Nedeľa, 05. júl 2020
Meniny má Cyril, Metod | zajtra Patrik, Patrícia

Jesenný majster potvrdil primát aj štatisticky

Pohár primátora má po jeseni v celku MFC Tatra Temex jasného lídra, ktorý vedie vo všetkých ukazovateľoch. Jeho strelci zaťažili kontá súperov dovedna sedemdesiat krát, čo značí priemer 7,77 gólu na stretnutie. V tomto ukazovateli sa mu vyrovnala iba po jeseni druhá Hesta, ktorá dosiahla navlas rovnaký výsledok.

Bronzová priečka patrí celku Prostejovskej, ktorej hráči sa tešili z dosiahnutých presných zásahov šesťdesiatjeden krát, teda 6,77 krát v stretnutí. Celkovo sa počas jesene rozvlnila sieť dovedna 473 krát, čo predstavuje 52,5 gólu na kolo a úctyhodných 10,51 na stretnutie. Pri tomto ukazovateli je nutné ešte pripomenúť fakt, že po prvý krát sa hrá aj hlavná súťaž systémom 4+1 a celkovo o desať minút kratšie. Oproti vlaňajšku to predstavuje nárast takmer o jeden presný zásah na zápas, avšak je nutné podotknúť, že presná polovica celkov má pasívne skóre (vlani iba tri), preto tento výsledok ide výrazne na vrub slabšej druhej polovice celkov Pohára primátora a nie je znakom nárastu kvality súťaže. Temex jasne kraľuje aj v defenzívnych činnostiach, pretože inkasoval iba 28 gólov, čo je priemerne 3,11 obdržaného gólu na stretnutie. V tejto činnosti s výrazným restom na vedúci celok nasleduje druhý jesenný vicemajster Elmont Flox, s tridsiatimi siedmimi obdržanými gólmi, čo značí, že priemerne 4,11 krát lovili jeho hráči loptu z vlastnej siete. Aj v tomto prípade bronz vybojovala Prostejovská so štyridsiatimi inkasovanými gólmi, čo je dokonca v priemere na jedno stretnutie takmer štyri a pol gólu. Pre porovnanie, za rovnaké obdobie v minulej sezóne trebalo na bronz uhrať priemerne do 3,88 gólu na zápas. Naopak najslabšou obranou disponuje tentoraz celok AC Švábov so sedemdesiatimi piatimi obdržanými gólmi, nasleduje Chaos Gemor Team s rovnou sedemdesiatkou a tretím od konca je v defenzíve celok Safi so šesťdesiatimi gólmi. Toto družstvo má však čo do streleckej produktivity najslabší útok, ktorý dokázal skórovať iba dvadsaťsedem krát a obhájil tak smutné prvenstvo z vlaňajšej sezóny. Strelecký rekord v jednom stretnutí, a to hneď dva krát, dosiahla Hesta. Má hodnotu sedemnástich gólov, čo je výborná strelecká vizitka vicemajstra. Na druhom mieste, ako inak, skončil Temex, ktorý tiež v dvoch zápasoch nadelil súperom štrnástku. O túto priečku sa však tentoraz musel podeliť s Prostejovskou, ktorej sa podarilo dosiahnuť rovnaký výsledok, avšak iba raz.

Mohlo by Vás zaujímať
Mesto Prešov chce zachrániť mládežnícky futbal
Vedenie mesta Prešov a časť mestských poslancov na spoločnom stretnutí deklarovali zámer pomôcť mládežníckemu futbalu. Po rokovaní sa zhodli, že účinným riešením môže byť odkúpenie väčšinového podielu v obchodnej spoločnosti 1. FC TATRAN, a.s.
3b PHbL: Vydarený reštart po dlhých 89 dňoch!
Presne dlhých 89 dní trval hokejbalový pôst v našom meste, ktorý zapríčinil celý svet trápiaci vírus COVID- 19. No verím, že teraz sme späť silnejší, zomknutejší a športuchtivejší, keď práve 3b Prešovská Hokejbalová liga je prvá a ak nie možno aj jediná súťaž, ktorá za dodržania všetkých mimoriadnych opatrení ÚVZ,  hlavného hygienika SR a so súhlasom riaditeľky na ZŠ Čsl. Armády pani Mgr. Ľubici Kohániovej, počas minulého víkendu úspešne „reštartovala“ svoju činnosť.
Úvod Play OFF s obrovským prekvapením!
Počas uplynulého víkendu pokračovala mestská 3b Prešovská Hokejbalová liga prvými zápasmi vyraďovacej časti, keď vo štvrťfinále Play OFF na seba narazilo osem najlepších tímov.
3b PHbL: Do semifinále len papierový favoriti
3b Prešovská Hokejbalová liga pokračovala ďalšími zápasmi vyraďovacej časti Play OFF, kde až na prvé zakopnutie HBC ASSASSINS, zatiaľ všetko pokračuje podľa predpokladov.
Nový ročník SHE začnú hádzanári Tatrana Prešov východniarskym derby proti nováčikovi z Košíc
Prvým súperom Tatrana Prešov v novom extraligovom ročníku bude košický tím HK Košice.
Na Važeckej sa športuje na novom multifunkčnom ihrisku
Na Važeckej ulici v Prešove môžu využívať malí aj veľkí športovci nové multifunkčné ihrisko. Zahrajú si tu rôzne druhy športov.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.