Piatok, 15. november 2019
Meniny má Leopold | zajtra Agnesa

Počet akútnych respiračných ochorení v Prešovskom kraji vzrástol

Lekári v Prešovskom kraji zaznamenali tento týždeň nárast akútnych respiračných ochorení (ARO).

Vyplýva to zo správy o aktuálnej hygienicko-epidemiologickej situácii, ktorú dnes na webovej stránke zverejnil Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Prešove (RÚVZ).

V priebehu tohto týždňa evidovali celkom 7866 ARO, čo je o 1154 prípadov viac ako v predchádzajúcom kalendárnom týždni. Najvyššia chorobnosť bola zaznamenaná u detí do piatich rokov. Zo všetkých ARO bolo hlásených 818 prípadov chrípky a jej podobných ochorení. Z dôvodu zvýšeného výskytu respiračných ochorení bol prerušený vyučovací proces v jednej základnej škole v Prešove.

RÚVZ eviduje aj dve ochorenia na vírusovú hepatitídu typu A (VHA), v rómskej osade v obci Mirkovce, okres Prešov, ktoré sa vyskytli u dievčat vo veku štyri a päť rokov. V správe sa uvádza, že v rámci protiepidemických opatrení bolo nariadené očkovanie všetkých detí v osade od jedného do 15 rokov.

Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.