PIS: aktuálne informácie o meste, radnici a spoločenských, kultúrnych a športových akciach v regióne

https://pis.sk/clanok/7541/presovski_traumatologovia_osetrili_na_stedry_den_34_pacientov.html

Prešovskí traumatológovia ošetrili na Štedrý deň 34 pacientov

Dovedna 34 pacientov museli počas Štedrého dňa a nasledujúcej noci ošetriť lekári v pohotovostnej ambulancii oddelenia úrazovej chirurgie Fakultnej nemocnice s poliklinikou Jána Adama Reimana v Prešove.

"Z celkového počtu ošetrených pacientov bolo 10 takých, ktorí vyhľadali lekársku pomoc, nakoľko utrpeli rezné poranenia väčšinou pri príprave vianočných pokrmov", konštatovala hovorkyňa nemocnice Renáta Koziaková a dodala, že nešlo o extrémne komplikované zranenia.

Okrem toho lekári museli ošetrovať väčšinou podvrtnuté členky alebo ľahšie úrazy končatín. Koziaková spresnila, že jedna pacientka prišla do nemocnice s otrasom mozgu a tú si na oddelení nechali na pozorovaní. Rovnako bol hospitalizovaný pacient so starším zranením dolnej končatiny.

Oveľa pokojnejšiu službu zažili lekári na oddelení otorinolaryngológie. Tí sa počas Vianoc stretávajú predovšetkým s prípadmi, kedy ľuďom uviaznu v krku rybie kosti.

"Tentoraz sme zaznamenali len jeden takýto prípad, kedy z krku pacienta lekár odstránil asi dvojcentimetrovú kosť, nešlo o vážne poranenie a pacient mohol po ošetrení odísť", uviedla Koziaková.

Celkom sedem pacientov vyhľadalo odbornú pomoc interných lekárov. Podľa hovorkyne vo všetkých prípadoch išlo o problémy súvisiace trávením, pričom dvaja z nich boli hospitalizovaní na oddelení.

 
25.12.2010 | Autor: TASR | Zdravotníctvo | čítané: 1465 krát