Nedeľa, 05. júl 2020
Meniny má Cyril, Metod | zajtra Patrik, Patrícia

Kandidáti na primátora Prešova diskutovali s mladými

Rada mládeže Prešovského kraja (RMPK) a Mládežnícky parlament Prešova (MP²) zorganizovali diskusné fórum s kandidátmi na post primátora mesta Prešov pod názvom „Tolkšou bez kravát“.

(foto: Greatmilan)
(foto: Greatmilan)

Na tomto podujatí mali možnosť záujemcovia o primátorskú stoličku prezentovať svoj volebný program vo vzťahu k mladým ľuďom. Stretnutia sa zúčastnili všetci kandidáti, čím sa toto podujatie zaradilo medzi jediné svojho druhu pred komunálnymi voľbami v Prešove.
Kandidáti mali možnosť v úvode predstaviť svoju motiváciu, prečo sa rozhodli kandidovať za primátora Prešova. Ďalšími témami diskusie boli tvorba a realizácia mládežníckej politiky na území mesta Prešov na roky 2011 – 2014. Podľa organizátorov táto politika predstavuje súhrn aktivít, ktorých cieľom je zapojenie mladých ľudí do konzultácií o všetkých témach života mesta, dotýkajúcich sa priamo alebo nepriamo mladého človeka. Má komplexný charakter a zahŕňa väčšinu oblastí života (sociálne zabezpečenie, zamestnanosť, vzdelávanie, voľný čas a kultúru, bývanie, životné prostredie, zdravie a životný štýl mladých ľudí, mobilita mládeže a ďalšie).
Kandidáti sa vyjadrili aj k systému finančnej podpory mimoškolskej činnosti mládeže v Prešove či zastúpeniu mládeže v komisiách pri Mestskom zastupiteľstve v Prešove.

Boli sme celkom prekvapení otvorenosťou a prísľubmi kandidátov i tým, že sme sa bavili o konkrétnych návrhoch. Všetci kandidáti vyjadrili napríklad súhlas s myšlienkou zastúpenia mladých ľudí v komisiách mestského zastupiteľstva“, povedal po skončení stretnutia predseda Rady mládeže Prešovského kraja Ľuboš Marcinek. Predsedníčka Mládežníckeho parlamentu Prešova a prvá mládežnícka ombudsmanka na Slovensku Lucia Kažimírová dodala: „Pevne veríme, že po tohtoročných komunálnych voľbách bude zastúpenie mládeže v komisiách pri mestskom zastupiteľstve, ktoré sa týkajú problematiky mladých ľudí skutočne realitou aj v Prešove a nie len našim snom.

Diskusné stretnutie bolo určené prioritne mladým ľuďom – prvovoličom a uskutočnilo sa v rámci informačno-aktivizačnej kampane pod názvom Samo sa to o5 nespraví. Cieľom kampane je motivovať mladých ľudí k účasti na komunálnych voľbách a podporiť ich spolupodieľanie sa na živote Prešova.
Organizátori zároveň predstavili možnosť pre mladých Prešovčanov mladších ako 18 rokov zúčastniť sa na hlasovaní v simulovaných komunálnych voľbách prostredníctvom internetu. „Na základe tejto aktivity chceme otvoriť diskusiu o výhodách a nevýhodách elektronických volieb a diskusiu, či sme na Slovensku pripravení posunúť vekovú hranicu k účasti na voľbách z 18 na 17 rokov“, podotkol koordinátor projektu Ľuboš Marcinek. Registrovať sa môžu mladí vo veku 15 až 17 rokov do piatka 26. novembra na webovej stránke www.komunalnevolby2010.rmpk.sk a v sobotu 27. novembra, v deň konania reálnych komunálnych volieb odvoliť prostredníctvom internetu.

Redakciu informoval Ľuboš Marcinek

Súvisiace články
3.6.2011 Ocenenie MOST 2010 putuje aj do Prešova 27.11.2010 Mladí prejavili nízky záujem o simulované internetové voľby 23.11.2010 FOTO: Kandidáti na primátora Prešova diskutovali s mladými
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.