Nedeľa, 15. december 2019
Meniny má Ivica | zajtra Albína

Jesenný majster potvrdil primát aj štatisticky

Pohár primátora má po jeseni v celku MFC Tatra Temex jasného lídra, ktorý vedie vo všetkých ukazovateľoch. Jeho strelci zaťažili kontá súperov dovedna sedemdesiat krát, čo značí priemer 7,77 gólu na stretnutie. V tomto ukazovateli sa mu vyrovnala iba po jeseni druhá Hesta, ktorá dosiahla navlas rovnaký výsledok.

Bronzová priečka patrí celku Prostejovskej, ktorej hráči sa tešili z dosiahnutých presných zásahov šesťdesiatjeden krát, teda 6,77 krát v stretnutí. Celkovo sa počas jesene rozvlnila sieť dovedna 473 krát, čo predstavuje 52,5 gólu na kolo a úctyhodných 10,51 na stretnutie. Pri tomto ukazovateli je nutné ešte pripomenúť fakt, že po prvý krát sa hrá aj hlavná súťaž systémom 4+1 a celkovo o desať minút kratšie. Oproti vlaňajšku to predstavuje nárast takmer o jeden presný zásah na zápas, avšak je nutné podotknúť, že presná polovica celkov má pasívne skóre (vlani iba tri), preto tento výsledok ide výrazne na vrub slabšej druhej polovice celkov Pohára primátora a nie je znakom nárastu kvality súťaže. Temex jasne kraľuje aj v defenzívnych činnostiach, pretože inkasoval iba 28 gólov, čo je priemerne 3,11 obdržaného gólu na stretnutie. V tejto činnosti s výrazným restom na vedúci celok nasleduje druhý jesenný vicemajster Elmont Flox, s tridsiatimi siedmimi obdržanými gólmi, čo značí, že priemerne 4,11 krát lovili jeho hráči loptu z vlastnej siete. Aj v tomto prípade bronz vybojovala Prostejovská so štyridsiatimi inkasovanými gólmi, čo je dokonca v priemere na jedno stretnutie takmer štyri a pol gólu. Pre porovnanie, za rovnaké obdobie v minulej sezóne trebalo na bronz uhrať priemerne do 3,88 gólu na zápas. Naopak najslabšou obranou disponuje tentoraz celok AC Švábov so sedemdesiatimi piatimi obdržanými gólmi, nasleduje Chaos Gemor Team s rovnou sedemdesiatkou a tretím od konca je v defenzíve celok Safi so šesťdesiatimi gólmi. Toto družstvo má však čo do streleckej produktivity najslabší útok, ktorý dokázal skórovať iba dvadsaťsedem krát a obhájil tak smutné prvenstvo z vlaňajšej sezóny. Strelecký rekord v jednom stretnutí, a to hneď dva krát, dosiahla Hesta. Má hodnotu sedemnástich gólov, čo je výborná strelecká vizitka vicemajstra. Na druhom mieste, ako inak, skončil Temex, ktorý tiež v dvoch zápasoch nadelil súperom štrnástku. O túto priečku sa však tentoraz musel podeliť s Prostejovskou, ktorej sa podarilo dosiahnuť rovnaký výsledok, avšak iba raz.

Mohlo by Vás zaujímať
Vybojovali postup, museli ho odmietnuť
Hráči futsalového klubu FK Ekoprim Prešov získali v minulej sezóne druhej ligy Východ prvé miesto a postup do najvyššej súťaže. Snažili sa o to zo všetkých síl.
MS 2019 v Kickboxe v tureckej Antalyi
Historický úspech najúspešnejšieho kickboxera Slovenska Mareka Karlíka z Prešova.
FK Ekoprim Prešov – jediný zástupca východu vo futsalovej extralige juniorov.
V Novembri začala nová ligová sezóna mládeže a FK Ekoprim Prešov do nej vstúpil v oboch celoslovenských súťažiach U17 aj U20 bravúrne, keď chlapci doposiaľ vyhrali všetky svoje zápasy.
Matej Krajňák dominuje v top karate súťažiach
Ďalšou z radu kvalitných súťaží, kde Krajňák potvrdil svoju formu, bolo Hungarian Open 2019, ktoré sa konalo dňa 09.11.2019 v Maďarsku. PRESOV KARATE KIDS získali z tohto ťažkého podujatia 6 medailí (1-3-2).
Výsledky 3b Prešovskej hokejbalovej ligy
Prinášame Vám výsledky 3b Prešovskej Hokejbalovej ligy:
3b PHbL: Jesenným majstrom HBC ASSASSINS Prešov
V prvý decembrový deň pani zima svojím prvým ľadom na hokejbalovom ihrisku rozhodla, že je čas si dať prestávku a oddýchnuť si, čo samozrejme budeme rešpektovať.
Prešovskí volejbalisti zdolali Nitru a kolektívnym výkonom potešili divákov
Volejbalisti VK MIRAD PU Prešov vyhrali v sobotňajšom zápase 11. kola Edymax extraligy mužov nad VKP Bystrina SPU Nitra 3:0 (19, 24, 22) a zaznamenali piaty úspech v sezóne. Nitra ukončila päťzápasovú sériu víťazstiev, prehrala prvýkrát od 19. októbra. Na domácej palubovke zaznamenal kapitán Prešova Martin Sopko st. 21 bodov vrátane 5 es a upevnil si pozíciu najlepšie podávajúceho hráča extraligy (29 es). Ivo Mikovčík sa blysol 5 blokmi. Najužitočnejším hráčom zápasu sa stal prešovský nahrávač Mário Oleárnik.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.