Nedeľa, 21. júl 2024
Meniny má Daniel | zajtra Magdaléna

Už budúci víkend King of Europe v Prešove

52 jazdcov zo 14 krajín príde 1. až 3. júla predviesť svoje umenie a vášeň pre tento najmladší motoristický šport, ktorý prešiel z miesta svojho vzniku v Japonsku úžasnú cestu a dnes dobil prakticky všetky krajiny sveta, ktoré holdujú tradícii vo vyznávaní rýchlosti a vône benzínu.

King of Europe v Prešove

Siedmy ročník King Of Europe sa začal v srbskom Kragujevaci, kde prvé víťazstvo v aktuálnom ročníku zaznamenal Adam Kerenyi. Seriál sa v polovici mája presunul do Grécka, kde v druhom kole zvíťazil domáci jazdec Margaritis, keď v tesnom finále naňho nestačil Francúz Antony Ply.

Mesto Prešov privíta špičku európskeho driftu a nadšencov tohto športu už po druhý krát – v minulom ročníku sa účasť vyšplhala na vyše 11 tisíc divákov, akcia mala nečakaný ohlas zo strany verejnosti i súťažiacich.

Už v týchto dňoch potvrdilo svoju účasť na podujatí v Prešove viac ako 30 drifterov z celej Európy. Fanúšikovia sa môžu tešiť aj na jazdcov, ktorí do Prešova zavítajú po prvýkrát. Účasť už potvrdili noví jazdci z Rakúska, Poľska, Talianska a ďalších krajín, ktoré pred rokom v Prešove zastúpenie nemali.

Na jazdcov ale aj návštevníkov a fanúšikov čaká niekoľko noviniek. Predovšetkým nová súťaž tímov a hlavne nový spôsob hodnotenia prostredníctvom telemetrických GPS zariadení inštalovaných do všetkých súťažných automobilov. Práve Slovensko a Prešov bude historicky prvým miestom, kde sa tento spôsob hodnotenia použije „naostro“ počas celej súťaže. Záznam slovenského preteku King of Europe 2011 v Prešove bude vysielať stanica MOTORS TV do 50-tich krajín sveta.

V Prešove zároveň bude pokračovat aj súťaž slovenského pohára v driftingu - King of Drift Slovakia. Práve tento víkend sa koná jeho druhé kolo v Piešťanoch.

Návštevníci King of Europe - Hell Drift Race Slovakia 2011 v Prešove sa môžu tešiť aj koncerty hudobných skupín, tanečnice, sexi car wash, spanilú jazdu mestom Prešov, stunt shows. Novinkou je tiež PLAYBOY Party, ktorá sa bude konať 1.7. (piatok) priamo v športovej hale za účasti DJ-ov Ministry Of Sound (GB) a najkrajších playmates.

Kompletný program nájdete tu: www.pis.sk/podujatie/956/king_of_drift_slovakia-_king_of_europe_2011.html

Video archív nájdete na tv.pis.sk

Média:

Súvisiace články
16.9.2011 Foto: Prešovské trhy (piatok) 9.7.2011 Video: Heľenine Oči na Hell Drift Race Prešov 8.7.2011 Aj napriek daždivému počasiu skvelý drift víkend v Prešove! 3.7.2011 FOTO: HELL Drift Race Prešov 2011 3.7.2011 FOTO: HELL Drift Race Prešov - King of Europe 2011 1.7.2011 V Prešove dnes naštartoval pekelný drift 30.6.2011 KOE: Hell Drift Race v Prešove začne už zajtra 5.6.2011 Európski králi driftu už onedlho znova v Prešove
Mohlo by Vás zaujímať
Júlovému autokinu v Prešove budú kraľovať východniarske filmy
(PREŠOV, 21. jún 2024) Tohtoročná letná novinka Autokino Kinočák Prešov bude pokračovať aj v mesiaci júl na veľkokapacitnom parkovisku na ulici Jána Pavla II. v Prešove. V areáli pribudne stánok s občerstvením a pohodlné ležadlá. Zásadnou zmenou bude presun premietania filmov na utorkové večery. Hlavným lákadlom budú filmy nakrútené na východe Slovenska.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK