Nedeľa, 08. december 2019
Meniny má Marína | zajtra Izabela

Druholigisti boli aktívny predovšetkým v zakončova

Aj druhá liga v malom futbale má zimnú prestávku, ktorá je ideálnym časom na štatistické údaje z jesennej časti. Pripomeňme si najprv, že tri postupové miesta patria po polčase sezóny FC Ambre, Sofosu (ten sa už druhý krát premenoval, tentoraz na Pneuservis Alfa Tire) a Pulpu.

Tieto tri celky držia najvyššie nad hlavou aj zástavu streleckej efektivity, pretože spoločne skórovali 330 krát! Dovedna všetky zúčastnené družstva napli sieť v 1162 prípadoch, čo predstavuje slušný priemer 83 presných zásahov na kolo a 11,85 na jedno stretnutie. Na čele produktivity je suverénne usadená FC Ambra so 122 gólmi. Za ňou nasleduje Pulp, ktorý zaťažil kontá súperov 108 krát a Sofos s presnou stovkou na konte plusových zásahov. Naopak najhoršie výsledky v tejto činnosti vykazuje FC Šidlovec s chudobnými štyridsať jeden gólmi, ďaleko od neho neušli ani FC Black Heards, ktorí pridali iba o tri presné zásahy navyše a nevyznamenal sa ani Noem s päťdesiatimi gólmi. Zásadný rozdiel je však v tom, že kým spomínaný počet gólov zabezpečil Noemu dvanásť bodov, Šidlovec ich získal iba štyri a Black Heards dokonca len jediný. Logicky z toho vyplýva aj ďalší rezultát a to ten, že spomínané dva celky sú úplne na chvoste druholigového pelotónu. V obranných činnostiach došlo ku viacerým prekvapeniam, predovšetkým na čelných pozíciách. Najprecíznejšiu defenzívu, dokumentovanú najnižším počtom obdržaných gólov, má Sídlisko II, ktoré inkasovalo iba 44 krát. Za ním sa umiestnil prekvapujúco ExCentrum s rovnou päťdesiatkou a až tretiu priečku obsadil s 52 gólmi Pulp. Tak „Sídliskári“ ako aj ExCentrum nepatria momentálne medzi trojicu postupujúcich, ktorým v tejto oblasti vytreli zrak. Nelichotivé primáty znamenajúce najviac obdržaných gólov „získali“ FC Black Heards, M-N Z.I.P. a FC Šidlovec. Na mieste je pripomenúť aj fakt, že M-N Z.I.P. si pripísal aj dva smutné rekordy jesene, keď v deviatom kole podľahol Pulpu neuveriteľne vysoko, v pomere 3:30 a v poslednom kole si to takmer zopakoval v stretnutí so Švábami, tentoraz s výsledkom 2:24... Druhá liga má teda za sebou polovicu svojho maratónu o tri postupujúce miesta do Pohára primátora. Pätnásť jarných kôl bude teda o to dramatickejších, pretože náskok vedúcej trojice nie je vôbec rozhodujúci a o čelo sa bude ešte tuho bojovať.

Mohlo by Vás zaujímať
Vybojovali postup, museli ho odmietnuť
Hráči futsalového klubu FK Ekoprim Prešov získali v minulej sezóne druhej ligy Východ prvé miesto a postup do najvyššej súťaže. Snažili sa o to zo všetkých síl.
MS 2019 v Kickboxe v tureckej Antalyi
Historický úspech najúspešnejšieho kickboxera Slovenska Mareka Karlíka z Prešova.
FK Ekoprim Prešov – jediný zástupca východu vo futsalovej extralige juniorov.
V Novembri začala nová ligová sezóna mládeže a FK Ekoprim Prešov do nej vstúpil v oboch celoslovenských súťažiach U17 aj U20 bravúrne, keď chlapci doposiaľ vyhrali všetky svoje zápasy.
Výsledky 3b Prešovskej hokejbalovej ligy
Prinášame Vám výsledky 3b Prešovskej Hokejbalovej ligy:
Prešovskí volejbalisti nestačili na Svidník, pred rekordnou domácou kulisou uchmatli len bod
V rámci 8. kola Edymax extraligy mužov hostili volejbalisti VK MIRAD PU Prešov odvekých rivalov z družstva TJ Slávia Svidník. Bezmála 300 fanúšikov športu spod vysokej siete vytvorilo výbornú atmosféru a zároveň sezónny rekord návštevnosti športovej haly na Sekčove.
Matej Krajňák dominuje v top karate súťažiach
Ďalšou z radu kvalitných súťaží, kde Krajňák potvrdil svoju formu, bolo Hungarian Open 2019, ktoré sa konalo dňa 09.11.2019 v Maďarsku. PRESOV KARATE KIDS získali z tohto ťažkého podujatia 6 medailí (1-3-2).
Prešovskí volejbalisti zdolali Nitru a kolektívnym výkonom potešili divákov
Volejbalisti VK MIRAD PU Prešov vyhrali v sobotňajšom zápase 11. kola Edymax extraligy mužov nad VKP Bystrina SPU Nitra 3:0 (19, 24, 22) a zaznamenali piaty úspech v sezóne. Nitra ukončila päťzápasovú sériu víťazstiev, prehrala prvýkrát od 19. októbra. Na domácej palubovke zaznamenal kapitán Prešova Martin Sopko st. 21 bodov vrátane 5 es a upevnil si pozíciu najlepšie podávajúceho hráča extraligy (29 es). Ivo Mikovčík sa blysol 5 blokmi. Najužitočnejším hráčom zápasu sa stal prešovský nahrávač Mário Oleárnik.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.