Štvrtok, 27. január 2022
Meniny má Bohuš | zajtra Alfonz

Nemeckí študenti u viceprimátora

Dňa 31. 7. 2000 prijal v obradnej sieni prešovskej radnice zástupca primátora Ing. Štefan Kužma študentov z družobného Remscheidu v Nemecku.

Mladí ľudia prišli do šarišskej metropoly, aby počas desaťdňového pobytu spoznali čo najviac z prekrásnej prírody, zvykov a kultúry, oboznámili sa s historickými pamiatkami a nadviazali nové priateľstvá. Sú totiž ubytovaní v rodinách študentov z Gymnázia na Konštantínovej, s ktorými majú už niekoľko rokov veľmi dobré kontakty. Ide vlastne o výmenné návštevy, ktoré majú ešte viac upevniť nadviazané vzťahy medzi mladými ľuďmi Remscheidu a Prešova. Nemecký študenti zavítajú postupne do Košíc, Bardejova, Vysokých Tatier, ale najviac sa už dnes tešia na plavbu plťou po Dunajci.

"Máte pred sebou dni spoznávania a oboznamovania sa s nepoznaným," podčiarkol na prijatí viceprimátor Ing. Š. Kužma a dodal : "Verím, že počas pobytu v Prešove a kraji sa presvedčíte o tom, že nie hranice, nie politické presvedčenie či hospodárska prosperita, ale ľudské hodnoty sú tými pravými hodnotami, ktoré má zmysel vyznávať."

Tieto slová potom rezonovali aj v družnej debate medzi študentmi Remscheidu a Prešova. Veď vzájomná výmena myšlienok, informácií, ale i želaní a dojmov prispeje k upevneniu priateľstva a stane sa pevným ohnivkom a základom pre budúcnosť.

Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK