Štvrtok, 16. júl 2020
Meniny má Drahomír | zajtra Bohuslav

Sloníčatá prázdninujú na rôzny spôsob

Šarišské Michaľany - Chata v Mikulášovej pri Bardejove sa stáva dočasným prázdninovým príbytkom pre deti z Detského domova (DD) Slon v Šarišských Michaľanoch, okres Sabinov. Pred prvým augustovým víkendom nastúpila do neho ďalšia v poradí druhá 15-členná skupina na trojtýždňový pobyt.

Deti sa starajú samé o seba, hospodária, nakupujú v blízkej dedine a žijú tak, aby čo najmenej sa o nich starali vychovávatelia. Niektorí sú na prázdninách u kamarátov zo školy, alebo v "cudzích" rodinách po celom Slovensku. Ako však povedala riaditeľka domova Eva Džodlová, starší a najstarší zo 60 členov "domováckej" rodiny sú v Šarišských Michaľanoch a pracujú. Dnes napríklad sadrovali jednu a bielili dve izby, kosili trávu v celom areáli. Čistia budovu DD tak ako sa to robí v lete v normálnych rodinných domoch - od gruntu. Riaditeľke a aj vychovávateľom sa páči, že deti pracujú oduševnene. Aj preto ocenila E. Džodlová pekné gesto Mestského úradu v Sabinove, ktoré týmto deťom po brigáde umožnil zdarma pobyt na sabinovskom kúpalisku.

DD Slon je známy na celom Slovensku svojimi vianočnými koncertmi, na ktorých účinkuje "domovácky" súbor Sloníčatá a plno umeleckých hostí a ktoré zo záznamu už roky vysiela na Štedrý večer Slovenská televízia (STV). Predseda správnej rady Nadácie Slon Marián Mazúr informoval, že už naplno rozbehli práce na príprave tohoročného, ktorý bude jubilejný - v poradí 10. a v roku, keď si DD pripomína 70. výročie založenia. Oslovili umelcov, sponzorov, STV, čoskoro bude hotový scenár koncertu. M. Mazúr s úsmevom dodal, že vyvíjajú aj tlak na riaditeľku Evu, aby sa už zas prinútila zložiť nejakú novú pieseň, pretože počas každého koncertu je priestor aj na premiéru novinky v repertoári Sloníčat.

Riaditeľku však teší viac to, že už majú od známeho českého podnikateľa a senátora Václava Fischera potvrdené, že aj tohto roku pôjdu s jeho lietadlom boegingom na 2 týždne niekam k moru. Malo by to byť v druhej polovici septembra, miesto "školy v prírode" ešte nie je spresnené. Ako však E. Džodlová zdôraznila, deti pána Fischera milujú a ten ich ešte ani raz nesklamal, tohto roku im daruje takú dovolenku po piatykrát za sebou.

Mohlo by Vás zaujímať
Pozor na podvodníkov, ktorí chcú vylákať peniaze - nenaleťte im
Finančná správa upozorňuje na podvodníkov, ktorí sa snažia oklamať občanov a skrývajú sa za poplatky spojené s colným konaním. Apeluje na občanov, aby sa nenechali nachytať a neposielali im žiadne peniaze. Takéto konanie by mali okamžite nahlásiť na políciu.
Prazdroj investuje milióny do ekonomiky a komunít: Roztočte s nami Slovensko!
Slovensko sa pomaly vracia do normálu. Po dlhých týždňoch, počas ktorých sa život takmer úplne zastavil, je čas dať zase našu spoločnosť do pohybu.
Priateľské upozornenie na výšku obratu pre účely DPH
Finančná správa pokračuje v proklientskom prístupe k svojim klientom. Takmer 2 000 podnikateľom rozposlala softwarning, aby ich upozornila na kontrolu ich ročného obratu. Aj takýmto spôsobom daňovníkov upozorňuje na ich povinnosti bez toho, aby im hrozili nejaké sankcie či pokuty za nesplnenie si ich povinností.
Storočný starček, ktorý vyšiel z domu a vošiel do knižnice
Pred 5 rokmi vošiel do knižnice milý starší pán a chcel sa zapísať za čitateľa. Nebolo na tom nič nezvyčajné až do momentu, keď nám podal vyplnenú prihlášku. Svietil na nej rok narodenia 1920. Neverili sme vlastným očiam. Náš nový čitateľ bol starší ako naša knižnica, ktorá si už toho tiež veľa pamätala. Veď práve v tom roku oslavovala 90. výročie svojho vzniku.
Pandémia COVID-19 bola vážnou záťažou aj pre osoby užívajúce psychoaktívne látky a ich blízkych
Dôsledky pandémie COVID-19 a prijatých opatrení sa postupne ukazujú v spoločnosti i vo všetkých sférach individuálnych životov ľudí. V plnej miere sa prejavujú aj u osôb ohrozených rizikovým správaním v súvislosti s užívaním psychoaktívnych látok či škodlivými návykovými činnosťami, pre ktoré je mimoriadna situácia zvlášť vysokou záťažou.
Do charitatívnej cyklojazdy pre onkologicky choré deti sa zapojilo aj mesto Prešov
Skupina cyklistov v rámci charitatívnej cyklotour Na bajku onkodeťom 2020, ktorá je pokračovateľkou akcie Na bicykli deťom pre život, dnes prešla aj cez mesto Prešov. Plánovanú zastávku si urobili aj na radnici, kde si prebrali symbolický šek v hodnote 300 eur.
V zariadení pre seniorov na Cemjate zvládli korona krízu ukážkovo, spustili aj nový systém rezervácie návštev
V Zariadení pre seniorov Harmónia, Prešov - Cemjata zvládli korona krízu na jednotku. Počas mimoriadnej situácie sa u klientov ani zamestnancov nepotvrdil žiadny prípad ochorenia COVID-19. V opatreniach však nepoľavujú ani teraz. Seniorov chránia aj pomocou online registrácie hostí.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.