Sobota, 06. jún 2020
Meniny má Norbert | zajtra Róbert

Pre zvýšenú chorobnosť v kraji už zatvorili 81 škôl

Pre chorobnosť na akútne respiračné ochorenia (ARO) prerušili na území Prešovského kraja doteraz vyučovanie v 81 školských zariadeniach. Vyplýva to z aktuálnej hygienicko-epidemiologickej správy, ktorú dnes zverejnil na svojej webovej stránke Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Prešove.

V jedenástich okresoch prerušili vyučovanie doteraz v 27 materských školách (MŠ), 40 základných školách (ZŠ) a v prevádzke nie je ani 14 stredných škôl (SŠ). Najviac školských zariadení je uzavretých v súčasnosti v okrese Vranov nad Topľou, kde sa nevyučuje v deviatich MŠ, 12 ZŠ a dvoch SŠ.

Podľa regionálnej hygieničky Aleny Ľalovej nedošlo oproti minulému týždňu k výraznému nárastu chorobnosti na ARO. V tomto týždni hlásili lekári 14.313 akútnych respiračných ochorení, čo je oproti obdobiu spred siedmich dní vzostup iba o niekoľko desiatok prípadov. "Najvyššia chorobnosť bola zaznamenaná vo vekovej skupine šesť až 14-ročných detí, " vysvetlila Ľalová.

Zo všetkých ARO však došlo v tomto kalendárnom týždni oproti predchádzajúcemu k nárastu chrípke podobných ochorení o 487 prípadov.

Epidemiológovia zároveň zaznamenali v penzióne pre dôchodcov vo Vranove nad Topľou 9 prípadov na črevné ochorenie vírusového pôvodu.

Mohlo by Vás zaujímať
Vysokoškolský areál dostane novú podobu a zazelení sa
Prešovská univerzita v Prešove (PU) začala s rozsiahlou úpravou priestranstva pred budovou Vysokoškolského areálu (VŠA). Výsledkom realizácie projektu za viac ako 400 tis. eur bude zvýšenie jeho funkčnosti, ako aj zlepšenie kvality mestského prostredia s dôrazom na budovanie prvkov zelenej infraštruktúry. V areáli pribudne aj fontána.
Prešovská univerzita plánuje na školskom pozemku zriadiť vlastnú včelnicu
Komunitná včelia záhrada a Katedra ekológie Fakulty humanitných a prírodných vied (FHPV) Prešovskej univerzity v Prešove (PU) pracujú na výskume, ktorý je zameraný na zisťovanie miery kontaminácie životného prostredia ťažkými kovmi. Na tento cieľ chcú využiť usilovnosť a pracovitosť včiel.
Aj prešovské školy od 1. júna opäť otvoria svoje brány
Školy a školské zariadenia v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Prešov sa po dvoch mesiacoch začínajú pripravovať na otvorenie v zmysle usmernení Ministerstva školstva, vedy výskumu a športu SR, hlavného hygienika a krízového štábu.
Minister školstva a primátorka Prešova navštívili 3 školy ešte pred ich otvorením
Mesto Prešov otvorí školy vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti podľa plánu. Od 1.6.2020 sa vrátia deti a žiaci do 31 materských a základných škôl vo všetkých mestských častiach.
Logické myslenie predškolákov preverí Malá logická olympiáda.
Súťaž určená deťom predškolského veku preverí logické myslenie, pamäť, tvorenie pojmov i precvičovanie motoriky. Každý súťažiaci získa certifikát!
Mesto Prešov otvorí od 1. júna všetky materské a základné školy
Mesto Prešov v súlade s Rozhodnutím Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR otvára od 1.6.2020 všetky materské školy, základné školy a školské kluby detí vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti.
Hygienické opatrenia v školách platia aj pre rodičov
Prešovské materské a základné školy sú už kompletne pripravené na otvorenie. Priestory všetkých škôl pred nástupom detí dôkladne vyčistili a zabezpečili dezinfekčné prostriedky. Hygienické pravidlá však budú musieť dodržiavať nie len žiaci, ale aj ich rodičia.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.