Nedeľa, 07. jún 2020
Meniny má Róbert | zajtra Medard

V kraji došlo k poklesu akútnych respiračných ochorení

Regionálni hygienici zaznamenali v tomto týždni v Prešovskom samosprávnom kraji pokles chorobnosti na akútne respiračné ochorenia (ARO). Aj napriek zlepšeniu epidemiologickej situácie vyučovací proces prerušilo 34 školských zariadení.

"V tomto kalendárnom týždni bolo hlásených 11.810 ARO s chorobnosťou 2226,2 na 100.000 obyvateľov. Predchádzajúci týždeň išlo o 13.504 ochorení s chorobnosťou 2463,4 na 100.000 obyvateľov", konkretizovala prešovská regionálna hygienička Anna Bencová.

Ako dodala, najväčšiu chorobnosť zaznamenali vo vekovej skupine 0 až 5-ročných detí. "Zo všetkých hlásených ARO evidujú epidemiológovia 1955 chrípke podobných ochorení, v predchádzajúcom týždni ich bolo 2732", doplnila Bencová.

Najviac škôl - päť základných a tri materské prerušilo vyučovací proces v okrese Vranov nad Topľou. Prerušenie vyučovania sa dotklo aj školských zariadení v okresoch Svidník, Stropkov, Stará Ľubovňa, Sabinov, Prešov, Kežmarok, Levoča, Poprad, Humenné, Bardejov.

Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.