Piatok, 29. máj 2020
Meniny má Vilma | zajtra Ferdinand

FNsP eviduje zvýšený počet pacientov so sťaženým dýchaním

Príjmové ambulancie oboch oddelení vnútorného lekárstva (OVL) Fakultnej nemocnice s poliklinikou Jána Adama Reimana v Prešove (FNsP) evidujú za prvé dva dni tohto týždňa zvýšený počet pacientov so sťaženým dýchaním, ktoré spôsobili predovšetkým tropické horúčavy.

Podľa službukonajúcej lekárky na príjmovej ambulancii OVL II. Jany Kundríkovej najviac bolo predkolapsových stavov. Išlo hlavne o starších ľudí s poruchami dýchania, srdcového rytmu a zvýšenou teplotou, spôsobenou letnými horúčavami. V tejto súvislosti registrovali u pacientov aj dehydratáciu, úpal a kolaps.

Medzi rizikové skupiny patria starí ľudia, kardiologickí pacienti s viacerými ochoreniami, hypertonici, diabetici a malé deti. U "kardiakov" sa podľa lekárky v horúčavách zvyšuje riziko zhoršenia stavu, ktoré môže končiť aj zlyhaním srdca. Upozorňuje, že predkolapsové stavy sa prejavujú celkovou slabosťou, pocitom na odpadnutie, točením hlavy a zahmlievaním.

Podľa Kundríkovej je dôležité, aby sa pred týmto stavom ľudia chránili dodržiavaním pitného režimu, obmedzili fyzickú námahu a nevystavovali sa priamo slnečnému žiareniu. Ak by došlo k zdravotným ťažkostiam s takýmito prejavmi, treba si ľahnúť a doplniť tekutiny. Každopádne pri pretrvávajúcich problémoch je potrebné vyhľadať odbornú pomoc.

Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.