Sobota, 28. máj 2022
Meniny má Viliam | zajtra Vilma

Záujem o spomienku prejavili v SDĽ a HZDS

Ako sa už v šarišskej metropole stalo zvykom, štátne sviatky, ktoré sú spojené s aktom kladenia vencov, sa konajú deň vopred. Má to svoju logiku, veď prečo si nespraviť počas voľného dňa voľno...

Nie inak tomu bolo aj pri spomienke na 57. výročie Slovenského národného povstania. Zišlo sa na nej viac ľudí i prizerajúcich než pri májových oslavách konca druhej svetovej. Delegáciu Mestského úradu v Prešove viedol viceprimátor Milan Laca, z okresného úradu prišiel i prednosta Milan Benč.

Pri pietnom akte nechýbali ani zástupcovia krajského úradu, ozbrojených zložiek, viacerých združení, či politických strán. Z tých mali jednoznačnú prevahu predstavitelia SDĽ a HZDS. Z Demokratickej strany, ktorá sa v posledných rokoch tiež intenzívne hlási k SNP, sme zástupcov nevideli, možno i preto, že vence sa kládli k pomníku, na ktorom je kosák a kladivo, čo svojho času vyvolalo v Prešove dokonca diskusiu o jeho možnom odstránení.

Foto: Stanislav BAČENKO

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK