Sobota, 30. máj 2020
Meniny má Ferdinand | zajtra Petronela, Petrana

Akútne respiračné ochorenia majú v kraji klesajúcu tendenciu

Regionálni hygienici zaznamenali v 9. kalendárnom týždni v Prešovskom kraji všeobecný pokles chorobnosti na akútne respiračné ochorenia (ARO). V niektorých zariadeniach pre dôchodcov sú však pre zvýšený počet týchto ochorení nariadené protiepidemiologické opatrenia.

V tomto kalendárnom týždni evidujú hygienici 7737 prípadov ARO, čo predstavuje 1558,4 chorých na 100.000 obyvateľov. Pred týždňom to bolo podľa hlásenia Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Prešove 11.980 ochorení. Pre zlepšenie situácie zrušili vo Vranovskej nemocnici v týchto dňoch zákaz návštev na lôžkových oddeleniach.

"Najvyššia vekovo špecifická chorobnosť bola v tomto kalendárnom týždni zaznamenaná vo vekovej skupine 0 až 5-ročných detí", informovala prešovská regionálna hygienička Anna Bencová.

ARO sa nevyhli ani dôchodcom. U jednej klientky Domova sociálnych služieb v Spišskom Štvrtku, okres Levoča, preukázal výter ochorenie na chrípku typu A(H1N1).

Z tohto zariadenia nahlásil ošetrujúci lekár 25. februára hromadný výskyt ARO, a to u 25 osôb. V nasledujúcich dňoch ochoreli dve desiatky ďalších klientov, avšak ochorenie malo miernejší priebeh. Popradskí hygienici nariadili v zariadení protiepidemiologické opatrenia.

Pre zvýšenú chorobnosť na črevné vírusové ochorenie sa dodržiavajú protiepidemiologické opatrenia aj v penzióne pre dôchodcov vo Vranove nad Topľou.

Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.