Utorok, 29. september 2020
Meniny má Michal, Michaela | zajtra Jarolím

Novinka Dobrého Festivalu – filmový stan Dobré Filmy

Bohatý program Dobrého festivalu sa tento rok rozšíri o filmový stan Dobré Filmy. Vďaka spolupráci s VŠMU uvidia návštevníci krátkometrážne filmy ocenené na zahraničných filmových festivaloch.

Dobrý Festival 2011

Divákov čaká to najlepšie z hranej, dokumentárnej aj animovanej tvorby, čo študenti vytvorili v posledných rokoch a získali rôzne ocenenia na domácich aj zahraničných festivaloch. Medzi snímkami sa objavia študentské filmy úspešných súčasných režisérov zo Slovenska.

Program pripravuje mladý produkčný team filmu Immortalitas v spolupráci s Fakultou Filmovej a televíznej réžie v Bratislave. Súčasťou filmového stanu bude aj otvorená diskusia s dvadsaťjedenročným režisérom Erikom Bošnákom, ktorý v jeseni uvedie do kín svoj celovečerný debut Immortalitas. Diskusia sa bude týkať nielen jeho filmu, ale tiež možnostiam prinášať na Slovensko nové filmové technológie. Diskutujúci budú môcť klásť svoje otázky aj ďalším pozvaným hosťom. „Myslím si, že nastal konečne čas, aby sa aj na Slovensko priniesli nové témy a nové technológie. Počas natáčania filmu Immortalitas sme pracovali s modernými technológiami ako 3D modeling, matte painting alebo performance capture“, upresňuje mladý režisér. Diváci si počas oboch dní pozrú približne 20 filmov.

Na Dobrom Festivale tento rok vystúpia Skunk Anansie (UK), Alkehol (CZ), IMT Smile, Horkýže Slíže, Gladiator, Katka Knechtová, Chikilikitua, Heľenine oči, Komajota, Nocadeň a ďalší. V tanečnom stane sa predstavia drum´n´bass DJ´s z celosvetovo renomovaného vydavateľstva Hospital ako London Elektricity, Cyantific & MC Wrec, český DJ Philip T. B. C. , slovenská špička Duall, Prosac, Orighami a housoví Back2Love DJ´s Blazey, Gurry, Paul Diamond a Tome-E.

Počas oboch dní sa na piatich pódiách predstaví viac ako 60 účinkujúcich. Chýbať nebudú ukážky bojových umení, divadlá a rôzne workshopy. Lístky sú v predpredaji v sieti Ticketportal.

Výber filmov na Dobrom Festivale - sobota
DRUM´N´BASS (5 min, animovaný film, réžie: M. Oľhová)
Krátky film o tom, ako vznikol drum´n´bass. Cena za najlepší animovaný film na festivale AČKO 2010.

POD MASKOU (4 min, hraný film, réžia: E. Eržin, hrajú: Z. Pecková)
Baletke Liane sa zhmotnia jej skryté obavy. Grand Prix cena Kodak za kameru na festivale AČKO 2010.

ŠTEFAN (16 min, hraný film, réžia: P. Bebjak, hrajú: Mária Jedľovská, Gabika Dzuríková, Lucia Vráblicová)
Študentský film od režiséra úspešných seriálov Mesto Tieňov, Odsúdenie a Dr. Ludski – Ptra Bebjaka

SEN, PREDSTAVA, FANTÁZIA (10 min, hraný film, réžia: R. Švéda, hrajú: Magdaléna Schawartzová, Judita Hansman)
Krátky film od režiséra úspešných slovenských seriálov Nesmrteľný, Ako som prežil – Róberta Švedu

7 SVETELNÝCH ROKOV (13 min, hraný film, réžia: I. Jankovič, hrajú: Marián Mitaš, Michal Kalauf, Janka Labajová)
Krátky film bansko-bystrického režiséra Igora Jankoviča.

HEROSTRATOS (10 min, hraný film, réžia: M. Verner, hrajú: Michal Verner)
Film na motívy poviedky Jeana-Paula Sartreho od ruského režiséra z FAMU

NOC V HOTELI (8 min, hraný film, réžia: M. Libovič, hrajú: Jaroslav Vitoš, Juraj Havelka, Martin Mňahončák)
Bakalársky film, ktorý získal množstvo ocenení v zahraničí od režiséra seriálu Profesionáli.

PRAVÍ CHLAPI (38 min, hraný film, réžia: M. Krajňák, hrajú: Jana Oľhová, Kristína Tóthová, Roman Poláčik)
Bakalársky film režiséra z Prešova Matúša Krajňaka

DELTA (10 min, hraný film, réžia: E. Bošnák, hrajú: Marián Labuda ml. , Dušan Cinkota, Marek Čaploš, Simon Fico, Viki Ráková)
Gangsterský ročníkový film režiséra z Prešova Erika Bošnáka

MLYN (22 min, hraný film, réžia: M. Čengelová – Solčanská, hrajú: Zuzana Krónerová, Alexander Bárta, Kamil Mikulčík, Lukáš Latinák, Danica Jurčová, František Kovár)
Absolventský film od režisérky úspešného slovenského filmu Lietajúci Cyprián.

ARSY-VERSY (23 min, dokument, réžia: M. Remo)
Film je životným príbehom Matky a jej syna Ľuboša, ktorý otočil svet hore nohami. Film od jedného z najúspešnejších slovenských dokumentaristov súčasnosti Mira Rema. Film získal množstvo svetových ocenení a v USA bol premietaný pod záštitou svetoznámeho herca Johnnyho Deppa.

www.pis.sk/podujatie/1010/dobry_festival_2011.html

Redakciu informoval Edo Kopček, PR manažér festivalu
Foto: film Immortalitas

Erik Bošnák

Erik Bošnák

Video archív nájdete na tv.pis.sk

Súvisiace články
1.7.2011 Prípravy na Dobrý Festival finišujú 30.6.2011 Kamión Skunk Anansie potrebuje špeciálne povolenia pre príchod na Slovensko 29.6.2011 Miro Tásler o Dobrom festivale 25.6.2011 Skunk Anansie môžete stretnúť v centre Prešova 24.6.2011 Bojové umenia na Dobrom Festivale 23.6.2011 Dobrý Festival: MC Wrec nepríde, zato Elsa Esmeralda a Messy MC áno. 22.6.2011 Dobrý Festival ukáže silu prešovskej hudobnej scény 20.6.2011 Jednodňové vstupenky na Dobrý festival v predaji 15.6.2011 Skunk Anansie chcú ochutnať slovenské pivo! 8.6.2011 Svetová d´n´b špička z Hospital Records na Dobrom Festivale 24.5.2011 Horská Chata aj na Dobrom Festivale 9.5.2011 Nájdi Dobrý festival a vyhraj lístky 2.3.2011 Skunk Anansie headlinerom Dobrého Festivalu 2011
Mohlo by Vás zaujímať
Mesto Prešov podpísalo zmluvu s dodávateľom parkovacieho softvéru
Mesto Prešov podpísalo zmluvu s firmou OCP s.r.o. , na realizáciu informačného systému automatizovanej regulácie parkovania. Cieľom je vytvorenie centrálneho systému evidencie vozidiel, ktorý od januára 2021 umožní kontrolu platieb za parkovné.
Vyhlásenie mesta Prešov k úhrade záväzkov voči spoločnosti Matijka, s.r.o
Mesto Prešov vyplatilo spoločnosti Matijka s.r.o. za vykonané záchranné práce po výbuchu plynu na Mukačevskej ulici sumu len do výšky stanovenej v znaleckom posudku z Ústavu súdneho inžinierstva Žilinskej univerzity v Žiline. Zvyšnú vyfakturovanú čiastku radnica naďalej považuje za nedôvodnú.
Navrhnite novú tvár Mestskej oázy a vyhrajte!
Súčasťou 5. ročníka Festivalu architektúry a dizajnu je po prvýkrát návrhová súťaž kreativity. Študenti i široká verejnosť majú možnosť navrhnúť nový vzhľad bývalej Mestskej oázy a vyhrať finančnú odmenu.
Mesto Prešov zaplatilo firme Matijka s.r.o. za vykonané záchranné práce
Mesto Prešov pristúpilo k úhrade oprávnených nákladov spojených so záchrannými prácami vykonanými po výbuchu plynu na Mukačevskej ulici v Prešove. Faktúry od spoločnosti Matijka s.r.o. radnica preplatila do výšky uznanej v znaleckom posudku z Ústavu súdneho inžinierstva Žilinskej univerzity v Žiline.
RVPS Prešov nariadila opatrenia na zabránenie šírenia nákazy moru včelieho plodu
Regionálna veterinárna a potravinová správa Prešov nariadila opatrenia na kontrolu a zabránenie šírenia nákazy moru včelieho plodu. Ochranné pásmo nákazy moru včelieho plodu vymedzila na katastrálne územia blízkych obcí.
Mesto Prešov reaguje na nepravdivé informácie uverejnené na webovej stránke denníka Plus jeden deň
Mesto Prešov k dnešnému dňu neeviduje žiadne exekučné konanie, ktoré by bolo vedené proti mestu zo strany spoločnosti Matijka s.r.o. Mesto Prešov doteraz zaplatilo firme Matijka s.r.o. len časť faktúry vo výške 250 tisíc eur, pričom o tejto skutočnosti sme informovali aj na tlačovom brífingu dňa 4.8.2020.
Jesenné upratovanie potrvá mesiac. Stovku kontajnerov pristavia v štyroch cykloch
Vo štvrtok 17. septembra sa v Prešove začína jesenné upratovanie, ktoré potrvá do 13. októbra. Technické služby mesta Prešov, a.s. , (TSmP) pristavia vo vybraných lokalitách spolu 102 veľkoobjemových kontajnerov (VOK).
Inzercia
Iné: Ponúkam
Iné: Ponúkam
Výučba/doučovanie angličtiny

Som učiteľka angličtiny a ponúkam vyučovanie/doučovanie žiakov aj dospelých (s fakturáciou).V centre môjho záujmu študent a jeho vzdelávacie potreby. Možnosť realizácie hodín cez Skype, Zoom, g-mail video-hovor. O obsahovom zameraní, frekvencii hodín, vašich očakávaniach a špeciálnych požiadavkách sa dohodneme na úvodnej hodine. Bližšie informácie o bohatých profesionálnych skúsenostiach poskytnem e-mailom.Cena: 7 EUR bez DPH/45 min.

0940797934 | | cena: 7,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.