Pondelok, 23. máj 2022
Meniny má Želmíra | zajtra Ela

Mimoriadne opatrenia aj v Prešove

V súvislosti s barbarskými teroristickými akciami 11. septembra 2001 v New Yorku a Washingtone boli prijaté mimoriadne opatrenia na zabezpečenie ochrany a obrany obyvateľstva aj na území mesta Prešov.

Na základe listu ministerstva vnútra SR č. KM-3398/2001 zo dňa 18. 9. 2001 v zmysle zákona NR SR č. 10/1996 Z. z. o kontrole v štátnej správe, zákona NR SR č. 222/1996 Z. z. o organizácii miestnej štátnej správy a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a zákona NR SR č. 42/1994 Z. z. o civilnej ochrane obyvateľstva v znení neskorších predpisov, ďalej príkazu č. 1 prednostu KÚ Prešov a príkazu č. 1 prednostu OÚ Prešov primátor mesta Ing. Juraj Kopčák vydal príkaz, v ktorom sú podrobne konkretizované mimoriadne úlohy pre jednotlivé odborné útvary MsÚ, ako zabezpečiť ochranu obyvateľov a dôležitých objektov v pôsobnosti mesta.

Ide predovšetkým o dokumentáciu plánu vyrozumenia, varovania a spojenia, plánu ukrytia a jej reálnosť v meste, výdaj prostriedkov individuálnej ochrany, pripravenosť riadiacich orgánov, štábov a komisií na realizáciu opatrení CO, ale i plány evakuácie, odborné zabezpečenie a pod.

Tieto opatrenia vydal primátor mesta 21. septembra 2001 a 24. septembra, teda tento pondelok, boli prerokované na porade vedenia MsÚ v Prešove s okamžitým plnením jednotlivých úloh vedúcimi pracovníkmi radnice a mestských organizácií.

Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK