Štvrtok, 24. október 2019
Meniny má Kvetoslava | zajtra Aurel

Účastníci workshopu sa venujú diagnostike a liečbe inkontinencie moču

Diagnostike a liečbe inkontinencie moču je venovaný urologicko-gynekologický workshop, ktorý sa dnes začal v Prešove.

Trojdňové podujatie, na ktoré sa prihlásilo viac ako 50 lekárov špecialistov zo Slovenska, ale i z Českej republiky, organizuje Klinika urológie Fakultnej nemocnice s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove.

V rámci worshopu odznie séria prednášok, rovnako sa budú vykonávať vyšetrenia pacientov a operačné zákroky. Prednosta kliniky urológie Ivan Minčík pre TASR uviedol, že dnes sa budú venovať diagnostike porúch, ktoré sú príčinou úniu moču u žien, kde je predpoklad chirurgickej liečby.

Minčík uviedol, že majú k dispozícii najnovšie prístroje a pri diagnostike môžu využiť ojedinelý ultrazvuk, ktorý zobrazuje pomocou 3D technológie.

"Tak môžeme posúdiť, ktoré časti panvového dna sú poškodené, aký typ operácie máme vybrať na to, aby sme urobili dokonalú rekonštrukciu, aby sa pacientka nepríjemného úniku moču zbavila", povedal prednosta kliniky a pripomenul, že urológovia sa budú rovnako venovať aj postupom pri liečbe inkontinencie moču u mužov s využitím moderných metód.

Podľa Minčíka bol záujem lekárov o toto podujatie pomerne veľký. V rámci neho sa uskutočnia aj konkrétne operácie, kde budú demonštrované postupy. Nakoľko nie je možné, aby sa všetci zúčastňovali na zákrokoch v operačnej sále, budú ich môcť sledovať v priamom prenose na obrazovkách v konferenčných miestnostiach a bude zabezpečené aj hlasové spojenie.

"Operatér môže detailne vysvetľovať jednotlivé úkony počas zákroku, účastníci s ním môžu priamo komunikovať a klásť mu otázky. Takto sa oboznámia s novými postupmi, ktoré sa v posledných rokoch zavádzajú do praxe", vysvetlil prednosta kliniky. Dodal, že sú to metódy, ktoré sú úspešné a pomáhajú tieto poruchy panvového dna a únik moču riešiť tak, aby výsledný efekt bol pozitívny a dlhotrvajúci.

Mohlo by Vás zaujímať
Ako zachrániť život
Prešovskí mestskí policajti si v priestoroch mestského úradu na Jarkovej ulici precvičili svoje zručnosti a znalosti týkajúce sa poskytovania prvej pomoci. Všetky dôležité zásady, týkajúce sa toho "Ako zachrániť život" im prišli v utorok 24.9.2019 názorne predviesť zdravotníci z operačného strediska záchrannej zdravotnej služby.
Inzercia
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom 128 m2, s pozemkom 2456 m2, Malý Šariš, okr. Prešov

Na predaj podpivničený rodinný dom s pozemkom 2456 m2, s garážou s nadstavbou a hospodárskymi budovami, Malý Šariš. Zastavaná plocha 128 m2, úžitková plocha 108 m2, podpivničenie 100 m2, pôjd 90 m2. Dom je riešený ako 3-izbový.

0907030623 | | cena: 156.000,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom na Šidlovci, pozemok 817 m2, Prešov

Na predaj rodinný dom v pôvodnej zástavbe rodinných domov s pozemkom o výmere 817 m2 v časti Šidlovec v Prešove. 5 izbový rodinný dom, úžitková plocha cca 160 m2. V celom dome sú plastové okná, inak pôvodný stav. Všetky IS. Výborná lokalita.

0907030622 | | cena: 159.000,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.