Piatok, 21. február 2020
Meniny má Eleonóra | zajtra Etela

Vo Vranovskej nemocnici uviedli do prevádzky Centrum pre vertigo

V priestoroch neurologického oddelenia Vranovskej nemocnice, n. o. , uviedli v týchto dňoch do prevádzky Centrum pre vertigo.

Nové pracovisko bude vykonávať u pacientov prostredníctvom modernej technológie vyšetrenia závratových stavov.

Zdravotnícke zariadenie získalo pre činnosť centra finančný príspevok od Nadácie Všeobecnej úverovej banky v hodnote 20.000 eur. Podľa Lenky Lidíkovej z neurologického oddelenia vranovskej nemocnice, budú vyšetrenia pacientov realizovať prostredníctvom videonystagmografie.

"Modulárny systém umožní spresniť pôvod závratov, ktoré môžu byť príznakom neurologických ochorení - cievnej mozgovej príhody, tumoru mozgu, sclerosis multiplex, migrény. Ďalej môže ísť o ochorenia vnútorného ucha a to benígneho polohového paroxyzmálneho vertiga, Menierovu chorobu či cholesteatóm, vnútornú chorobu, ale aj psychologickú a psychiatrickú príčinu závratov", doplnila Lidíková s tým, že práve prostredníctvom videonystagmografie možno začať včasný a kvalitný terapeutický postup.

Princípom videonystagmografie je podľa jej slov snímanie pohybu oka pomocou infračervenej kamery nasadenej na svetlotesnej maske. "Systém umožňuje vykonávať vizuálnu, polohovú, vibračnú, kalorickú stimuláciu vestibulárneho aparátu, on-line pozorovať reakciu pacienta a snímať dáta v grafickej a číselnej podobe", objasnila Lidíková.

Vranovská nemocnica, n. o. , sa vďaka získanému grantu stala podľa jej slov prvým zdravotníckym zariadením s týmto vybavením na východe Slovenska.

Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Ponúkam
Reality: Ponúkam
V centre Prešova budova na predaj - výhodná investícia

V centre PO, ul. Jarková ponúkame na predaj 3 podl. budovu s úžit. plochou cca 330 m2 /príz. komerčné priestory, 1. a 2. posch. 3. izbové byty s loggiou, všetko samostatne merače/ s pozemkom. Prístup pre autá možný aj z. ul. Baštová. Cena 1000, - Eur/m2.

0903670564 | | cena: 1.000,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.