Piatok, 10. júl 2020
Meniny má Amália | zajtra Milota

Knowledge Base – rozhovor so Sensoreal!

Už túto sobotu 8.1.2011 spoločne oslávime prvé narodeniny našej pravidelnej akcie. Pri tejto príležitosti sme už tradične nezabudli vyspovedať našich hostí, ktorými tento krát budú Keče a Chris, známejší pod spoločným producentským menom Sensoreal.

Prvý menovaný tohto bratislavsko-popradského dua na našej hudobnej scéne pôsobí už viac ako 15 rokov, spoločný projekt im funguje od roku 2007, z ich spoločnej producentskej dielne vyšlo veľké množstvo zaujímavej muziky, ktorej remixyobohatily aj kúsky od AlexaSosu, alebo Pol_On. Ako im to v hudbe, ale aj mimo nej „šľape“ sme sa pokúsili zistiť v nasledujúcom rozhovore.

Nazdar chalani, ako ste prežili Vianoce a s nimi spojené dni voľna?
Keče: V mieri, láske a pokoji.
Chris: Tak, tak.
Keče: K hudobným otázkam hádam takí struční nebudeme :)

Tak nám v úvode povedzte niečo o sebe. Odkiaľ ste? Kde v súčasnosti pôsobíte, či už ide o hudbu, alebo súkromný život?
Keče: V súkromí sme popradsko-bratislavčania. Hudobne je to trocha komplikovanejšie, keďže sa venujeme menšinovým žánrom. Pôsobíme alebo náš zámer je pôsobiť a pristupovať k našej hudbe globálne.

Vráťme sa ešte na chvíľu k Vianociam, tento krát už v spojitosti s muzikou. Akcie sú v týchto časoch spravidla nabité ľuďmi, schádzajú sa v hojných počtoch. Zahrali ste si niekde na Štefana?
Chris: Keče, nechám to na teba.
Keče: Večer 25. sme strávili v popradskom Zanzi bare a skutočne sme si dobre zahrali a zabavili sa. Mali sme ešte nejaké hrania, ale bohužiaľ a možno aj chvalabohu, zrušili sa.

Poďme po poriadku aj k vašim začiatkom. Odkedy makáte na spoločných projektoch a čo vás k tomu viedlo?
Chris: Musím povedať, že od prvého stretnutia nás spojili spoločné záľuby. Stretli sme sa v bare a celú noc sme presedeli nad reasonom.

Koľko času od tohto stretnutia ubehlo?
Keče: 5 rokov.

Od začiatku to bol house?
Keče: Vždy sa to mení podľa toho, čo sa deje na hudobnom trhu v danej sezóne. Ale pohybujeme sa v medziach deephouse, cez techhouse, až minimal a techno.

Pamätáte si svoj prvý spoločný track? Zahrali by ste ho teraz niekde?
Keče: No pravdupovediac, ani moc nie. Ale Albert’sLastDream, ktorý potom aj oficiálne vyšiel mi utkvel v pamäti. Zatiaľ však stále svoje tracky nehráme.

Čo znamená, že nehráte svoje tracky?
Chris: Ja osobne som ešte nikdy nezahral vlastný track.
Keče: Na to, čo zaradíme do hrania na parkete máme postavenú laťku veľmi vysoko. Zatiaľ sme sa asi kvalitou nedostali na úroveň tých, ktorých hráme. A to je ten dôvod.
Chris: Treba to však chápať aj inak. Osobne nevieme posúdiť našu tvorbu. Aspoň nie to, pri čom presedíme celé hodiny.

Ak teda tvoríte vo dvojici, ako sa vlastne dopracujete k nejakému výsledku? Jeden začne, druhý dokončí, alebo tomu necháte skôr voľný priebeh?
Keče: Máme dobrý komunikačný systém, ten nás systematicky vedie k požadovanému výsledku, alebo záveru. Alebo nás k tomu aspoň priblíži. Sú to hodiny presedené pri hudbe, pričom nám tento systém dlhodobo skvele funguje. Navyše sa vieme rýchlo dohodnúť, bez obmedzovania individuálnej tvorivosti.
Chris: Presne tak, bez obmedzovania individuálnej tvorivosti. Obaja vieme čo vlastne chceme, ale každý do toho dá niečo svoje.

Máte za sebou slušnú zbierku trackov a remixov. Vedeli by ste označiť niektorý z nich za najlepší? Ak áno, tak prečo?
Keče: Jednoznačne 4 FäustefüreinHalleluja, tento remix má najsilnejšiu emóciu. Vyšlo to na Still Vor Talent Digital.

http://www.youtube.com/watch?v=O_XI3nioaiQ&feature=player_embedded

Chris: Ja osobne mám veľkú radosť aj z remixu, ktorý sme robili pre Pheeka. Malo to dobrý komerčný úspech a ten track sa mi veľmi páči. Tak isto ma tešia aj remixy, ktoré pre nás robili AlexSosa a Pol_On.

V sobotu zahráte na prvých narodeninách našej akcie. Vzhľadom na to, akú hudbu podporujeme a prezentujeme nás veľmi teší, že to budete práve vy dvaja. No zaujímalo by ma, či ste už niekedy hrali v Prešove. Ak áno, spomeniete si ešte kedy a s kým?
Keče: Za veľmi starých časov to bola Viktorka s Petrom Stachanom, ktorý robil v prešovskom rádiu Flash reláciu o tanečnej hudbe. Mnoho krát aj na iných miestach, no nespomeniem si už, kedy a kde presne. Spoločne s Christianom za posledných 5 rokov však ešte ani raz.
Chris: Aj ja si pamätám Viktoru. Bol tam chlapík, čo hral 30x za večer GigihoD’Agostina v takej sklenenej búdke.

A čo technika? Z čoho zhráte?
Keče: Gramofóny.

Takže platne alebo digital?
Chris: Sme traktoristi.
Keče: Snažili sme sa hrať z platní pokiaľ to skutočne šlo, ale približne pred jeden a pol rokom, sme definitívne prešli na digital. Dnes už nie je možné nakupovať platne tak, ako v minulosti, takže pokiaľ nechce byť DJ silne ukrátený o hudobný výber, ktorý je dnes štandardom posunutý niekde úplne inde, tak nemá inú možnosť.

Keď sme už pri technike a softoch, prezraďte ešte čo používate pri tvorbe?
Keče: Cubase ako sequencer a obľúbený sampler je Kontakt. A hocičo iné.
Chris: Mne v podstate nič iné ani netreba.

Pevne verím, že tento rozhovor nebudú čítať len naši najbližší priatelia a DJs, preto nám na záver ešte povedzte, čo robia chalani zo Sensoreal vo svojom voľnom čase?
Chris: Beatport, Soundcloud, Youtube, Myspace a Xbox...
Keče: Som obrovsky lenivý človek, hudba, magická rastlina a duchovný život.

Ďakujem vám za rozhovor, tešíme sa na sobotu!

http://www.pis.sk/podujatie/847/knowledge_base_-_1st_anniversary_with_sensoreal.html

Text a foto: Pavel Buzás

Video archív nájdete na tv.pis.sk

Súvisiace články
17.12.2011 Foto: Knowledge base 10.10.2011 Foto: Knowledge Base 16.5.2011 FOTO: Knowledge Base 9.1.2011 Knowledge Base - 1st anniversary with Sensoreal
Mohlo by Vás zaujímať
Po roku tu máme opäť Prešovské vínne slávnosti
Po úspešnom minuloročnom nultom ročníku sa Wave centrum nezávislej kultúry rozhodol aj tento rok usporiadať Prešovské vínne slávnosti. Víno a sprievodný program si znova budete môcť vychutnať pod holým nebom.
Festival Filmová noc na hrade (FNNH) bude mať toto leto pauzu, fanúšikov však čaká prekvapenie v podobe „Síkrit FNNH“
Unikátny festival plný filmových zážitkov pod holým nebom - Filmová noc na hrade (FNNH), bude mať tento rok neplánovanú pauzu. Organizátori presúvajú 9. ročník na rok 2021.
Letný večer s atmosférou ako vo vinici môžete zažiť aj v AUTOkine pod Hradom Šariš
AUTOkino pod Hradom Šariš je späť. Po minuloročnom úspechu organizátori opäť potešia nadšencov kinematografie, ktorí si obľúbili filmové zážitky pod holým nebom. Tento rok sa bude premietať dokonca dvakrát.
Galéria Caraffka dala priestor talentovaným umelcom
V mestskej galérii Caraffka sa uskutočnila výstava talentovaných umelcov, ktorí nie sú absolventmi vysokých škôl umeleckého smeru, no dokážu vytvoriť jedinečné umelecké diela.
Príďte s deťmi stráviť skvelý víkend do Jazdeckého areálu v Prešove
Mesto Prešov pozýva všetky deti a ich rodičov stráviť skvelý víkend plný zábavy v Jazdeckom areáli. Pripravený je program plný zábavy a nebude chýbať ani jazda na koni.
Komajota odohrá prvý po-korona koncert v Žiline
Prešovská skupina Komajota hlási návrat na koncertné pódiá. Už tento piatok 19.6. sa predstaví naživo v žilinskom klube Smer Klub 77. Po dvoch online koncertoch, ktoré absolvovala počas uplynulého obdobia, kedy boli kluby úplne zatvorené sa hudobníci tešia, že budú môcť opäť stretnúť svojich fanúšikov naživo. Koncert sa uskutoční za dodržania aktuálnych hygienicko-bezpečnostných pokynov Úradu verejného zdravotníctva.
Podajte ďalej knihu a nenechajte si ujsť letné handmade trhy
Už tento piatok 3.7.2020 môžete na Floriánovej ulici zažiť obľúbené podujatie Podaj ďalej knihu a letné handmade trhy. Deti sa môžu tešiť aj na interaktívne čítanie či kreslenie.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.