Štvrtok, 24. október 2019
Meniny má Kvetoslava | zajtra Aurel

Už aj levočskí chirurgovia operujú laparoskopicky

Laparoskopické operácie sa už stabilne vykonávajú aj na chirurgickom oddelení v Levoči.

(ilustračné foto)
(ilustračné foto)

Hovorkyňa nemocnice Andrea Beňová informovala, že príchodom doktora Alojza Haninca na oddelenie sa stala táto metóda pevnou súčasťou práce levočských chirurgov.

"V Levoči sa touto metódou vykonáva odstránenie žlčníka, slepého čreva, operácia všetkých druhov prietrží, odstránenie chorobných zmien na tenkom, hrubom čreve a celá paleta výkonov orgánov brušnej dutiny", priblížila Beňová. Laparoskopia sa tiež používa ako diagnostická metóda pri chorobách brušnej dutiny. Jej výhodou je minimálna záťaž pre pacienta, obmedzenie pooperačných bolestí a výrazne kratšia doba hospitalizácie.

"Po operácii žlčníka pre žlčníkové kamene pacient odchádza domov tri dni po operácii a je zbavený pooperačných jaziev", objasnila Beňová. Na chirurgickom oddelení v Levoči sa laparoskopicky uskutočňuje približne 17 druhov operácií dutiny brušnej.

Laparoskop je špeciálne upravená kamera so studeným svetlom na báze optických vlákien so sklonom zorného poľa kamery najčastejšie 30 stupňov, čo umožňuje lekárovi takpovediac vidieť za roh. "Levočskí chirurgovia zachytili európsky trend laparoskopickej chirurgie", uzavrela Beňová.

Mohlo by Vás zaujímať
Ako zachrániť život
Prešovskí mestskí policajti si v priestoroch mestského úradu na Jarkovej ulici precvičili svoje zručnosti a znalosti týkajúce sa poskytovania prvej pomoci. Všetky dôležité zásady, týkajúce sa toho "Ako zachrániť život" im prišli v utorok 24.9.2019 názorne predviesť zdravotníci z operačného strediska záchrannej zdravotnej služby.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom na Šidlovci, pozemok 817 m2, Prešov

Na predaj rodinný dom v pôvodnej zástavbe rodinných domov s pozemkom o výmere 817 m2 v časti Šidlovec v Prešove. 5 izbový rodinný dom, úžitková plocha cca 160 m2. V celom dome sú plastové okná, inak pôvodný stav. Všetky IS. Výborná lokalita.

0907030622 | | cena: 159.000,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom 128 m2, s pozemkom 2456 m2, Malý Šariš, okr. Prešov

Na predaj podpivničený rodinný dom s pozemkom 2456 m2, s garážou s nadstavbou a hospodárskymi budovami, Malý Šariš. Zastavaná plocha 128 m2, úžitková plocha 108 m2, podpivničenie 100 m2, pôjd 90 m2. Dom je riešený ako 3-izbový.

0907030623 | | cena: 156.000,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.