Nedeľa, 31. máj 2020
Meniny má Petronela, Petrana | zajtra Žaneta

V Sabinove kraľovali Košičania

Sabinov - Vskutku historické podujatie sa podarilo zorganizovať Únii malého futbalu v Sabinove. Medzimestský turnaj Únií malého futbalu začal písať svoju prvú kapitolu. Pozvanie organizátorov prijali hosťujúce košické mužstvá Estudiantes a Robkerk, Prešovčania FK Atak a Chaos Gemor team, hostiteľov zastupovali celky Horizont a Milk Agro.

Vizitky účastníkov vzbudzovali rešpekt, veď Estudiantes obsadili vo veľmi kvalitnej košickej prvej lige piate miesto, Robkerk si víťazstvom v druhej lige zabezpečil miesto medzi elitou. FK Atak je štvornásobný prešovský majster, Chaos Gemor team lanský druhý vicemajster. No a domáce celky tiež aspoň raz kraľovali vo svojej súťaži. Družstvá bojovali v trojčlenných skupinách, z ktorých dva úspešnejšie celky, pri zarátaní vzájomného zápasu, postúpili ďalej a stretli sa systémom každý s každým vo finálovej skupine. V A skupine výborne začal FK Atak, ktorý zdolal Estudiantes po veľmi dobrom taktickom výkone 1:0. Potom však nečakane zakopol s domácim Milk Agrom, ktorému pomerne nešťastne podľahol 0:1. O postupe sa tak rozhodlo v súboji Estudiantes a Milk Agra. Postupová matematika velila Košičanom zvíťaziť o jediný gól, ktorý by im zabezpečil postup spoločne so Sabinovčanmi už s dvomi bodmi za lepší vzájomný zápas. Tak sa aj stalo a víťazstvo 2:1 znamenalo prekvapujúci stop pre FK Atak. V B skupine si od začiatku vynikajúco počínal Chaos Gemor team. Najprv zdolal Robkerk 1:0 a potom aj Horizont 3:1 a bez straty bodu postúpil do ďalších bojov. Košičania paradoxne nemuseli zvíťaziť ba ani skórovať ani raz (!) a remíza 0:0 s Horizontom im pomohla k postupu. V súboji o piate miesto nedali futbalisti Ataku Horizontu žiadnu šancu a porazili ho 4:0. Vo finálovej skupine boli za favoritov pasovaní Estudiantes a Chaos Gemor team. Práve Chaos však nedokázal hneď na úvod zdolať Milk Agro a remíza 2:2 preň znamenala prvú bodovú stratu. V košickom derby nenašiel Robkerk na Estudiantes správnu zbraň, opäť sa nedočkal gólu a prehral zaslúžene 0:2. Všetko si však vynahradil s unaveným Milk Agrom. Strelecky sa prebudil a dosiahol najvyšší výsledok turnaja. Deklasované Milk Agro predovšetkým v druhej časti hry nedokázalo už vôbec vzdorovať a prehralo vysoko 0:9. To rozhodlo o tom, že jediné víťazstvo na turnaji stačilo Robkerku na celkové tretie miesto. V záverečnom vystúpení turnaja sa vo faktickom finále stretli Eastudiantes a Chaos Gemor team. Hralo sa obojstranne pozorne, prevládala defenzíva a rýchle kontry. Košičania zúročili svoje skúsenosti a mali aj viac šťastia v koncovke. Podarilo sa im tri razy prekonať skvelého R.Vaška v bráne Chaosu, neinkasovali ani raz a stali sa víťazmi tohto premiérového podujatia. Okrem trofeje za prvé miesto, majú Estudiantes v svojich radoch najlepšieho strelca turnaja Emila Papáča (5 gólov) aj najlepšieho brankára (inkasovali iba dva razy!). Druhú priečku obsadil Chaos Gemor team z Prešova a už spomínanú tretiu Robkerk z Košíc. Symbolický organizačný štafetový kolík prevzal predseda Únie malého futbalu v Košiciach Viktor Šotko, ktorý prítomných hráčov, organizátorov aj divákov ubezpečil, že turnaj bude mať o rok pokračovanie práve v Košiciach.

Mohlo by Vás zaujímať
Personal Bajkal beh
V roku 2019 vznikla myšlienka charitatívneho behu na finančnú podporu školy, ktorá sa zmenila na skutočný „Bajkal beh“ s detským a klasickým okruhom, občerstvením, sprievodnými akciami a nadšením z pohybu.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.