Utorok, 02. jún 2020
Meniny má Xénia, Oxana | zajtra Karolína

Nové prístroje majú predchádzať syndrómu náhleho úmrtia novorodencov

Novorodenecké oddelenia nemocníc vo Vranove nad Topľou, Michalovciach a v Prešove dostali v týchto dňoch ako dar nové prístroje slúžiace na monitorovanie dychu novorodencov. Ide o zariadenia, ktoré majú u detí predchádzať takzvanému syndrómu náhleho úmrtia.

"Syndróm náhleho úmrtia detí je diagnóza, ktorú lekári stanovia žiaľ, až po smrti dieťaťa. Syndróm spôsobuje náhlu smrť aj celkom zdravých bábätiek zastavením dychu počas spánku, a to bez akýchkoľvek predchádzajúcich príznakov", vysvetlila Táňa Tomasch z Nadácie Križovatka, ktorá s finančnou podporou sponzorov a ostatných prispievateľov monitory dychu zakupuje a odovzdáva jednotlivým nemocniciam po Slovensku už niekoľko rokov.

Monitory dychu si budú môcť rodičia novorodencov zapožičať aj do domáceho prostredia. "Tri prístroje, ktoré sme dostali, zostávajú v nemocnici a ďalšie tri budú k dispozícii na zapožičanie", informovala TASR vedúca lekárka novorodeneckého oddelenia vranovskej nemocnice Božena Sotáková. Ako dodala, podobný, no starší typ prístroja sa pri práci zdravotníckeho personálu oddelenia osvedčil aj v minulosti, pracujú s ním takmer 15 rokov.

Podľa riaditeľky nadácie priviezli prístroje do vranovskej nemocnice v utorok 8. marca a dnes odovzdali monitory nemocniciam v Michalovciach a Prešove.

"K dnešnému dňu sme podporili 47 nemocníc na celom Slovensku a vybavili sme ich 362 monitormi", konkretizovala Tomasch s tým, že s ich nákupmi budú pokračovať naďalej, keďže je podobných prístrojov na Slovensku stále málo.

Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.