Piatok, 13. december 2019
Meniny má Lucia | zajtra Branislava, Bronislava

Temex druhú šancu z rúk nepustil

13. ročník halového turnaja ObFZ mal oproti ostatným ročníkom bohatší scenár. Po prvýkrát mohli družstvá, ktoré obsadili v základných skupinách druhé miesta, zložiť reparát a zmerať si sily v B finále. Podujatie otvorili starší dorastenci Nižnej Šebastovej so svojimi rovesníkmi z Tatranu Prešov.

Tatran, hrajúci s B tímom, nedal súperovi žiadnu šancu a zdolal ho 6:0. Podobne razantne vykročil aj Tatra Temex v stretnutí s Gregorovcami, ktoré mu podľahli 0:5. Hráči Torysy boli šťastnejší po víťazstve 3:2 nad výberom arbitrov ObFZ a Nižná Šebastová uhrala s Gregorovcami vzápätí remízu 2:2. Tatran pokračoval vo víťaznom ťažení a ani Rozhodcovia mu nerobili vážnejšie starosti. Víťazstvo 3:0 bolo úplne zaslúžené. Tatra Temex zasa neodohral až tak jednoznačný zápas s Torysou, avšak víťazstvo 4:3 si nenechal vziať. Gregorovce tiež „padli za obeť“ dobre rozbehnutému Tatranu, ktorý uhral tretí zápas po sebe bez obdržaného gólu a zvíťazil jasne 5:0. Torysa ostala verná svojej tradícii dramatických duelov, Nižnú Šebastovú totiž porazila najtesnejšie 2:1. O prvé veľké prekvapenie sa postarali Rozhodcovia, ktorí dokázali zvrátiť nepriaznivý stav s Temexom a zvíťaziť 3:2. Torysa požičané vrátila v stretnutí s Gregorovcami, ktorým pre zmenu podľahla 1:2. Kľúčové stretnutie pre osud turnaja zohrali medzi sebou Tatran Prešov s Tatra Temexom. Dorastenci Tatranu, ktorí dovtedy neinkasovali, nemali tentoraz šťastie ani v defenzíve ani v útočných činnostiach. Temex sa po predchádzajúcej prehre výborne pripravil, zahral skvele v defenzíve a vybojoval kľúčové víťazstvo 3:0. Nižná Šebastová sa nedočkala víťazstva ani v treťom vystúpení, tentoraz uhrala s Rozhodcami remízu 2:2. Torysa nestačila na Tatran a neostala verná ani svojim najtesnejším výsledkom. Svojmu súperovi podľahla jasne 2:7. Gregorovce hrali s Rozhodcami svoj najdôležitejší zápas. Prípadné víťazstvo im zabezpečovalo tretiu priečku a svoj cieľ začali napĺňať hneď od začiatku. Po množstve príležitostí viedli už 3:0 a takmer zaspali na vavrínoch. Rozhodcom stačili sily iba na skorigovanie stavu, keď nakoniec prehrali 2:3. Tatra Temex mal svoj osud vo vlastných rukách a na prvenstvo musel zvíťaziť s Nižnou Šebastovou. Kto čakal drámu bol sklamaný, Temex doslova na hracej ploche kraľoval, zvíťazil 8:0, čo znamenalo celkové prvé miesto v turnaji. S rovnakým počtom bodov, ale s horším vzájomným zápasom skončil druhý B tím starších dorastencov Tatranu Prešov a tretie miesto patrí už spomínaným Gregorovciam. Za najlepšieho hráča a brankára boli vyhlásení Jozef Tirer, respektíve Lukáš Hopko z celku Tatranu Prešov, koruna najlepšieho strelca patrí Miroslavovi Sedlákovi z MFK Tatra Temex Prešov.

Mohlo by Vás zaujímať
Vybojovali postup, museli ho odmietnuť
Hráči futsalového klubu FK Ekoprim Prešov získali v minulej sezóne druhej ligy Východ prvé miesto a postup do najvyššej súťaže. Snažili sa o to zo všetkých síl.
MS 2019 v Kickboxe v tureckej Antalyi
Historický úspech najúspešnejšieho kickboxera Slovenska Mareka Karlíka z Prešova.
FK Ekoprim Prešov – jediný zástupca východu vo futsalovej extralige juniorov.
V Novembri začala nová ligová sezóna mládeže a FK Ekoprim Prešov do nej vstúpil v oboch celoslovenských súťažiach U17 aj U20 bravúrne, keď chlapci doposiaľ vyhrali všetky svoje zápasy.
Matej Krajňák dominuje v top karate súťažiach
Ďalšou z radu kvalitných súťaží, kde Krajňák potvrdil svoju formu, bolo Hungarian Open 2019, ktoré sa konalo dňa 09.11.2019 v Maďarsku. PRESOV KARATE KIDS získali z tohto ťažkého podujatia 6 medailí (1-3-2).
Výsledky 3b Prešovskej hokejbalovej ligy
Prinášame Vám výsledky 3b Prešovskej Hokejbalovej ligy:
3b PHbL: Jesenným majstrom HBC ASSASSINS Prešov
V prvý decembrový deň pani zima svojím prvým ľadom na hokejbalovom ihrisku rozhodla, že je čas si dať prestávku a oddýchnuť si, čo samozrejme budeme rešpektovať.
Prešovskí volejbalisti zdolali Nitru a kolektívnym výkonom potešili divákov
Volejbalisti VK MIRAD PU Prešov vyhrali v sobotňajšom zápase 11. kola Edymax extraligy mužov nad VKP Bystrina SPU Nitra 3:0 (19, 24, 22) a zaznamenali piaty úspech v sezóne. Nitra ukončila päťzápasovú sériu víťazstiev, prehrala prvýkrát od 19. októbra. Na domácej palubovke zaznamenal kapitán Prešova Martin Sopko st. 21 bodov vrátane 5 es a upevnil si pozíciu najlepšie podávajúceho hráča extraligy (29 es). Ivo Mikovčík sa blysol 5 blokmi. Najužitočnejším hráčom zápasu sa stal prešovský nahrávač Mário Oleárnik.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.