpečnosť prechádzajúcich chodcov.
Aktuality o prešovskej MHD odteraz nájdete v novej info sekcii na stránke DPMP
Dopravný podnik mesta Prešov spustil na svojej web stránke novú informačnú sekciu. Cestujúci tu nájdu rôzne užitočné informácie a články o aktuálnych zmenách v MHD, či pripravovaných novinkách.
Slanská ulica v Prešove bude 4. septembra 2020 krátkodobo uzavretá
Mesto Prešov informuje občanov, že dňa 4. septembra 2020 bude Slanská ulica v Prešove na krátky čas úplne uzavretá. Dôvodom je realizácia kanalizačnej prípojky k rodinnému domu.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.