Streda, 15. júl 2020
Meniny má Henrich | zajtra Drahomír

Temex druhú šancu z rúk nepustil

13. ročník halového turnaja ObFZ mal oproti ostatným ročníkom bohatší scenár. Po prvýkrát mohli družstvá, ktoré obsadili v základných skupinách druhé miesta, zložiť reparát a zmerať si sily v B finále. Podujatie otvorili starší dorastenci Nižnej Šebastovej so svojimi rovesníkmi z Tatranu Prešov.

Tatran, hrajúci s B tímom, nedal súperovi žiadnu šancu a zdolal ho 6:0. Podobne razantne vykročil aj Tatra Temex v stretnutí s Gregorovcami, ktoré mu podľahli 0:5. Hráči Torysy boli šťastnejší po víťazstve 3:2 nad výberom arbitrov ObFZ a Nižná Šebastová uhrala s Gregorovcami vzápätí remízu 2:2. Tatran pokračoval vo víťaznom ťažení a ani Rozhodcovia mu nerobili vážnejšie starosti. Víťazstvo 3:0 bolo úplne zaslúžené. Tatra Temex zasa neodohral až tak jednoznačný zápas s Torysou, avšak víťazstvo 4:3 si nenechal vziať. Gregorovce tiež „padli za obeť“ dobre rozbehnutému Tatranu, ktorý uhral tretí zápas po sebe bez obdržaného gólu a zvíťazil jasne 5:0. Torysa ostala verná svojej tradícii dramatických duelov, Nižnú Šebastovú totiž porazila najtesnejšie 2:1. O prvé veľké prekvapenie sa postarali Rozhodcovia, ktorí dokázali zvrátiť nepriaznivý stav s Temexom a zvíťaziť 3:2. Torysa požičané vrátila v stretnutí s Gregorovcami, ktorým pre zmenu podľahla 1:2. Kľúčové stretnutie pre osud turnaja zohrali medzi sebou Tatran Prešov s Tatra Temexom. Dorastenci Tatranu, ktorí dovtedy neinkasovali, nemali tentoraz šťastie ani v defenzíve ani v útočných činnostiach. Temex sa po predchádzajúcej prehre výborne pripravil, zahral skvele v defenzíve a vybojoval kľúčové víťazstvo 3:0. Nižná Šebastová sa nedočkala víťazstva ani v treťom vystúpení, tentoraz uhrala s Rozhodcami remízu 2:2. Torysa nestačila na Tatran a neostala verná ani svojim najtesnejším výsledkom. Svojmu súperovi podľahla jasne 2:7. Gregorovce hrali s Rozhodcami svoj najdôležitejší zápas. Prípadné víťazstvo im zabezpečovalo tretiu priečku a svoj cieľ začali napĺňať hneď od začiatku. Po množstve príležitostí viedli už 3:0 a takmer zaspali na vavrínoch. Rozhodcom stačili sily iba na skorigovanie stavu, keď nakoniec prehrali 2:3. Tatra Temex mal svoj osud vo vlastných rukách a na prvenstvo musel zvíťaziť s Nižnou Šebastovou. Kto čakal drámu bol sklamaný, Temex doslova na hracej ploche kraľoval, zvíťazil 8:0, čo znamenalo celkové prvé miesto v turnaji. S rovnakým počtom bodov, ale s horším vzájomným zápasom skončil druhý B tím starších dorastencov Tatranu Prešov a tretie miesto patrí už spomínaným Gregorovciam. Za najlepšieho hráča a brankára boli vyhlásení Jozef Tirer, respektíve Lukáš Hopko z celku Tatranu Prešov, koruna najlepšieho strelca patrí Miroslavovi Sedlákovi z MFK Tatra Temex Prešov.

Mohlo by Vás zaujímať
Mesto Prešov chce zachrániť mládežnícky futbal
Vedenie mesta Prešov a časť mestských poslancov na spoločnom stretnutí deklarovali zámer pomôcť mládežníckemu futbalu. Po rokovaní sa zhodli, že účinným riešením môže byť odkúpenie väčšinového podielu v obchodnej spoločnosti 1. FC TATRAN, a.s.
3b PHbL: Senzačným finalistom HOKEJBAL Prešov o.z. !
Prvým finalistom a zároveň zatiaľ najväčším prekvapením ligy sú domáci hráči HOKEJBAL Prešov o.z. , ktorí si aj v semifinále, už v čo najkratšom možnom čase, senzačne poradili s víťazom základnej časti HBC ASSASSINS Prešov a stali sa tak premiérovo prvým finalistom 3b Prešovskej Hokejbalovej ligy 2019/2020.
Úvod Play OFF s obrovským prekvapením!
Počas uplynulého víkendu pokračovala mestská 3b Prešovská Hokejbalová liga prvými zápasmi vyraďovacej časti, keď vo štvrťfinále Play OFF na seba narazilo osem najlepších tímov.
3b PHbL: Do semifinále len papierový favoriti
3b Prešovská Hokejbalová liga pokračovala ďalšími zápasmi vyraďovacej časti Play OFF, kde až na prvé zakopnutie HBC ASSASSINS, zatiaľ všetko pokračuje podľa predpokladov.
Nový ročník SHE začnú hádzanári Tatrana Prešov východniarskym derby proti nováčikovi z Košíc
Prvým súperom Tatrana Prešov v novom extraligovom ročníku bude košický tím HK Košice.
Na Važeckej sa športuje na novom multifunkčnom ihrisku
Na Važeckej ulici v Prešove môžu využívať malí aj veľkí športovci nové multifunkčné ihrisko. Zahrajú si tu rôzne druhy športov.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.