Piatok, 05. jún 2020
Meniny má Laura | zajtra Norbert

Novým riaditeľom fakultnej nemocnice sa stal Ľubomír Jacko

Novým riaditeľom Fakultnej nemocnice s poliklinikou Jána Adama Reimana v Prešove (FNsP) sa stal ortopéd Ľubomír Jacko.

Do funkcie ho dnes v Prešove, na prvom tohtoročnom stretnutí vedúcich zamestnancov, oficiálne uviedol vedúci služobného úradu Ministerstva zdravotníctva SR Ladislav Štefanec.

Do júna minulého roka bola riaditeľkou FNsP Monika Pažinková a po jej odvolaní z funkcie, dočasne poverili vedením zdravotníckeho zariadenia dovtedajšieho námestníka Radovana Čuhu.

"V decembri sa uskutočnilo výberové konanie na post riaditeľa, do ktorého sa prihlásili štyria uchádzači. Porovnávali sa projekty, boli osobné pohovory s kandidátmi a napokon komisia vybrala doktora Jacka", povedal pre médiá Štefanec.

Nový riaditeľ konštatoval, že momentálne sa venuje analýze stavu nemocnice a chce si urobiť ekonomický a právny audit.

"Prioritou nemocnice je prechod na akciovú spoločnosť. To znamená urobiť vyrovnané hospodárenie a pretransformovať nemocnicu na nový typ hospodárenia. Myslím si, že v súčasnosti v nemocnici pracuje potrebné množstvo lekárov, také, ktoré je schopné zabezpečiť primeranú liečebno-preventívnu starostlivosť", povedal Jacko. Doplnil, že nemocnica zamestnáva na plný alebo čiastočný úväzok vyše 2200 ľudí, z čoho je asi 330 lekárov.

Riaditeľ sa chce sústrediť na zvyšovanie kvality poskytovaných služieb pre pacientov, kvalitný zdravotnícky personál, čo je spojené s kariérnym postupom a mieni dbať na spravodlivé a dôstojné ohodnotenie zamestnancov. Za dôležitú prioritu v nasledujúcom období Jacko označil aj pokračovanie v projekte výstavby internistického monobloku, na ktoré má nemocnica schválené nenávratné finančné prostriedky z eurofondov.

"Máme za to, že výstavbou nového monobloku by sme ušetrili podstatnú časť nákladov na dopravu a energie. Postavením monobloku by sme výrazným spôsobom skvalitnili ošetrovateľskú a liečebnopreventívnu starostlivosť o pacientov", konštatoval riaditeľ a dodal, že momentálne prebieha výberové konanie na hlavného dodávateľa.

Ľubomír Jacko je absolventom Lekárskej fakulty UPJŠ v Košiciach, v prešovskej nemocnici pôsobí 29 rokov a má špecializačnú atestáciu II. stupňa z ortopédie. V priebehu svojej lekárskej praxe absolvoval niekoľko študijných pobytov na pracoviskách vo viacerých európskych štátoch a Kanade. Od roku 1997 až do súčasnosti zastával funkciu zástupcu primára Ortopedického oddelenia FNsP v Prešove. Posledné dva roky pôsobí aj ako prezident Regionálnej lekárskej komory v Prešove.

Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.