Nedeľa, 07. jún 2020
Meniny má Róbert | zajtra Medard

Mesto pomohlo ďalšou „kvapkou“

Dnes bol na Kliniku pediatrie FNsP J. A. Reimana v Prešove odovzdaný symbolický šek, ktorý pomôže deťom, malým pacientom.

Na benefičnom hokejovom zápase organizovanom pod záštitou mesta, ktorý sa uskutočnil minulý týždeň, proti sebe „bojovali“ predstavitelia MsÚ, Mestskej polície a mestských organizácií na jednej strane a zástupcovia Hasičského a záchranného zboru na strane druhej. Bojovali však za jeden spoločný cieľ, a to pomôcť dobrej veci.

Štartovné bolo symbolické a finančný výťažok zo zápasu putoval na Kliniku pediatrie FNsP J. A. Reimana v Prešove. Ako uviedla hovorkyňa nemocnice, PhDr. Renáta Koziaková, PhD. , každá takáto akcia je vnímaná ako veľké pozitívum. „Oceňujeme zorganizovanie benefičného podujatia Valentínska kvapka krvi. Ide o šľachetnú myšlienku, sprevádzanú atraktívnym programom, ktorá rozširuje počet bezplatných darcov krvi.

Pri tejto príležitosti bola dnes finálna suma primátorom, JUDr. Pavlom Hagyarim a viceprimátorom, JUDr. Reném Pucherom odovzdaná do rúk prednostu Kliniky pediatrie, MUDr. Jána Kovaľa, PhD. „Rovnako ďakujeme organizátorom a sponzorom, že sa rozhodli darovať výťažok z akcie na Kliniku pediatrie našej nemocnice. Takto získané financie využijeme na zlepšenie zdravotnej starostlivosti pre našich malých pacientov“, dodala hovorkyňa.

Po zápase, ktorý sa skončil výsledkom 5:3 v prospech zástupcov mesta, sa v spolupráci s Národnou Transfúznou službou SR uskutočnil odber krvi nie len od jednotlivých hráčov, ale aj od dobrovoľníkov.

Podujatie „Valentínska“ kvapka krvi bolo súčasťou aktivít, ktoré mesto Prešov pripravovalo k dňu sv. Valentína, avšak kvôli harmonogramu jednotlivých akcií a vyťaženosti ľadovej plochy, tento dátum pripadol na magické trojky, teda na 3.3.2011. „Veríme, že aj tento dátum bude symbolizovať lásku, avšak v trochu inej podobe. V podobe pomoci a súdržnosti nielen nášho kolektívu, ale všetkých ľudí, ktorí sa zúčastnili na dnešnej akcii“, dodal na záver stretnutia viceprimátor René Pucher, ktorý si na svoje konto pripísal jeden gól a dve asistencie.

Mohlo by Vás zaujímať
AKTUALIZÁCIA: Mesto Prešov predlžuje otváracie hodiny v hlavnej pokladnici, predĺžené zostávajú aj stránkové hodiny v Klientskom centre, na Matričnom úrade a v podateľni
Hlavná pokladnica, Klientske centrum, Matričný úrad a podateľňa na Mestskom úrade v Prešove predĺžili stránkové hodiny pre verejnosť. K zmenám mesto pristupuje v súvislosti s postupným uvoľnovaním opatrení vyplývajúcich z mimoriadnej situácie na Slovensku.
Aktualizácia: Pri sobášoch v obradnej sieni môže byť po novom 20 ľudí
Mesto Prešov zrušilo termíny občianskych slávností do odvolania. Pri sobášoch v obradnej sieni však po novom môže byť do 20 ľudí.
Nový cyklochodník prepojí centrum mesta s cyklotrasou pri Toryse
V meste Prešov pribudol nový cyklochodník Mlynský náhon. Stavba je vo finálnej fáze a v týchto dňoch na nej prebiehajú dokončovacie práce.
Mesto Prešov opätovne sprevádzkuje verejné WC v Južnom parku
Na základe postupného uvoľňovania opatrení v súvislosti s ochorením COVID-19 mesto Prešov opätovne uvádza do prevádzky verejné WC v Južnom parku na Hlavnej ulici.
Mesto Prešov obnovuje vnútroblok na Ul. 17. novembra
Mesto Prešov postupne pokračuje s revitalizáciou vnútroblokov. Tentoraz dostane krajšiu podobu vnútroblok na Ulici 17. novembra. Pribudne detské ihrisko aj príjemná oddychová zóna.
Potulky po východe: Kam sa vydať v lete?
Koronavírus zmenil cestovateľské plány nejednému z nás. Letné dovolenky sa presunuli alebo zrušili a cestovanie do zahraničia je pre mnohých stále nedostupné. Aj keď sa tento rok k moru nedostanete, nezúfajte. Skvelú dovolenku si môžete užiť aj doma. Tu je pár našich tipov na zaujímavé miesta u nás na východe.
Na stretnutí primátorov s ministrom dopravy sa hovorilo aj o investíciách v Prešove
V utorok 19.5.2020 sa na Ministerstve dopravy a výstavby SR stretli so šéfom rezortu zástupcovia všetkých krajských miest z K8. Hlavnými témami boli investície v rámci cestnej a železničnej infraštruktúry a taktiež výstavba nájomných bytov.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.