Sobota, 11. júl 2020
Meniny má Milota | zajtra Nina

A finále turnaja OFZ vybojoval FK Atak

Už trinásť rokov bojujú futbalisti prešovského a sabinovského okresu o víťazstvo v halovom turnaji Oblastného futbalového zväzu.Tradičná „skupina uličnej ligy“ má staronového postupujúceho, ktorým je nečakane FK Atak Prešov.

Na druhom mieste znamenajúcom účasť v B finále skončil najväčší favorit MFK Tatra Temex. Práve vzájomné stretnutie týchto rivalov, ktoré sa skončilo víťazstvom Ataku 1:0, rozhodlo o celkovom umiestnení oboch celkov. FK Atak Prešov, vlani ešte účastník uličnej ligy v malom futbale, tak obhájil vlaňajší postup medzi najlepšie celky. Turnaj rozohrala Hesta s príjemným prekvapením podujatia BF Designom. Favorizovaná Hesta zvíťazila 4:2, ale Design nerezignoval a potrápil aj najväčších favoritov. Potom si v šlágri zmerali sily už spomínaní postupujúci, medzi ktorých sa chcel zaradiť aj AB tex Chaos Gemor. Ambície potvrdil víťazstvom 5:0 nad ExCentrumom, to však ešte nikto netušil, že to bude jeho posledný bodový zápis na turnaji. Hesta zlyhala v súboji s Tatra Temexom predovšetkým v koncovke, preto stretnutie ani nemohlo skončiť inak, ako jej porážkou v pomere 2:5. Za zmienku stojí aj fakt, že to boli posledné dva góly ktoré Temex obdržal, čo potvrdzuje jeho výnimočné defenzívne kvality. BF Design sa dočkal prvého víťazstva v pomere 4:1 s nepresvedčivo hrajúcim ExCentrumom a jeho chuť do hry ešte viac vzrástla. Potom FK Atak síce prehrával s AB texom 0:1, do čierneho však následne triafal iba on a zaslúžene zvíťazil 6:1. MFK Tatra Temex musel srdnato bojovať o víťazstvo s bojovným BF Designom. Skúsenosti však boli zjavne na strane jesenného prešovského majstra, ktorý zvíťazil 2:0. AB tex sa postupne herne vytratil, čo nemohla nevyužiť Hesta na víťazstvo 6:3. FK Atak začal s ExCentrumom ako z veľkej knihy a už po piatich minútach viedol 4:0. Potom zaspal na vavrínoch, z ktorých sa prebral až v samotnom závere, keď za stavu 4:2 ešte dvakrát skóroval. V nasledujúcom stretnutí Tatra Temex nemal žiadne problémy s AB texom a naložil mu presvedčivých 6:0. Naopak herný výpadok mal FK Atak, ktorý musel o chudobné víťazstvo 3:2 bojovať s BF Designom v závere stretnutia dokonca v oslabení. Hesta sa pred rozhodujúcim stretnutí o postup, na ktorý stále mohla reálne pomýšľať, rozohriala s ExCentrumom a zvíťazila 5:1. Svoj veľmi dobrý výkon na turnaji korunoval BF Design víťazstvom 3:0 nad AB texom a Tatra Temex nedal šancu ExCentrumu, ktorý zdolal 5:0. V hre o celkové prvenstvo teda ostali pred záverečným stretnutím MFK Tatra Temex, FK Atak a Hesta. Najlepšie vyhliadky mal FK Atak, ktorému v súboji s Hestou stačila aj akákoľvek remíza. Taktický a disciplinovaný výkon mu však priniesol víťazstvo 2:0 a postup do A finále. MFK Tatra Temex tak obsadil druhú priečku a kvalifikoval sa do B finále halového turnaja OFZ.

Mohlo by Vás zaujímať
Mesto Prešov chce zachrániť mládežnícky futbal
Vedenie mesta Prešov a časť mestských poslancov na spoločnom stretnutí deklarovali zámer pomôcť mládežníckemu futbalu. Po rokovaní sa zhodli, že účinným riešením môže byť odkúpenie väčšinového podielu v obchodnej spoločnosti 1. FC TATRAN, a.s.
3b PHbL: Vydarený reštart po dlhých 89 dňoch!
Presne dlhých 89 dní trval hokejbalový pôst v našom meste, ktorý zapríčinil celý svet trápiaci vírus COVID- 19. No verím, že teraz sme späť silnejší, zomknutejší a športuchtivejší, keď práve 3b Prešovská Hokejbalová liga je prvá a ak nie možno aj jediná súťaž, ktorá za dodržania všetkých mimoriadnych opatrení ÚVZ,  hlavného hygienika SR a so súhlasom riaditeľky na ZŠ Čsl. Armády pani Mgr. Ľubici Kohániovej, počas minulého víkendu úspešne „reštartovala“ svoju činnosť.
Úvod Play OFF s obrovským prekvapením!
Počas uplynulého víkendu pokračovala mestská 3b Prešovská Hokejbalová liga prvými zápasmi vyraďovacej časti, keď vo štvrťfinále Play OFF na seba narazilo osem najlepších tímov.
3b PHbL: Do semifinále len papierový favoriti
3b Prešovská Hokejbalová liga pokračovala ďalšími zápasmi vyraďovacej časti Play OFF, kde až na prvé zakopnutie HBC ASSASSINS, zatiaľ všetko pokračuje podľa predpokladov.
Nový ročník SHE začnú hádzanári Tatrana Prešov východniarskym derby proti nováčikovi z Košíc
Prvým súperom Tatrana Prešov v novom extraligovom ročníku bude košický tím HK Košice.
3b PHbL: Senzačným finalistom HOKEJBAL Prešov o.z. !
Prvým finalistom a zároveň zatiaľ najväčším prekvapením ligy sú domáci hráči HOKEJBAL Prešov o.z. , ktorí si aj v semifinále, už v čo najkratšom možnom čase, senzačne poradili s víťazom základnej časti HBC ASSASSINS Prešov a stali sa tak premiérovo prvým finalistom 3b Prešovskej Hokejbalovej ligy 2019/2020.
Na Važeckej sa športuje na novom multifunkčnom ihrisku
Na Važeckej ulici v Prešove môžu využívať malí aj veľkí športovci nové multifunkčné ihrisko. Zahrajú si tu rôzne druhy športov.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.