Nedeľa, 15. december 2019
Meniny má Ivica | zajtra Albína

Východniari sa chystajú pod Zobor

Na naše pomery nebývalá zostava východniarov zareagovala na ponuku Mestskej únie malého futbalu v Nitre a vydá sa už tento víkend na futbalové skusy pod Zobor. Do novoročného turnaja o Putovný pohár firmy Polyservis Nitra sa prihlásili celky FK Ataku Prešov, Fan Sportu Pušovce a Horizontu Sabinov. FK Atak bude bojovať v nitriansko - bratislavskej skupine B a Pušovce so Sabinovom dal žreb dokonca dohromady spolu so Šuranmi, Realom Bratislava a dvomi nitrianskymi mužstvami.

Na turnaji, ktorý má už niekoľkoročnú tradíciu, sa tak po prvý raz predstavia v takom hojnom počte aj východoslovenské družstvá. Aj keď pre všetkých našich zástupcov to bude premiéra na tomto podujatí, predovšetkým FK Atak Prešov má na nitriansky malý futbal veľmi milé spomienky. Ešte pod starým názvom FK Vida Prešov si zmeral sily práve v hale v Krškanoch s Dynamikom a Avayom Nitra, v druhej slovenskej lige malého futbalu. Dvomi víťazstvami učinil výrazný krok smerom ku postupu do najvyššej celoslovenskej súťaže. Aj suverén vtedajšej druhej ligy Mäsop Nitra ostal po vzájomnom meraní síl v Šali zaskočený FK Vidou, ktorá obsadila celkové tretie miesto v súťaži. Po víťaznej baráži s Mistrálom Banská Bystrica, sa FK Vide podarilo spoločne s Mäsopom a Dynamikom Nitra postúpiť medzi slovenskú elitu. To však bolo v sezóne 1996/97a od vtedy pretieklo už veľa futbalovej vody... Prešov po sľubnom rozlete žiaľ dnes nemá ani jediného zástupcu v celoslovenských súťažiach, napriek tomu, že je celoslovensky uznávanou liahňou futbalových talentov... Fan Sport Pušovce, účastník piatej ligy SFZ, v rámci prípravy zvolil po účasti na Joma Cupe aj vystúpenie v Nitre. Káder sa bude istotne opierať predovšetkým o opory hrajúce malý futbal za popredné celky uličnej ligy (Hesta, Chaos Gemor team, Atak Dubník), pričom optimizmus mu vlieva nielen piate miesto na Joma Cupe, ale aj čerstvé víťazstvo na prestížnom halovom podujatí v Prešove. Tak trocha neznámou je Horizont Sabinov. Tento celok sa síce zúčastnil letného merania síl „troch miest“ v domácom prostredí, avšak celkovým šiestym miestom veľmi nepresvedčil. Na jeho konte sú však aj úspechy v mestskej lige a posilnení o kvalitných hráčov regiónu sú ich ambície určite vyššie. Novoročného turnaja o Putovný pohár firmy Polyservis sa zúčastní dvadsať dva družstiev, ktoré budú rozdelené do štyroch skupín. Do vyraďovacích bojov postúpi dovedna šestnásť celkov, z ktorých víťazné po „bratovražednom“ k.o. systéme vytvoria dve štvorčlenné skupiny a až z nich vzíde celkový víťaz dvojdňového podujatia o Putovného pohára firmy Polyservis Nitra.

Mohlo by Vás zaujímať
Vybojovali postup, museli ho odmietnuť
Hráči futsalového klubu FK Ekoprim Prešov získali v minulej sezóne druhej ligy Východ prvé miesto a postup do najvyššej súťaže. Snažili sa o to zo všetkých síl.
MS 2019 v Kickboxe v tureckej Antalyi
Historický úspech najúspešnejšieho kickboxera Slovenska Mareka Karlíka z Prešova.
FK Ekoprim Prešov – jediný zástupca východu vo futsalovej extralige juniorov.
V Novembri začala nová ligová sezóna mládeže a FK Ekoprim Prešov do nej vstúpil v oboch celoslovenských súťažiach U17 aj U20 bravúrne, keď chlapci doposiaľ vyhrali všetky svoje zápasy.
Matej Krajňák dominuje v top karate súťažiach
Ďalšou z radu kvalitných súťaží, kde Krajňák potvrdil svoju formu, bolo Hungarian Open 2019, ktoré sa konalo dňa 09.11.2019 v Maďarsku. PRESOV KARATE KIDS získali z tohto ťažkého podujatia 6 medailí (1-3-2).
Výsledky 3b Prešovskej hokejbalovej ligy
Prinášame Vám výsledky 3b Prešovskej Hokejbalovej ligy:
3b PHbL: Jesenným majstrom HBC ASSASSINS Prešov
V prvý decembrový deň pani zima svojím prvým ľadom na hokejbalovom ihrisku rozhodla, že je čas si dať prestávku a oddýchnuť si, čo samozrejme budeme rešpektovať.
Prešovskí volejbalisti zdolali Nitru a kolektívnym výkonom potešili divákov
Volejbalisti VK MIRAD PU Prešov vyhrali v sobotňajšom zápase 11. kola Edymax extraligy mužov nad VKP Bystrina SPU Nitra 3:0 (19, 24, 22) a zaznamenali piaty úspech v sezóne. Nitra ukončila päťzápasovú sériu víťazstiev, prehrala prvýkrát od 19. októbra. Na domácej palubovke zaznamenal kapitán Prešova Martin Sopko st. 21 bodov vrátane 5 es a upevnil si pozíciu najlepšie podávajúceho hráča extraligy (29 es). Ivo Mikovčík sa blysol 5 blokmi. Najužitočnejším hráčom zápasu sa stal prešovský nahrávač Mário Oleárnik.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.