Piatok, 18. október 2019
Meniny má Lukáš | zajtra Kristián

Mesto pomohlo ďalšou „kvapkou“

Dnes bol na Kliniku pediatrie FNsP J. A. Reimana v Prešove odovzdaný symbolický šek, ktorý pomôže deťom, malým pacientom.

Na benefičnom hokejovom zápase organizovanom pod záštitou mesta, ktorý sa uskutočnil minulý týždeň, proti sebe „bojovali“ predstavitelia MsÚ, Mestskej polície a mestských organizácií na jednej strane a zástupcovia Hasičského a záchranného zboru na strane druhej. Bojovali však za jeden spoločný cieľ, a to pomôcť dobrej veci.

Štartovné bolo symbolické a finančný výťažok zo zápasu putoval na Kliniku pediatrie FNsP J. A. Reimana v Prešove. Ako uviedla hovorkyňa nemocnice, PhDr. Renáta Koziaková, PhD. , každá takáto akcia je vnímaná ako veľké pozitívum. „Oceňujeme zorganizovanie benefičného podujatia Valentínska kvapka krvi. Ide o šľachetnú myšlienku, sprevádzanú atraktívnym programom, ktorá rozširuje počet bezplatných darcov krvi.

Pri tejto príležitosti bola dnes finálna suma primátorom, JUDr. Pavlom Hagyarim a viceprimátorom, JUDr. Reném Pucherom odovzdaná do rúk prednostu Kliniky pediatrie, MUDr. Jána Kovaľa, PhD. „Rovnako ďakujeme organizátorom a sponzorom, že sa rozhodli darovať výťažok z akcie na Kliniku pediatrie našej nemocnice. Takto získané financie využijeme na zlepšenie zdravotnej starostlivosti pre našich malých pacientov“, dodala hovorkyňa.

Po zápase, ktorý sa skončil výsledkom 5:3 v prospech zástupcov mesta, sa v spolupráci s Národnou Transfúznou službou SR uskutočnil odber krvi nie len od jednotlivých hráčov, ale aj od dobrovoľníkov.

Podujatie „Valentínska“ kvapka krvi bolo súčasťou aktivít, ktoré mesto Prešov pripravovalo k dňu sv. Valentína, avšak kvôli harmonogramu jednotlivých akcií a vyťaženosti ľadovej plochy, tento dátum pripadol na magické trojky, teda na 3.3.2011. „Veríme, že aj tento dátum bude symbolizovať lásku, avšak v trochu inej podobe. V podobe pomoci a súdržnosti nielen nášho kolektívu, ale všetkých ľudí, ktorí sa zúčastnili na dnešnej akcii“, dodal na záver stretnutia viceprimátor René Pucher, ktorý si na svoje konto pripísal jeden gól a dve asistencie.

Mohlo by Vás zaujímať
Vyhlásenie vedenia mesta Prešov k obnove štadiónov
Šport v meste Prešov má dlhoročnú kontinuálnu tradíciu, ktorú si vážime a našou snahou je na ňu nadviazať aj v súčasnosti a ďalej ju rozvíjať.
FOTO: Za Slušné Slovensko
Je to 19 mesiacov po vražde. No my nesmieme zabudnúť. Fotoreport z akcie.
Veľké zmeny na prešovských parkoviskách uľahčia Prešovčanom život
Obyvateľov a návštevníkov mesta Prešov čakajú o niekoľko mesiacov historicky najväčšie zmeny v oblasti parkovania vozidiel. Mesto zadefinovalo nové pravidlá týkajúce sa systému parkovania vo všeobecne záväznom nariadení, ktoré vstúpi do platnosti 1. júla 2020.
Mesto Prešov podporuje Klimatický štrajk
Mesto Prešov vyjadruje podporu mladým ľuďom, ktorí sa v piatok 20.9.2019 zapoja do celosvetového Klimatického štrajku.
Nedostatočný dialóg s občanmi.
Prešovská participatívna platforma – projekt vzájomnej spolupráce občanov, poslancov a úradníkov MsÚ má za sebou komunitný prieskum, ktorého cieľom bolo zistiť postoj obyvateľov a obyvateliek k mestskej administratíve i práci poslancov a poslankýň.
Matej Krajňák z Junioru Prešov začína byť európskou špičkou vo svojej kategórií
Začiatok sezóny začali PRESOV KARATE KIDS svetelnou rýchlosťou. Prvou ťažkou skúškou, bola súťaž ZÁHREB CUP 2019 v Chorvátsku, konaná dňa 08.09.2019. Na danej medzinárodnej súťaži v chorvátskom ZÁHREBE, reprezentovala Prešov štvorica PRESOV KARATE KIDS, a to Matej Krajňák, Veronika Jalowiczorová, Michaela Bryndzová a Alexandra Šofraneková.
Festival architektúry a dizajnu 2019 úspešne odštartoval
V stredu úspešne odštartoval 4. ročník Festivalu architektúry a dizajnu (FEAD) 2019. Výstavy, prezentácie a bohatý sprievodný program prebiehajú v termíne od 25. do 27. septembra 2019 na Hlavnej ulici v priestore pred Šarišskou galériou, v Divadle Jonáša Záborského, v Krajskom pamiatkovom úrade, v historickej budove Skladu soli a v obľúbených prešovských kaviarňach.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom 128 m2, s pozemkom 2456 m2, Malý Šariš, okr. Prešov

Na predaj podpivničený rodinný dom s pozemkom 2456 m2, s garážou s nadstavbou a hospodárskymi budovami, Malý Šariš. Zastavaná plocha 128 m2, úžitková plocha 108 m2, podpivničenie 100 m2, pôjd 90 m2. Dom je riešený ako 3-izbový.

0907030623 | | cena: 156.000,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom na Šidlovci, pozemok 817 m2, Prešov

Na predaj rodinný dom v pôvodnej zástavbe rodinných domov s pozemkom o výmere 817 m2 v časti Šidlovec v Prešove. 5 izbový rodinný dom, úžitková plocha cca 160 m2. V celom dome sú plastové okná, inak pôvodný stav. Všetky IS. Výborná lokalita.

0907030622 | | cena: 159.000,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.