Pondelok, 21. október 2019
Meniny má Uršuľa | zajtra Sergej

Nové prístroje majú predchádzať syndrómu náhleho úmrtia novorodencov

Novorodenecké oddelenia nemocníc vo Vranove nad Topľou, Michalovciach a v Prešove dostali v týchto dňoch ako dar nové prístroje slúžiace na monitorovanie dychu novorodencov. Ide o zariadenia, ktoré majú u detí predchádzať takzvanému syndrómu náhleho úmrtia.

"Syndróm náhleho úmrtia detí je diagnóza, ktorú lekári stanovia žiaľ, až po smrti dieťaťa. Syndróm spôsobuje náhlu smrť aj celkom zdravých bábätiek zastavením dychu počas spánku, a to bez akýchkoľvek predchádzajúcich príznakov", vysvetlila Táňa Tomasch z Nadácie Križovatka, ktorá s finančnou podporou sponzorov a ostatných prispievateľov monitory dychu zakupuje a odovzdáva jednotlivým nemocniciam po Slovensku už niekoľko rokov.

Monitory dychu si budú môcť rodičia novorodencov zapožičať aj do domáceho prostredia. "Tri prístroje, ktoré sme dostali, zostávajú v nemocnici a ďalšie tri budú k dispozícii na zapožičanie", informovala TASR vedúca lekárka novorodeneckého oddelenia vranovskej nemocnice Božena Sotáková. Ako dodala, podobný, no starší typ prístroja sa pri práci zdravotníckeho personálu oddelenia osvedčil aj v minulosti, pracujú s ním takmer 15 rokov.

Podľa riaditeľky nadácie priviezli prístroje do vranovskej nemocnice v utorok 8. marca a dnes odovzdali monitory nemocniciam v Michalovciach a Prešove.

"K dnešnému dňu sme podporili 47 nemocníc na celom Slovensku a vybavili sme ich 362 monitormi", konkretizovala Tomasch s tým, že s ich nákupmi budú pokračovať naďalej, keďže je podobných prístrojov na Slovensku stále málo.

Mohlo by Vás zaujímať
Ako zachrániť život
Prešovskí mestskí policajti si v priestoroch mestského úradu na Jarkovej ulici precvičili svoje zručnosti a znalosti týkajúce sa poskytovania prvej pomoci. Všetky dôležité zásady, týkajúce sa toho "Ako zachrániť život" im prišli v utorok 24.9.2019 názorne predviesť zdravotníci z operačného strediska záchrannej zdravotnej služby.
Inzercia
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom 128 m2, s pozemkom 2456 m2, Malý Šariš, okr. Prešov

Na predaj podpivničený rodinný dom s pozemkom 2456 m2, s garážou s nadstavbou a hospodárskymi budovami, Malý Šariš. Zastavaná plocha 128 m2, úžitková plocha 108 m2, podpivničenie 100 m2, pôjd 90 m2. Dom je riešený ako 3-izbový.

0907030623 | | cena: 156.000,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom na Šidlovci, pozemok 817 m2, Prešov

Na predaj rodinný dom v pôvodnej zástavbe rodinných domov s pozemkom o výmere 817 m2 v časti Šidlovec v Prešove. 5 izbový rodinný dom, úžitková plocha cca 160 m2. V celom dome sú plastové okná, inak pôvodný stav. Všetky IS. Výborná lokalita.

0907030622 | | cena: 159.000,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.