Utorok, 12. november 2019
Meniny má Svätopluk | zajtra Stanislav

Pre zvýšenú chorobnosť v kraji už zatvorili 81 škôl

Pre chorobnosť na akútne respiračné ochorenia (ARO) prerušili na území Prešovského kraja doteraz vyučovanie v 81 školských zariadeniach. Vyplýva to z aktuálnej hygienicko-epidemiologickej správy, ktorú dnes zverejnil na svojej webovej stránke Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Prešove.

V jedenástich okresoch prerušili vyučovanie doteraz v 27 materských školách (MŠ), 40 základných školách (ZŠ) a v prevádzke nie je ani 14 stredných škôl (SŠ). Najviac školských zariadení je uzavretých v súčasnosti v okrese Vranov nad Topľou, kde sa nevyučuje v deviatich MŠ, 12 ZŠ a dvoch SŠ.

Podľa regionálnej hygieničky Aleny Ľalovej nedošlo oproti minulému týždňu k výraznému nárastu chorobnosti na ARO. V tomto týždni hlásili lekári 14.313 akútnych respiračných ochorení, čo je oproti obdobiu spred siedmich dní vzostup iba o niekoľko desiatok prípadov. "Najvyššia chorobnosť bola zaznamenaná vo vekovej skupine šesť až 14-ročných detí, " vysvetlila Ľalová.

Zo všetkých ARO však došlo v tomto kalendárnom týždni oproti predchádzajúcemu k nárastu chrípke podobných ochorení o 487 prípadov.

Epidemiológovia zároveň zaznamenali v penzióne pre dôchodcov vo Vranove nad Topľou 9 prípadov na črevné ochorenie vírusového pôvodu.

Mohlo by Vás zaujímať
Ak neobsadíte miesta v prvých radoch, obsadia ich neonacisti.
Andrej Bán na diskusii so študentmi gymnázia jasne pomenoval náš najväčší problém
Riaditelia škôl budú rokovať aj v Prešove
Už 12. ročník odbornej konferencie pre riaditeľov škôl a ich zástupcov s názvom ŠKOLA 2019/2020 sa bude tento rok konať 22. októbra 2019 v Prešove.
Majster kreslenej satiry Fedor Vico priúčal remeslu v Klube nadaných detí
Na stretnutie prešovských nadaných detí zavítal uznávaný slovenský karikaturista Fedor Vico. V KND-čku sa kreslili karikatúry i portréty samotného umelca.
Prešovská univerzita prehlbuje spoluprácu s Čínskou univerzitou
Dňa 28. októbra prijal profesor Gabriel Paľa, prorektor pre vedu, umenie, šport a akreditáciu na pôde Prešovskej univerzity v Prešove profesorku Xing Jianhua z Inštitútu čínskych štúdií z Fujian University v Číne. Cieľom stretnutia bolo dohodnúť konkrétne kroky smerujúce k obsahovému napĺňaniu vzájomnej spolupráce.
Papierovými vystrihovačkami privítali v Klube nadaných detí jeseň
Príjemné jesenné počasie pretkávané pestrofarebnými odtieňmi popadaného lístia zaujalo nadané deti z Prešova. Klubové priestory si ozdobili jesennými vystrihovačkami.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.