Piatok, 10. júl 2020
Meniny má Amália | zajtra Milota

Liga proti rakovine darovala fakultnej nemocnici 10.000 eur

Oddelenia ambulantnej chemoterapie a radiačnej onkológie Fakultnej nemocnice s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove (FNsP) získali finančný dar vo výške 10.000 eur.

Hovorkyňa nemocnice Renáta Koziaková informovala TASR, že peniaze im venovala Liga proti rakovine a ide o časť peňazí, ktoré sa podarilo vyzbierať v rámci tohtoročného Dňa narcisov.

Obe pracoviská slúžia ako spádová oblasť pre onkologických pacientov z celého Prešovského kraja. Na oddelení ambulantnej chemoterapie ošetrili v minulom roku 22.000 pacientov. Oddelenie radiačnej onkológie je dokonca jediným svojho druhu v kraji.

V rámci svojich možností sa snažíme pracovisko vylepšovať, aby sme uľahčili našim pacientom už aj tak ťažkú situáciu a tiež im spríjemnili pobyt na našom oddelení“, uviedla staničná sestra oddelenia ambulantnej chemoterapie Mária Kakaščíková. Žiadosť o finančnú pomoc zaslali po prvý raz a za peniaze zakúpili postele, matrace, odberové stoličky a infúzne stojany.

Naopak, Oddelenie radiačnej onkológie spolupracuje s Ligou proti rakovine už niekoľko rokov. Podľa primárky Magdalény Ďuríčkovej oddelenie poskytuje liečbu žiarením na nádorové i nenádorové ochorenia. Z príspevku zakúpili štyri kreslá pre kardiakov, polohovaciu posteľ a jeden antidekubitný elektrický matrac.

Liga proti rakovine pomáha onkologickým pacientom už od roku 1990. Jedným z jej najznámejších projektov je práve Deň narcisov, ktorého cieľom je upozorňovať verejnosť na dôležitosť spoločného úsilia v boji proti tejto zákernej chorobe a priblížiť problematiku ľuďom tak, aby sa z tejto choroby nestal strašiak.

Vyzbierané financie sa následne prerozdeľujú na podporu psychosociálnej starostlivosti o onkologických pacientov, služieb pre zlepšenie kvality ich života, prenosu výsledkov klinického a základného výskumu do diagnostiky, liečby a rehabilitácie onkologických pacientov.

Mohlo by Vás zaujímať
Prazdroj investuje milióny do ekonomiky a komunít: Roztočte s nami Slovensko!
Slovensko sa pomaly vracia do normálu. Po dlhých týždňoch, počas ktorých sa život takmer úplne zastavil, je čas dať zase našu spoločnosť do pohybu.
Priateľské upozornenie na výšku obratu pre účely DPH
Finančná správa pokračuje v proklientskom prístupe k svojim klientom. Takmer 2 000 podnikateľom rozposlala softwarning, aby ich upozornila na kontrolu ich ročného obratu. Aj takýmto spôsobom daňovníkov upozorňuje na ich povinnosti bez toho, aby im hrozili nejaké sankcie či pokuty za nesplnenie si ich povinností.
Storočný starček, ktorý vyšiel z domu a vošiel do knižnice
Pred 5 rokmi vošiel do knižnice milý starší pán a chcel sa zapísať za čitateľa. Nebolo na tom nič nezvyčajné až do momentu, keď nám podal vyplnenú prihlášku. Svietil na nej rok narodenia 1920. Neverili sme vlastným očiam. Náš nový čitateľ bol starší ako naša knižnica, ktorá si už toho tiež veľa pamätala. Veď práve v tom roku oslavovala 90. výročie svojho vzniku.
Pozor na podvodníkov, ktorí chcú vylákať peniaze - nenaleťte im
Finančná správa upozorňuje na podvodníkov, ktorí sa snažia oklamať občanov a skrývajú sa za poplatky spojené s colným konaním. Apeluje na občanov, aby sa nenechali nachytať a neposielali im žiadne peniaze. Takéto konanie by mali okamžite nahlásiť na políciu.
Pandémia COVID-19 bola vážnou záťažou aj pre osoby užívajúce psychoaktívne látky a ich blízkych
Dôsledky pandémie COVID-19 a prijatých opatrení sa postupne ukazujú v spoločnosti i vo všetkých sférach individuálnych životov ľudí. V plnej miere sa prejavujú aj u osôb ohrozených rizikovým správaním v súvislosti s užívaním psychoaktívnych látok či škodlivými návykovými činnosťami, pre ktoré je mimoriadna situácia zvlášť vysokou záťažou.
Do charitatívnej cyklojazdy pre onkologicky choré deti sa zapojilo aj mesto Prešov
Skupina cyklistov v rámci charitatívnej cyklotour Na bajku onkodeťom 2020, ktorá je pokračovateľkou akcie Na bicykli deťom pre život, dnes prešla aj cez mesto Prešov. Plánovanú zastávku si urobili aj na radnici, kde si prebrali symbolický šek v hodnote 300 eur.
V zariadení pre seniorov na Cemjate zvládli korona krízu ukážkovo, spustili aj nový systém rezervácie návštev
V Zariadení pre seniorov Harmónia, Prešov - Cemjata zvládli korona krízu na jednotku. Počas mimoriadnej situácie sa u klientov ani zamestnancov nepotvrdil žiadny prípad ochorenia COVID-19. V opatreniach však nepoľavujú ani teraz. Seniorov chránia aj pomocou online registrácie hostí.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.