Sobota, 11. júl 2020
Meniny má Milota | zajtra Nina

Východniari sa chystajú pod Zobor

Na naše pomery nebývalá zostava východniarov zareagovala na ponuku Mestskej únie malého futbalu v Nitre a vydá sa už tento víkend na futbalové skusy pod Zobor. Do novoročného turnaja o Putovný pohár firmy Polyservis Nitra sa prihlásili celky FK Ataku Prešov, Fan Sportu Pušovce a Horizontu Sabinov. FK Atak bude bojovať v nitriansko - bratislavskej skupine B a Pušovce so Sabinovom dal žreb dokonca dohromady spolu so Šuranmi, Realom Bratislava a dvomi nitrianskymi mužstvami.

Na turnaji, ktorý má už niekoľkoročnú tradíciu, sa tak po prvý raz predstavia v takom hojnom počte aj východoslovenské družstvá. Aj keď pre všetkých našich zástupcov to bude premiéra na tomto podujatí, predovšetkým FK Atak Prešov má na nitriansky malý futbal veľmi milé spomienky. Ešte pod starým názvom FK Vida Prešov si zmeral sily práve v hale v Krškanoch s Dynamikom a Avayom Nitra, v druhej slovenskej lige malého futbalu. Dvomi víťazstvami učinil výrazný krok smerom ku postupu do najvyššej celoslovenskej súťaže. Aj suverén vtedajšej druhej ligy Mäsop Nitra ostal po vzájomnom meraní síl v Šali zaskočený FK Vidou, ktorá obsadila celkové tretie miesto v súťaži. Po víťaznej baráži s Mistrálom Banská Bystrica, sa FK Vide podarilo spoločne s Mäsopom a Dynamikom Nitra postúpiť medzi slovenskú elitu. To však bolo v sezóne 1996/97a od vtedy pretieklo už veľa futbalovej vody... Prešov po sľubnom rozlete žiaľ dnes nemá ani jediného zástupcu v celoslovenských súťažiach, napriek tomu, že je celoslovensky uznávanou liahňou futbalových talentov... Fan Sport Pušovce, účastník piatej ligy SFZ, v rámci prípravy zvolil po účasti na Joma Cupe aj vystúpenie v Nitre. Káder sa bude istotne opierať predovšetkým o opory hrajúce malý futbal za popredné celky uličnej ligy (Hesta, Chaos Gemor team, Atak Dubník), pričom optimizmus mu vlieva nielen piate miesto na Joma Cupe, ale aj čerstvé víťazstvo na prestížnom halovom podujatí v Prešove. Tak trocha neznámou je Horizont Sabinov. Tento celok sa síce zúčastnil letného merania síl „troch miest“ v domácom prostredí, avšak celkovým šiestym miestom veľmi nepresvedčil. Na jeho konte sú však aj úspechy v mestskej lige a posilnení o kvalitných hráčov regiónu sú ich ambície určite vyššie. Novoročného turnaja o Putovný pohár firmy Polyservis sa zúčastní dvadsať dva družstiev, ktoré budú rozdelené do štyroch skupín. Do vyraďovacích bojov postúpi dovedna šestnásť celkov, z ktorých víťazné po „bratovražednom“ k.o. systéme vytvoria dve štvorčlenné skupiny a až z nich vzíde celkový víťaz dvojdňového podujatia o Putovného pohára firmy Polyservis Nitra.

Mohlo by Vás zaujímať
Mesto Prešov chce zachrániť mládežnícky futbal
Vedenie mesta Prešov a časť mestských poslancov na spoločnom stretnutí deklarovali zámer pomôcť mládežníckemu futbalu. Po rokovaní sa zhodli, že účinným riešením môže byť odkúpenie väčšinového podielu v obchodnej spoločnosti 1. FC TATRAN, a.s.
3b PHbL: Vydarený reštart po dlhých 89 dňoch!
Presne dlhých 89 dní trval hokejbalový pôst v našom meste, ktorý zapríčinil celý svet trápiaci vírus COVID- 19. No verím, že teraz sme späť silnejší, zomknutejší a športuchtivejší, keď práve 3b Prešovská Hokejbalová liga je prvá a ak nie možno aj jediná súťaž, ktorá za dodržania všetkých mimoriadnych opatrení ÚVZ,  hlavného hygienika SR a so súhlasom riaditeľky na ZŠ Čsl. Armády pani Mgr. Ľubici Kohániovej, počas minulého víkendu úspešne „reštartovala“ svoju činnosť.
Úvod Play OFF s obrovským prekvapením!
Počas uplynulého víkendu pokračovala mestská 3b Prešovská Hokejbalová liga prvými zápasmi vyraďovacej časti, keď vo štvrťfinále Play OFF na seba narazilo osem najlepších tímov.
3b PHbL: Do semifinále len papierový favoriti
3b Prešovská Hokejbalová liga pokračovala ďalšími zápasmi vyraďovacej časti Play OFF, kde až na prvé zakopnutie HBC ASSASSINS, zatiaľ všetko pokračuje podľa predpokladov.
3b PHbL: Senzačným finalistom HOKEJBAL Prešov o.z. !
Prvým finalistom a zároveň zatiaľ najväčším prekvapením ligy sú domáci hráči HOKEJBAL Prešov o.z. , ktorí si aj v semifinále, už v čo najkratšom možnom čase, senzačne poradili s víťazom základnej časti HBC ASSASSINS Prešov a stali sa tak premiérovo prvým finalistom 3b Prešovskej Hokejbalovej ligy 2019/2020.
Nový ročník SHE začnú hádzanári Tatrana Prešov východniarskym derby proti nováčikovi z Košíc
Prvým súperom Tatrana Prešov v novom extraligovom ročníku bude košický tím HK Košice.
Na Važeckej sa športuje na novom multifunkčnom ihrisku
Na Važeckej ulici v Prešove môžu využívať malí aj veľkí športovci nové multifunkčné ihrisko. Zahrajú si tu rôzne druhy športov.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.