Štvrtok, 17. október 2019
Meniny má Hedviga | zajtra Lukáš

Prešovská FNsP plánuje zrušiť na oddeleniach 105 lôžok

Fakultná nemocnica s poliklinikou (FNsP) J. A. Reimana v Prešove evidovala ku koncu marca tohto roka záväzky po lehote splatnosti vo výške približne 11 miliónov eur.

Jej hovorkyňa Renáta Koziaková pre TASR povedala, že znižovanie záväzkov bolo dôvodom na prijatie viacerých úsporných opatrení, ktoré sa realizujú v spolupráci s Ministerstvom zdravotníctva (MZ) SR.

V súčasnosti má nemocnica na svojich oddeleniach 1382 lôžok. V súvislosti s racionalizačnými opatreniami však tento počet plánuje postupne znížiť o 105 lôžok. O 36 ich bude menej na oddelení tuberkulóznych a pľúcnych chorôb, psychiatrické oddelenie zruší 30 a interné 12 lôžok. Ďalšie lôžka sa budú rušiť na oddelení úrazovej chirurgie (8), urológii (7), oddelení očnom (6), plastickej chirurgie (4) a dermamtovenerológie (2).

"Priestor na znižovanie výdavkov vidíme predovšetkým v prehodnocovaní spotreby liekov a špeciálneho zdravotníckeho materiálu na jednotlivých oddeleniach. Ďalej v optimalizácii počtu zamestnancov a prehodnocovaní doteraz uzatvorených dodávateľských zmlúv. Všetky navrhované opatrenia sú v štádiu riešenia a neboli ešte ukončené", uviedla hovorkyňa.

Podobne ako ďalšie nemocnice na Slovensku sa aj prešovská FNsP pripravuje na proces transformácie na akciovú spoločnosť. Koziaková pripomenula, že v súčasnej dobe prebieha výber znalca na ocenenie majetku zdravotníckeho zariadenia, čo je prvým nevyhnutným rokom na vykonanie auditu.

"Celý proces výberu je konzultovaný s MZ SR a až po jeho definitívnom schválení bude stanovená aj cena za znalecký posudok. Prostriedky na tento účel budú vyčlenené z prevádzkových nákladov nemocnice", dodala hovorkyňa nemocnice.

Kvalitu a rozsah poskytovanej zdravotnej starostlivosti a rovnako aj zníženie nákladov na prevádzku má zabezpečiť vybudovanie nového monobloku pre nechirurgické odbory. S jeho výstavbou začala nemocnica v apríli tohto roka. Náklady na projekt prestavujú 26,2 milióna eur, pričom 95 percent nemocnica získala z operačného programu zdravotníctvo.

V prešovskej nemocnici pracuje 2208 ľudí, z toho 152 zamestnancov je momentálne na materskej, prípadne rodičovskej dovolenke. Na oddeleniach dovedna pôsobí 341 lekárov a podľa vedenia nemocnice je ich dostatok na to, aby bola zabezpečená zdravotná starostlivosť na požadovanej úrovni. Na chode nemocnice sa podieľa ďalších 1446 zdravotníckych zamestnancov a 269 nezdravotníckych pracovníkov.

Mohlo by Vás zaujímať
Ako zachrániť život
Prešovskí mestskí policajti si v priestoroch mestského úradu na Jarkovej ulici precvičili svoje zručnosti a znalosti týkajúce sa poskytovania prvej pomoci. Všetky dôležité zásady, týkajúce sa toho "Ako zachrániť život" im prišli v utorok 24.9.2019 názorne predviesť zdravotníci z operačného strediska záchrannej zdravotnej služby.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom 128 m2, s pozemkom 2456 m2, Malý Šariš, okr. Prešov

Na predaj podpivničený rodinný dom s pozemkom 2456 m2, s garážou s nadstavbou a hospodárskymi budovami, Malý Šariš. Zastavaná plocha 128 m2, úžitková plocha 108 m2, podpivničenie 100 m2, pôjd 90 m2. Dom je riešený ako 3-izbový.

0907030623 | | cena: 156.000,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom na Šidlovci, pozemok 817 m2, Prešov

Na predaj rodinný dom v pôvodnej zástavbe rodinných domov s pozemkom o výmere 817 m2 v časti Šidlovec v Prešove. 5 izbový rodinný dom, úžitková plocha cca 160 m2. V celom dome sú plastové okná, inak pôvodný stav. Všetky IS. Výborná lokalita.

0907030622 | | cena: 159.000,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.