Štvrtok, 16. júl 2020
Meniny má Drahomír | zajtra Bohuslav

Prešovskí traumatológovia ošetrili na Štedrý deň 34 pacientov

Dovedna 34 pacientov museli počas Štedrého dňa a nasledujúcej noci ošetriť lekári v pohotovostnej ambulancii oddelenia úrazovej chirurgie Fakultnej nemocnice s poliklinikou Jána Adama Reimana v Prešove.

"Z celkového počtu ošetrených pacientov bolo 10 takých, ktorí vyhľadali lekársku pomoc, nakoľko utrpeli rezné poranenia väčšinou pri príprave vianočných pokrmov", konštatovala hovorkyňa nemocnice Renáta Koziaková a dodala, že nešlo o extrémne komplikované zranenia.

Okrem toho lekári museli ošetrovať väčšinou podvrtnuté členky alebo ľahšie úrazy končatín. Koziaková spresnila, že jedna pacientka prišla do nemocnice s otrasom mozgu a tú si na oddelení nechali na pozorovaní. Rovnako bol hospitalizovaný pacient so starším zranením dolnej končatiny.

Oveľa pokojnejšiu službu zažili lekári na oddelení otorinolaryngológie. Tí sa počas Vianoc stretávajú predovšetkým s prípadmi, kedy ľuďom uviaznu v krku rybie kosti.

"Tentoraz sme zaznamenali len jeden takýto prípad, kedy z krku pacienta lekár odstránil asi dvojcentimetrovú kosť, nešlo o vážne poranenie a pacient mohol po ošetrení odísť", uviedla Koziaková.

Celkom sedem pacientov vyhľadalo odbornú pomoc interných lekárov. Podľa hovorkyne vo všetkých prípadoch išlo o problémy súvisiace trávením, pričom dvaja z nich boli hospitalizovaní na oddelení.

Mohlo by Vás zaujímať
Podaj ďalej kvapku krvi
Najsilnejšou podobou lásky je nezištná pomoc a obetovanie sa pre iných. Staňte sa hrdinom, pomôžte zachrániť životy a odneste si so sebou dobrý pocit. V utorok, 14. júla 2020 bude vaša pomoc veľmi potrebná.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.