Nedeľa, 15. december 2019
Meniny má Ivica | zajtra Albína

Knowledge Base – rozhovor so Sensoreal!

Už túto sobotu 8.1.2011 spoločne oslávime prvé narodeniny našej pravidelnej akcie. Pri tejto príležitosti sme už tradične nezabudli vyspovedať našich hostí, ktorými tento krát budú Keče a Chris, známejší pod spoločným producentským menom Sensoreal.

Prvý menovaný tohto bratislavsko-popradského dua na našej hudobnej scéne pôsobí už viac ako 15 rokov, spoločný projekt im funguje od roku 2007, z ich spoločnej producentskej dielne vyšlo veľké množstvo zaujímavej muziky, ktorej remixyobohatily aj kúsky od AlexaSosu, alebo Pol_On. Ako im to v hudbe, ale aj mimo nej „šľape“ sme sa pokúsili zistiť v nasledujúcom rozhovore.

Nazdar chalani, ako ste prežili Vianoce a s nimi spojené dni voľna?
Keče: V mieri, láske a pokoji.
Chris: Tak, tak.
Keče: K hudobným otázkam hádam takí struční nebudeme :)

Tak nám v úvode povedzte niečo o sebe. Odkiaľ ste? Kde v súčasnosti pôsobíte, či už ide o hudbu, alebo súkromný život?
Keče: V súkromí sme popradsko-bratislavčania. Hudobne je to trocha komplikovanejšie, keďže sa venujeme menšinovým žánrom. Pôsobíme alebo náš zámer je pôsobiť a pristupovať k našej hudbe globálne.

Vráťme sa ešte na chvíľu k Vianociam, tento krát už v spojitosti s muzikou. Akcie sú v týchto časoch spravidla nabité ľuďmi, schádzajú sa v hojných počtoch. Zahrali ste si niekde na Štefana?
Chris: Keče, nechám to na teba.
Keče: Večer 25. sme strávili v popradskom Zanzi bare a skutočne sme si dobre zahrali a zabavili sa. Mali sme ešte nejaké hrania, ale bohužiaľ a možno aj chvalabohu, zrušili sa.

Poďme po poriadku aj k vašim začiatkom. Odkedy makáte na spoločných projektoch a čo vás k tomu viedlo?
Chris: Musím povedať, že od prvého stretnutia nás spojili spoločné záľuby. Stretli sme sa v bare a celú noc sme presedeli nad reasonom.

Koľko času od tohto stretnutia ubehlo?
Keče: 5 rokov.

Od začiatku to bol house?
Keče: Vždy sa to mení podľa toho, čo sa deje na hudobnom trhu v danej sezóne. Ale pohybujeme sa v medziach deephouse, cez techhouse, až minimal a techno.

Pamätáte si svoj prvý spoločný track? Zahrali by ste ho teraz niekde?
Keče: No pravdupovediac, ani moc nie. Ale Albert’sLastDream, ktorý potom aj oficiálne vyšiel mi utkvel v pamäti. Zatiaľ však stále svoje tracky nehráme.

Čo znamená, že nehráte svoje tracky?
Chris: Ja osobne som ešte nikdy nezahral vlastný track.
Keče: Na to, čo zaradíme do hrania na parkete máme postavenú laťku veľmi vysoko. Zatiaľ sme sa asi kvalitou nedostali na úroveň tých, ktorých hráme. A to je ten dôvod.
Chris: Treba to však chápať aj inak. Osobne nevieme posúdiť našu tvorbu. Aspoň nie to, pri čom presedíme celé hodiny.

Ak teda tvoríte vo dvojici, ako sa vlastne dopracujete k nejakému výsledku? Jeden začne, druhý dokončí, alebo tomu necháte skôr voľný priebeh?
Keče: Máme dobrý komunikačný systém, ten nás systematicky vedie k požadovanému výsledku, alebo záveru. Alebo nás k tomu aspoň priblíži. Sú to hodiny presedené pri hudbe, pričom nám tento systém dlhodobo skvele funguje. Navyše sa vieme rýchlo dohodnúť, bez obmedzovania individuálnej tvorivosti.
Chris: Presne tak, bez obmedzovania individuálnej tvorivosti. Obaja vieme čo vlastne chceme, ale každý do toho dá niečo svoje.

Máte za sebou slušnú zbierku trackov a remixov. Vedeli by ste označiť niektorý z nich za najlepší? Ak áno, tak prečo?
Keče: Jednoznačne 4 FäustefüreinHalleluja, tento remix má najsilnejšiu emóciu. Vyšlo to na Still Vor Talent Digital.

http://www.youtube.com/watch?v=O_XI3nioaiQ&feature=player_embedded

Chris: Ja osobne mám veľkú radosť aj z remixu, ktorý sme robili pre Pheeka. Malo to dobrý komerčný úspech a ten track sa mi veľmi páči. Tak isto ma tešia aj remixy, ktoré pre nás robili AlexSosa a Pol_On.

V sobotu zahráte na prvých narodeninách našej akcie. Vzhľadom na to, akú hudbu podporujeme a prezentujeme nás veľmi teší, že to budete práve vy dvaja. No zaujímalo by ma, či ste už niekedy hrali v Prešove. Ak áno, spomeniete si ešte kedy a s kým?
Keče: Za veľmi starých časov to bola Viktorka s Petrom Stachanom, ktorý robil v prešovskom rádiu Flash reláciu o tanečnej hudbe. Mnoho krát aj na iných miestach, no nespomeniem si už, kedy a kde presne. Spoločne s Christianom za posledných 5 rokov však ešte ani raz.
Chris: Aj ja si pamätám Viktoru. Bol tam chlapík, čo hral 30x za večer GigihoD’Agostina v takej sklenenej búdke.

A čo technika? Z čoho zhráte?
Keče: Gramofóny.

Takže platne alebo digital?
Chris: Sme traktoristi.
Keče: Snažili sme sa hrať z platní pokiaľ to skutočne šlo, ale približne pred jeden a pol rokom, sme definitívne prešli na digital. Dnes už nie je možné nakupovať platne tak, ako v minulosti, takže pokiaľ nechce byť DJ silne ukrátený o hudobný výber, ktorý je dnes štandardom posunutý niekde úplne inde, tak nemá inú možnosť.

Keď sme už pri technike a softoch, prezraďte ešte čo používate pri tvorbe?
Keče: Cubase ako sequencer a obľúbený sampler je Kontakt. A hocičo iné.
Chris: Mne v podstate nič iné ani netreba.

Pevne verím, že tento rozhovor nebudú čítať len naši najbližší priatelia a DJs, preto nám na záver ešte povedzte, čo robia chalani zo Sensoreal vo svojom voľnom čase?
Chris: Beatport, Soundcloud, Youtube, Myspace a Xbox...
Keče: Som obrovsky lenivý človek, hudba, magická rastlina a duchovný život.

Ďakujem vám za rozhovor, tešíme sa na sobotu!

http://www.pis.sk/podujatie/847/knowledge_base_-_1st_anniversary_with_sensoreal.html

Text a foto: Pavel Buzás

Video archív nájdete na tv.pis.sk

Súvisiace články
17.12.2011 Foto: Knowledge base 10.10.2011 Foto: Knowledge Base 16.5.2011 FOTO: Knowledge Base 9.1.2011 Knowledge Base - 1st anniversary with Sensoreal
Mohlo by Vás zaujímať
Foto: Edo Klena a priatelia
30 rokov po Nežnej spolu s priateľmi hráme a spievame. To je predsa super. Srdečne pozývame na náš koncert. Núdzový východ - Dano Hurtuk, Vlado Šipoš, Janko Višňovský, Dušan Papp. Východ - Tomáš Višňovský, Dano Hurtuk, Janko Višňovský, Dušan Papp. Klenoty - Michal Gál, Miro Sivák, Marcel Kokinčák, Jaro Janek, Marek Šoltýs, Jozef Marcin, Adam Kaščák, Lukáš Valkučák a kamaráti Martin Sejk a Paly Kovaľ, ..
Foto: GODZONE v Prešove!
GODZONE sa na svojej tour zastavil aj v Prešove v mestskej hale a my sme boli pri tom!
Verejnosť pozná najkrajšie zábery z Prešovského kraja Fotografická súťaž Choď a foť napísala siedmu kapitolu.
Fotografická súťaž Choď a foť z dielne Krajskej organizácie cestovného ruchu Severovýchod Slovenska úspešne napísala svoju ďalšiu kapitolu. Do siedmeho ročníka súťaže o najkrajšie zábery z Prešovského kraja bolo prihlásených 431 snímok. Najviac v kategórii Príroda.
FOTO: Druhé Narodeniny Eperie
Eperia Shopping Mall mala svoje druhé narodeniny a tak sa rozhodli ich osláviť spolu s tými najmenšími!
Dušan Papp otvorene: Hudba k stromku vždy patrila
Prešovská kapela HPdB (High Performance Decibels) v zložení Miloš Humeník, Dušan Papp a Pavol Balčák o sebe hovorí, že hrá garážový jazzrock. Ich jedinečný sound a drive však presahujú žánrové i regionálne hranice.  Vo štvrtok, 5. decembra 2019, zahrajú v prešovskom Stromoradí.
AMC Trio dnes vydáva nový album. Pokrstí ho 7-násobný držiteľ Grammy Randy Brecker
Prešovské AMC TRIO má po štyroch rokoch nový autorský album. Nemá konkrétne pomenovanie, ale na obale nájdete označenie AMC TRIO Plus, čo značí, že sa na ňom podieľali okrem trojice Peter Adamkovič, Martin Marinčák a Stanislav Cvanciger aj ďalší hudobníci. K nim sa navyše pripojili renomovaní hostia, huslistka Regina Carter a saxofonista Eric Marienthal. Novinku predstaví AMC Trio naživo domácemu publiku už tento utorok 10.12. v prešovskom Stromoradí. Do života ju uvedie sedemnásobný držiteľ Grammy, trubkár Randy Brecker, s ktorým si nové skladby aj spoločne zahrajú.
FOTO: Katarzia vo Wave!
Katarzia sa konečne zastavila aj u nás!
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.