Sobota, 11. júl 2020
Meniny má Milota | zajtra Nina

Druholigisti boli aktívny predovšetkým v zakončova

Aj druhá liga v malom futbale má zimnú prestávku, ktorá je ideálnym časom na štatistické údaje z jesennej časti. Pripomeňme si najprv, že tri postupové miesta patria po polčase sezóny FC Ambre, Sofosu (ten sa už druhý krát premenoval, tentoraz na Pneuservis Alfa Tire) a Pulpu.

Tieto tri celky držia najvyššie nad hlavou aj zástavu streleckej efektivity, pretože spoločne skórovali 330 krát! Dovedna všetky zúčastnené družstva napli sieť v 1162 prípadoch, čo predstavuje slušný priemer 83 presných zásahov na kolo a 11,85 na jedno stretnutie. Na čele produktivity je suverénne usadená FC Ambra so 122 gólmi. Za ňou nasleduje Pulp, ktorý zaťažil kontá súperov 108 krát a Sofos s presnou stovkou na konte plusových zásahov. Naopak najhoršie výsledky v tejto činnosti vykazuje FC Šidlovec s chudobnými štyridsať jeden gólmi, ďaleko od neho neušli ani FC Black Heards, ktorí pridali iba o tri presné zásahy navyše a nevyznamenal sa ani Noem s päťdesiatimi gólmi. Zásadný rozdiel je však v tom, že kým spomínaný počet gólov zabezpečil Noemu dvanásť bodov, Šidlovec ich získal iba štyri a Black Heards dokonca len jediný. Logicky z toho vyplýva aj ďalší rezultát a to ten, že spomínané dva celky sú úplne na chvoste druholigového pelotónu. V obranných činnostiach došlo ku viacerým prekvapeniam, predovšetkým na čelných pozíciách. Najprecíznejšiu defenzívu, dokumentovanú najnižším počtom obdržaných gólov, má Sídlisko II, ktoré inkasovalo iba 44 krát. Za ním sa umiestnil prekvapujúco ExCentrum s rovnou päťdesiatkou a až tretiu priečku obsadil s 52 gólmi Pulp. Tak „Sídliskári“ ako aj ExCentrum nepatria momentálne medzi trojicu postupujúcich, ktorým v tejto oblasti vytreli zrak. Nelichotivé primáty znamenajúce najviac obdržaných gólov „získali“ FC Black Heards, M-N Z.I.P. a FC Šidlovec. Na mieste je pripomenúť aj fakt, že M-N Z.I.P. si pripísal aj dva smutné rekordy jesene, keď v deviatom kole podľahol Pulpu neuveriteľne vysoko, v pomere 3:30 a v poslednom kole si to takmer zopakoval v stretnutí so Švábami, tentoraz s výsledkom 2:24... Druhá liga má teda za sebou polovicu svojho maratónu o tri postupujúce miesta do Pohára primátora. Pätnásť jarných kôl bude teda o to dramatickejších, pretože náskok vedúcej trojice nie je vôbec rozhodujúci a o čelo sa bude ešte tuho bojovať.

Mohlo by Vás zaujímať
Mesto Prešov chce zachrániť mládežnícky futbal
Vedenie mesta Prešov a časť mestských poslancov na spoločnom stretnutí deklarovali zámer pomôcť mládežníckemu futbalu. Po rokovaní sa zhodli, že účinným riešením môže byť odkúpenie väčšinového podielu v obchodnej spoločnosti 1. FC TATRAN, a.s.
3b PHbL: Vydarený reštart po dlhých 89 dňoch!
Presne dlhých 89 dní trval hokejbalový pôst v našom meste, ktorý zapríčinil celý svet trápiaci vírus COVID- 19. No verím, že teraz sme späť silnejší, zomknutejší a športuchtivejší, keď práve 3b Prešovská Hokejbalová liga je prvá a ak nie možno aj jediná súťaž, ktorá za dodržania všetkých mimoriadnych opatrení ÚVZ,  hlavného hygienika SR a so súhlasom riaditeľky na ZŠ Čsl. Armády pani Mgr. Ľubici Kohániovej, počas minulého víkendu úspešne „reštartovala“ svoju činnosť.
Úvod Play OFF s obrovským prekvapením!
Počas uplynulého víkendu pokračovala mestská 3b Prešovská Hokejbalová liga prvými zápasmi vyraďovacej časti, keď vo štvrťfinále Play OFF na seba narazilo osem najlepších tímov.
3b PHbL: Do semifinále len papierový favoriti
3b Prešovská Hokejbalová liga pokračovala ďalšími zápasmi vyraďovacej časti Play OFF, kde až na prvé zakopnutie HBC ASSASSINS, zatiaľ všetko pokračuje podľa predpokladov.
Nový ročník SHE začnú hádzanári Tatrana Prešov východniarskym derby proti nováčikovi z Košíc
Prvým súperom Tatrana Prešov v novom extraligovom ročníku bude košický tím HK Košice.
3b PHbL: Senzačným finalistom HOKEJBAL Prešov o.z. !
Prvým finalistom a zároveň zatiaľ najväčším prekvapením ligy sú domáci hráči HOKEJBAL Prešov o.z. , ktorí si aj v semifinále, už v čo najkratšom možnom čase, senzačne poradili s víťazom základnej časti HBC ASSASSINS Prešov a stali sa tak premiérovo prvým finalistom 3b Prešovskej Hokejbalovej ligy 2019/2020.
Na Važeckej sa športuje na novom multifunkčnom ihrisku
Na Važeckej ulici v Prešove môžu využívať malí aj veľkí športovci nové multifunkčné ihrisko. Zahrajú si tu rôzne druhy športov.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.