Štvrtok, 21. november 2019
Meniny má Elvíra | zajtra Cecília

Sloníčatá prázdninujú na rôzny spôsob

Šarišské Michaľany - Chata v Mikulášovej pri Bardejove sa stáva dočasným prázdninovým príbytkom pre deti z Detského domova (DD) Slon v Šarišských Michaľanoch, okres Sabinov. Pred prvým augustovým víkendom nastúpila do neho ďalšia v poradí druhá 15-členná skupina na trojtýždňový pobyt.

Deti sa starajú samé o seba, hospodária, nakupujú v blízkej dedine a žijú tak, aby čo najmenej sa o nich starali vychovávatelia. Niektorí sú na prázdninách u kamarátov zo školy, alebo v "cudzích" rodinách po celom Slovensku. Ako však povedala riaditeľka domova Eva Džodlová, starší a najstarší zo 60 členov "domováckej" rodiny sú v Šarišských Michaľanoch a pracujú. Dnes napríklad sadrovali jednu a bielili dve izby, kosili trávu v celom areáli. Čistia budovu DD tak ako sa to robí v lete v normálnych rodinných domoch - od gruntu. Riaditeľke a aj vychovávateľom sa páči, že deti pracujú oduševnene. Aj preto ocenila E. Džodlová pekné gesto Mestského úradu v Sabinove, ktoré týmto deťom po brigáde umožnil zdarma pobyt na sabinovskom kúpalisku.

DD Slon je známy na celom Slovensku svojimi vianočnými koncertmi, na ktorých účinkuje "domovácky" súbor Sloníčatá a plno umeleckých hostí a ktoré zo záznamu už roky vysiela na Štedrý večer Slovenská televízia (STV). Predseda správnej rady Nadácie Slon Marián Mazúr informoval, že už naplno rozbehli práce na príprave tohoročného, ktorý bude jubilejný - v poradí 10. a v roku, keď si DD pripomína 70. výročie založenia. Oslovili umelcov, sponzorov, STV, čoskoro bude hotový scenár koncertu. M. Mazúr s úsmevom dodal, že vyvíjajú aj tlak na riaditeľku Evu, aby sa už zas prinútila zložiť nejakú novú pieseň, pretože počas každého koncertu je priestor aj na premiéru novinky v repertoári Sloníčat.

Riaditeľku však teší viac to, že už majú od známeho českého podnikateľa a senátora Václava Fischera potvrdené, že aj tohto roku pôjdu s jeho lietadlom boegingom na 2 týždne niekam k moru. Malo by to byť v druhej polovici septembra, miesto "školy v prírode" ešte nie je spresnené. Ako však E. Džodlová zdôraznila, deti pána Fischera milujú a ten ich ešte ani raz nesklamal, tohto roku im daruje takú dovolenku po piatykrát za sebou.

Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Kidslandia Prešov
Kidslandia dnes na Baštovej ulici privolala všetky deti na neuveriteľný zážitok! Deti mohli vidieť mená ako Ujo Ľubo alebo Usmievanka!
Nákupné centrum v Prešove má vlastný čmelín aj búdky pre vtáky a netopiere
Moderné nákupné centrum v metropole Šariša rozvíja ekologické aktivity na podporu udržateľnosti životného prostredia. Vďaka nim už získalo aj prestížny certifikát, aký má len 6 nákupných centier na svete.
FLEXI jedálny lístok prichádza na prešovské ZŠ
Školské jedálne v meste Prešov medzi prvými na Slovensku zavádzajú FLEXI jedálny lístok. Novinku začnú testovať v základnej škole Prostějovská od 4.11.2019.
80 osobností sa vracia do svojich škôl, aby aktivizovali študentov
80 osobností z biznisu a spoločenského života sa zajtra, 8. novembra, vráti na svoje stredné školy vyrozprávať životný príbeh a motivovať študentov k rozvoju potenciálu, ktorý sa v nich skrýva.
FOTO: Jazzové Dni Prešov
S jeseňou prichádza aj další ročník Jazzových dní Prešov
Ochranári so zalepenými ústami protestovali pred COOP Jednota v Prešove
Ochranári zvierat zo združenia Humánny pokrok včera protestovali pred predajňou COOP Jednota v Prešove. Požadovali, aby reťazec skončil s útokmi na slobodu prejavu a práva zákazníkov na informácie.
Krajské Srdce na dlani 2019
Snahou Prešovského dobrovoľníckeho centra, o.z. je vyzdvihnúť a oceniť ľudí, ktorých dobrovoľná práca je výnimočná, vysoko prospešná a ktorí sú inšpiratívnym príkladom pre ostatných.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.